ist-D.09 » Marmaray Kaynaklı İstimlak ve İmar Çalışmaları

ilteriş kağan
Kaçak Yolcu

ist-D.09 » Marmaray Kaynaklı İstimlak ve İmar Çalışmaları

Mesaj gönderen ilteriş kağan » 26 Eyl Pzt, 2011 16:22

İyi günler Kadıköy Org .Şahap Gürler Caddesi minibüs yolu üzerinde tren alt geçidi yayaların yürüme mesafesi çok dar buradan natilus metro ağına geçiş nasıl sağlanacaktır bu alt geçit tehlikeli burada bir çalışma düşünülmektemi üst köprü vs bilgilerinizi paylaşmanızı rica ederim.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 26 Eyl Pzt, 2011 22:51

İyi geceler, bahsettiğiniz köprü şu olsa gerek;

Resim

Bölgede başka köprü yok, bu konu ile ilgili geçenlerde bir kaç resim edinmiş ve konu üzerine tartışmıştık ama buradaki yaya geçişi üzerine hiç tartışmamıştık.

Resim

Bu resimdeki illustrasyon doğru ise, en sağda yeni inşa edilen köprüyü görüyorsunuz, mevcutta eski köprünün altından geçen yol Ayrılıkçeşme Marmaray istasyonunun altından dönecek şekilde resmedilmiş, yeni köprünün Natulius tarafında bir üst geçit görünüyor ama eski köprü ne olacak sorusunun cevabı bu resimde yok, bu konu ile ilgili benim net bir bilgimde yok, bu köprünün akıbeti tamamen Haydarpaşa ve gareleme sahasının geleceği ile ilgili, bahsettiğiniz yerdeki sorunu biliyorum, gerçekten çok kötü bir geçiş noktası yayalar için.

Alttaki linklerden bölgede yeni inşa edilen köprü ile ilgili bir iki forumuda görebilirsiniz,

http://www.ulasimturkiye.com/viewtopic. ... 9720#19720

http://www.ulasimturkiye.com/viewtopic. ... 9478#19478

Dediğim gibi eğer Haydarpaşa kullanımda kalacak ise her halukarda o köprüde yenilenmek zorunda, bu yenileme ile birlikte umarım bahsettiğiniz sorunda çözülür ama tabii ki yenilenir ise, yok atıl durumda kalacak ise bir sonuç çıkmaz. Haydarpaş gar sahası demiryollarından tamamen arındırılır ise o zaman zaten fonksiyonu kalmayacağı için köprüde kaldırılacaktır. Dediğim gibi bu köprünün akıbeti ile ilgili kesin bir şey hiç duymadığım için sadece tahminlerimi yazdım.

ilteriş kağan
Kaçak Yolcu

kadıköy alt geçit

Mesaj gönderen ilteriş kağan » 27 Eyl Sal, 2011 00:54

evet linkte köprüyü gördüm çok teşekürler ilginiz için bu köprü altından bir çok tır geçemiyor alçak köprü olmasından ve yayalar alttan geçerken çok zorlanıyor buna bir çözüm biraz zor olsa gerek ama yandan bir çıkmaz sokak var sağ tarafından ordan yaya olark üst köprü düşünebilir. saygılar

Hakan
Kadrolu Personel

Mesaj gönderen Hakan » 27 Eyl Sal, 2011 08:33

Oradan tır geçemiyor mu? Ne işi var tırın Kadıköy'de, geçmeyiversin. Yeni yapılan köprülerde yaya geçişi mutlaka düşünülmüştür, şu an kullanılan köprünün yaşı en az 50'dir, o günün şartlarında muhtemelen yeterliydi ve değişmesi zamanı gelmişti. Büyük ihtimalle değişir...

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 27 Eyl Sal, 2011 11:36

Evet bencede TIR falan geçmesin oradan :) zaten inşallah metro inşaatı sonrasında otobüs hatlarında gerekli düzenlemeler yapılır ise Kadıköy sahil ve meydan gerçekten kentimize yakışır bir hal alacaktır diye düşünüyorum.

