Ana Sayfa Giriş Profil Kurallar Özel Mesajlar Konularınız Organizasyon Kayıt
Arama

ist-L.07 » Minibüsler için sayılı günler kaldı

Sayfaya git Önceki  1, 2, 3  Sonraki
 
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    Haberler - Duyurular » ist-L.07 » Minibüsler için sayılı günler kaldı
Esat
Site Yöneticisi


Mesajlar: 14263
Başlıklar: 842Çevrimdışı

Mesaj 30 Oca Çrş, 2008 15:25
    Mesaj konusu:
Alıntıyla Cevap Gönder

Hani derler ya ben demiştim demekten nefret ediyorum, yoo ben kendimle gurur duyuyorum neden çünkü "Asıl asmaz bal kokmaz kokarsa ayran kokar, neden? Aslı yoğurttur" minibüsçülerden haklı olduklarında da centilmen beyefendi davranışlar göremiyoruz zaten, haksız oldukları bu durumda da bekleyemezdik, yine beklemedik ne oldu, olacakları ben size söyleyeyim yıllar önce Edirnekapı' da yolları kapamışlardı, bir gün iki gün sonra? Sonra çevik kuvvet geldi alayını sopaladı bir daha da gösteri olmadı, şimdi yine aynısı olacak bir gün iki gün sonra bir sağlam sopa bir daha gösteri yok, başka ne olacak bu güruhun içerisinde hakikaten varsa beyefendileri tenzih ederek bazı iki ayaklılar tramvaya veya ekipmanlara zarar vermeye kalkacak, sonra bir ikisi yakalanacak sonra paşa paşa yeni hatlarına gidecekler, artık bu düzen sona ersin, milyarları devletten kaçıran, insanların canına kast ederek araç kullanan, trafik kurallarını hiçe sayan bu güruhun rehabilite edilmesinin tek yolu kaldırılmalarıdır.

Bakın neler olmuş :

Alıntı:
Metrobüs ve yeni tramvay hatlarının hizmete girmesiyle boşa çıkan minibüslerin yeni hatlarını belirlemek için yapılan kura çekimi gergin geçiyor. Bazı minibüsçüler kura çekimini protesto ederek salondan ayrılırken kimi minibüsçülerin kendi aralarında kavga ettiği görüldü.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) metrobüs ve Sultançiftliği tramvay hattının faaliyete geçmesiyle boşa çıkan minibüsler için yeni hatlar belirlenmesine karar verdi. İstanbul Minibüsçüler Odası ile koordineli çalışan İBB, yeni hatların belirlenmesi için bugün Feshane'de kura çekimi düzenleniyor. Kura çekimine çok sayıda minibüs hattı sahibi ve minibüs şoförü katıldı.

280 araç için yapılan kura çekimi öncesi konuşmak için kürsüye çıkan İBB Ulaşım Daire Başkanlığı'ndan Ali Arslan, yeni düzenleme hakkında bilgi verdiği sırada salondaki minibüsçülerden tepkiler yükselmeye başladı. Mağdur olan minibüsçüler için adil bir yöntemle noter huzurunda çekiliş yapılacağını belirten Ali Arslan, ıslıklarla protesto edildi. Yapılanların adil olmadığını iddia eden minibüsçüler ise İBB yetkililerini yuhaladı. İstanbul Minibüsçüler Odası Başkanı Koray Öztürk'ün önderliğindeki grup, "Adalet isteriz" diye bağırarak salonu terk etti.

Protestocu minibüsçülerin salonu terk etmesinin ardından kura çekişine başlandı. Bu arada salondan çıkan gruptan bir minibüsçünün hızla geri dönerek salonda bulunan bir kişiye saldırdığı görüldü. Polis saldırgana müdahale etti. Feshane'deki kura çekimi devam ediyor.
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
Reklamlar
Idari Amir
Mesaj 30 Oca Çrş, 2008 15:25
    Mesaj konusu: Sponsor Baglanti - Bu Alana Reklam Verebilirsiniz

Başa dön
Mahmut Pasa
Aylık Paso


Mesajlar: 77
Başlıklar: 15
Konum: İstanbul


Çevrimdışı

Mesaj 30 Oca Çrş, 2008 21:40
    Mesaj konusu:
Alıntıyla Cevap Gönder

Akşam tramvaylar bağcılara gderkene gördüm bazı minibüslerin önüne pankart asmışlardı, yayla bilmemne hattı bağcılar devlet hastanesinden kalkıp gidecektir falan diye herhalde güzergah duyurusunu böyle yapıyorlar, bu minibüsçülerin böyle teknoloji ile ilgili tek bildikleri aynanın üstüne cd asmak mı?
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
Esat
Site Yöneticisi


Mesajlar: 14263
Başlıklar: 842Çevrimdışı

Mesaj 31 Oca Prş, 2008 12:27
    Mesaj konusu: Minibüslerin Dağılımı Tamamlandı
Alıntıyla Cevap Gönder

Dün yapılan olaylı kura çekiminden sonra İBB minibüslerin yeni hat dağıtım listesini yayınladı. LİSTEYİ BURADAN İNDİREBİLİRSİNİZ.

