ist-M.03:04 » M4 Kadıköy-SGH-Tuzla Metro Hattı [İnşaat Süreci]

ahmettekin
Aylık Paso

Mesaj gönderen ahmettekin » 28 Ağu Pzr, 2011 21:23

Adliye İstasyonu çok fazla yolcu taşıyacak, bence İETT'nin aktarma hatlarını hazırlayıp duraklarda, internette yayınlaması gerek bu saatten sonra yavaş yavaş ama yapmayacaklar biliyorum.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 28 Ağu Pzr, 2011 23:00

Yoo yapar İETT ama 3 gün kala falan yapar :)

Hakan
Kadrolu Personel

Mesaj gönderen Hakan » 28 Ağu Pzr, 2011 23:03

19.07.2011 Soğanlık...
Resim

Soğanlık'da çevre düzenlemesini niye yapmıyorlar hala acaba, yapılacak bir iş de kalmadı...

Hakan
Kadrolu Personel

Mesaj gönderen Hakan » 03 Eyl Cmt, 2011 22:40

Acıbadem'de işler ne durumda acaba? İşler gayet iyi diyebilirim, kuzeydeki girişlerden biri yürüyen merdiven montajı yapılmamaış ama hazır, diğerinde ise hemen hemen hazır. Güney tarafta bir giriş yeri var ve onun kazısı sürüyor...

Resim
Resim
Resim

Burada da bir vinç kuruluydu ama işi bitince geriye sadece o delik kaldı, uzaklara baksanıza galiba anadolu yakasının en yükseği yakın zamanda Dumankaya İkon olacak;

Resim

gerçi artık eskisi gibi değil, o kadar çok aynı anda yapılan bina var ki ne olacak belli değil. Kozyatağı'nda Nida Kule vardı, şimdi Kartal Vizyon var, Göztepe'de bir Nida daha yapıyorlar, Palladium çok uzun, İkon inşa halinde, Varyap Meridian inşa halinde ama Kayışdağı hala daha uzun...

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 03 Eyl Cmt, 2011 22:55

Evet Anadolu yakası da giderek yüksek binalar ile donatılmış bir hale geliyor, gerçi yönetimin bile kentten saymadığı bir yer :) malum İstanbul siluetinde Anadolu yakasının yeri yok, ucundan Kız Kulesi o kadar :D

Fotoğraflardan gördüğüm kadarı ile büyük işler hep bitmiş, seninde belirttiğin gibi ne vinç kalmış ortada ne de büyük konteyner falan filan, her ne kadar Acıbadem de sanki hiçbir şey yapılmamış gibi duruyor olsa da el atıldığında bir çırpılık iş var.

Hakan
Kadrolu Personel

Mesaj gönderen Hakan » 03 Eyl Cmt, 2011 23:01

Ya Kadıköy? Gittim gördüm, herkes iyi çalışmış giriş-çıkışlarda sonunda ciddi mesafe kaydedilmiş. Yürüyen merdiven montajı yapılmış olan giriş yeri bile var...

Resim
Resim
Resim

4 giriş yeri olacak, birine uğramayı unutmuşum. Bugün Kadıköy'de galiba hayatıma yön verecek bir sürprizle karşılaştım ondan kafam dağıldı. Neyse fazla özele girmeden 3 giriş yerinin fotoğrafı burada, Kadıköy'de de pek bir şey kalmadı diyebiliriz, H.Taner'in hemen yanında da vinç vardı mesela kaldırılalı 2-3 ay oldu, demek ki lazım değil...

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 03 Eyl Cmt, 2011 23:06

Kadıköy de de ciddi ilerleme var, hayata yön verecek kadar değişimler olmuş :D:D bariyerin üstünden çekmişsin sanırım, bir kere bende çekecektim ama oradan bir den bir adam fırlayıverdi çekebilirmiyim diye sormakta istemedim :) Hasan arkadaşımızı Esenler de adamlar sorguya çekmişler ya sanki adam askeri araziye girmiş gibi, bizde birine beylik verdinmi önce babasını asıyor.

Hakan
Kadrolu Personel

Mesaj gönderen Hakan » 04 Eyl Pzr, 2011 12:32

Ayrılıkçeşme; İstanbul'u Osmanlı ordusundan ayıran bu çeşme inşallah Marmaray ile Kadıköy-Kartal-Kaynarca Metrosunu bir araya getiriyor...

Burada tünellere giriş kısmı görülüyor, eğimli bir yapı var orada sizce ne?
Resim

Tünellerin hafif doğusunda kalıyor bu alan acaba sadece yol falan mı?
Resim
Resim

Genel bakış...
Resim
Resim
Resim

Burası tam olarak nedir ben anlayamadım?
Resim

Bakın burada ilk fotoğrafta trenlerin geçeceği 2 köprüden biri hazır, diğerinin koyulacağı yer de belli. Hemen solda da meşhur Ayrılıkçeşme...
Resim

Üstteki fotoğraftan tam 180 derece geriye döndüğümde de bu fotoğraf var, yani arada 1+1 yol var. Ayakları dikmişler ama buradan tren geçmez, kesin yolu yukarıdan geçirecekler...
Resim
Resim]

Mehmet Kasım
Seyyah

Mesaj gönderen Mehmet Kasım » 04 Eyl Pzr, 2011 14:46

Hakan yazdı: Üstteki fotoğraftan tam 180 derece geriye döndüğümde de bu fotoğraf var, yani arada 1+1 yol var. Ayakları dikmişler ama buradan tren geçmez, kesin yolu yukarıdan geçirecekler...
Resim
Resim]
ayrılıkçeşmenin planı böyle. dikilen ayaklarla ilgili bir şey göremedim. trafik burda üstte mi alınacak?

http://www.rayturk.net/?p=3954

Resim

Hakan
Kadrolu Personel

Mesaj gönderen Hakan » 04 Eyl Pzr, 2011 15:49

Ben çözdüm olayı, evet orada trafik üste alınıyor ama ayrıntısını çizimle anlatacağım, az bekleyin...

Mehmet Kasım
Seyyah

Mesaj gönderen Mehmet Kasım » 04 Eyl Pzr, 2011 15:50

o zaman plan değişikliği olmuş. karayolu üstten geçecekse acaba nasıl olacak? bekliyoruz hakan

böyle bir üst geçit mi?

Resim

Hakan
Kadrolu Personel

Mesaj gönderen Hakan » 04 Eyl Pzr, 2011 16:05

Planda değişiklik yok, Karacaahmet tarafından gelen yolun 1 şeridi ve Kadıköy meydandan gelen ve çeşmenin hemen önünden kıvrılan yol bahsettiğimiz mini köprünün altından geçecek. Köprü mini çünkü sadece bahsettiğimiz yolun geçişi için, sonra tekrar zemine iniyor.

Resim

Yani Acıbadem tarafına tek yönlü geçişi sağlayacaklar o ayakların altından. Bir köprü daha görünüyor dikkatli bakın, Nautilus'un hemen solunda otopark hizasında 2 şeritli yol sağa kıvrılıyor(köprü ile), dümdüz devam ediyor ve bahsettiğim köprünün üstünden Söğütlüçeşme tarafına sağdan ayrılan kısmı da köprünün altından Acıbadem'e.

“Metro Projeleri, İhaleler, İnşaatlar” sayfasına dön