Bahsettiğiniz köprü ile ilgili ben kısa vadede bir gelişme olacağını sanmıyorum açıkçası, tam incelemedim ama banliyölerin yenilenmesi kapsamında yani CR3 ihalesi kapsamında sanırım Haydarpaşa bölgesi yok, bu bölge ile ilgili bir kentsel dönüşüm ve bana göre maalesef rant projeleri var ama bunlarında çok yakında olacağını düşünmüyorum. Kadıköy-Kaynarca metrosunun açılması en erken bu yılın son günleri ya da 2012 nin ilk ayları gibi düşünülüyor, ama bildiğimiz hali ile zaten Ayrılıkçeşme istasyonu bir süre pas geçilecek, yani zaten oraya bir yaya akışı söz konusu olmayacak, umarım bu süre içerisinde o bölgede en azından sizin önerdiğiniz gibi bir üst geçit inşaası ile yayaların güvenli ve konforlu geçişi için düzenleme yapılır/yapılacaktır.

kenanmar
Serbest Geçiş

Mesaj gönderen kenanmar » 28 Eyl Çrş, 2011 16:04

halihazırda bu ek köprü monte edilmiş durumda ama hakikaten o altgeçit nautilus avm ile kadıköy sahil arasında yürümek isteyenler için tam bir başağrısı.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 28 Eyl Çrş, 2011 16:22

oradamuhtemelen yine bir sorumluluk kargasasi ile karsilasilabilir. Bu gecidin hemen karsinda bir kavsak duzenlemesi yapiliyor sanirim bunu yaptiran IBB, ama bu kopru TCDD ye ait, arti eski koprunun akibetini de henuz bilmiyoruz.

ilteriş kağan
Kaçak Yolcu

marmararay ile istimlak söz konusumu

Mesaj gönderen ilteriş kağan » 09 Tem Pzt, 2012 11:55

Selamın aleyküm arkadaşlar kadıköy rıhtım org şahapgürler caddesi natilusa çıkan yolda acaba tren istasyonu altından herhangi bir binalar için istimlak söz konusu solda tcdd arazisi için bir plan varmı olabşlrimi böyle bir proje hakkında bilgisi olan varmı o civarda oturuyorumda yusuf yusuf bir de yerimizden olmayalım bilgileri payşalabirliseiz sevinirim :roll:

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 09 Tem Pzt, 2012 12:06

Haber kaynaklarında öyle bir şey okumadık hiç, Marmaray projesinde tabii ki istimlak söz konusu ama Marmaray projesinde. Sizin bahsettiğiniz bölge bana daha çok Haydarpaşa Gar ve TCDD sahalarının yenileneceği projeye yanaşır gibi geldi, neydi adı Haydarpaşa Port muydu, onunla ilgili de herhangi bir bilgimiz yok.

O bölgede Marmaray kapsamlı bir istimlak olacaksa dahi bu ancak demiryolunun alt ve üstünde kalan sokaklarda olabilir Şahap Gürler caddesinde değil. Marmaray toplantı tutanaklarında Söğütlüçeşme'den sonrasında Haydarpaşa-Ayrılıkçeşme yönünde hattın 3 ya da 4 hatta çıkarılması ile ilgili yazışmalar vardı ama görünürde bununla ilgili fiziki bir çalışma yok.

ilteriş kağan
Kaçak Yolcu

karakolhane caddesi org şahapgürler cad

Mesaj gönderen ilteriş kağan » 09 Tem Pzt, 2012 12:18

karakolhane caddesi org şahapgürler cad kesişen bir üçgen yolu bölen bir alan var pek çok apartman yok yol genişletme açısından tamda marmararay 2 yeni köprü yerin arkasında kalıyor bir mütahit abimiz projeyi kare içinde o cadde üzerinde son çıkış olan yerde proje görmüş 1 yıl sonra gelebilr dedi tapu ile başvursam proje hakkında bilgi alabilirmiyim acaba

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 09 Tem Pzt, 2012 12:26

Prosedür nasıl işler bilemiyorum, o kare içinde işaretlemiş haritayı gören müteahhit abiye danışılsa daha iyi bilgi verebilir belki, yani nereye nasıl başvuracaksınız öğrenmek için, ya da nerede görmüş ne haritasıymış. Sonuçta bizde bir yerlerden elimize geçen görseller ve üzerindeki bilgilerden yola çıkarak yorumlar yapıyoruz. Pek yardımcı olamadık gibi.

ilteriş kağan
Kaçak Yolcu

kadıköy eski buzhane tarih çıktı

Mesaj gönderen ilteriş kağan » 09 Tem Pzt, 2012 12:31

ara sokakta eski buzhane denilen yerin bahçesinde tarihi çıktı ince çalışmalar devam ediyor resim paylaşmak isterdim ama nasıl paylaşılıyor

Kilitli

“Marmaray Projesi [İnşaat Süreci]” sayfasına dön