Benim haberlerden asıl anladığım 900 civarında minibüsün dağıtımının yapılacağı idi ama burada 280 minibüsten bahsediyor sanırım bunlar havuza alınan minibüslerdi, sonuçta bir düzenleme yapılmış ve gördüğüm kadarı ile yoğun minibüs hatlarına takviye olarak dağıtılmışlar. Dikkatimi çeken bir iki nokta oldu bunlardan biri Bağcılar-Habibler hattı yoğun talep olmasına rağmen verilen araç sayısının azlığı, sanırım bu güzergahın yarıdan sonrasında T4 Edirnekapı-Sultançiftliği tramvayı ile kesişmesinden kaynaklanıyor, bir diğer dikkatimi çeken bir zamanlar İBB nin 4ncü öncelik sırasında gösterdiği Bakırköy-Ş.Evler-Tavukçu Deresi-Kirazlı Tramvayı güzergahında yolun ve derenin ıslahı yapılarak tramvaya uygun hale getirilmesine rağmen 35 minibüsün buraya verilmesi oldu?? Diyelimki 5 sene sonra bu tramvayı yapacağız o zamanda yine aynı sorunlarmı yaşanacak? şimdiden bu işe başlansaydı ve minibüsçülere burada tramvay hattı bitene kadar çalışacaksınız gibi bir yol gösterilse idi daha iyi olurdu kanımca, hep oldu bitti ile iş yapmaya çalışıyoruz sonra da böyle oluyor işte.
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
Esat
Site Yöneticisi


Mesajlar: 14263
Başlıklar: 842Çevrimdışı

Mesaj 13 Ağu Pts, 2012 19:38
    Mesaj konusu:
Alıntıyla Cevap Gönder

Başlığı açtığımız haber T4 tramvay hattı ile ilgili idi ama konu genel olarak İstanbul genelinde aynı. Nedir, bir yere toplu ulaşım sistemi yapıyoruz ve hemen minibüsleri KALDIRACAĞIZ ifadeleri gazetelerde boy boy. Daha geçenlerde otobüs alımı ertesinde MİNİBÜSLER KALDIRILACAK haberi yapıldı hemen arkasından özür gibi ifadeler ile yok efenim öyle değil, kaldırmayacağız, mağdur etmeyeceğiz denildi. Son bomba M4 Kadıköy-Kartal metro hattının açılması ile ilgili olarak bizzat Büyükşehir Belediye Başkanı Topbaş minibüslerin güzergahları değiştirilecek, metroya yolcu taşıyacak posizyona geçecekler gibi bir şeyler söyledi, hatta konuya ben "tabi tabi" şeklinde yaklaştığımıda belirtmiştim, aha da şurada. Sonuç olarak Minibüsçüler Odası bugün bir açıklama ile öyle o kadar da kolay değil babından laflar etmiş, bakalım ne olacak, muhtemelen Başkanın ya da olmadı Başbakanın talimatı ile sorun çözülür, akademik çalışmalara, öyle oturup yeni güzergah tespitleri falan gerek yok böyle şeylere, yapacak adam da yok ya o ayrı konu.

http://www.haber7.com/guncel/haber/914395-gebze-harem-minibusculeri-rest-cekti

Alıntı:
İstanbul Minibüsçüler Esnafı Odası Başkanı Koray Öztürk, 17 Ağustos'ta açılışı yapılacak olan Kadıköy-Kartal metro hattı nedeniyle minibüsçü esnafının mağdur olacağı gerekçesiyle, ''Biz Gebze-Harem arasında çalışan 376 tane minibüsün diğer hatlara dağıtılmasını kesinlikle karşıyız'' dedi.

Öztürk, İstanbul Minibüsçüler Esnafı Odası'nda yaptığı basın toplantısında, test sürüşleri devam eden Kadıköy-Kartal metro hattının açılması ile Gebze-Harem hattında çalışan minibüslerin diğer hatlara dağıtılacağı yönünde söylentiler çıktığını belirtti. Gebze-Harem hattında çalışan minibüslerin plakalarının 1996 yılında 41'den 34'de dönüştürüldüğünü ifade eden Öztürk, ''Bu plakalar İstanbul'daki minibüslere 1986'da, 10553 sayılı Bakanlar kurulu kararı ile verilen plaka ile aynı değil. Gebze-Harem minibüs malikleri plaka dönüştürme aşamasında taahhütname getirdiler. Hak sahiplerine başka hatta dağılmayacaksınız, herhangi bir resmi kurum ve kuruluş böyle bir hak talep etmeyecek. Bu şartla 34 plakayı aldılar'' şeklinde konuştu.

E5'teki trafik sorununun Gebze-Harem arasında çalışan minibüslerin diğer hatlara dağıtılmasıyla çözülemeyeceğini savunan Öztürk, ''Bu böyle olmaz, bu kanuna aykırıdır. Hangi araç 41 plakadan 34'e dönüştürüldüyse onun sahibinin elinde noterden verilen taahhütnamesi var. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) nezdinde ne gibi bir çalışma yapılıyor bilemiyoruz. İBB'nin böyle bir talebi yok. Sadece dedikodudan ibaret. Biz Gebze-Harem arasında çalışan 376 tane minibüsün diğer hatlara dağılmasını kesinlikle karşıyız'' diye konuştu.

Öztürk, metro faaliyete geçtiğinde Uğur Mumcu Yakacık-Kadıköy hattı ile Ankara Yolu- Kartal hatlarının kaldırılacağını kaydederek, bu araçların hat planlama çalışmalarının devam ettiğini ve çalışmanın tamamlanmasının ardından 115 minibüsün Kadıköy-Kartal metrosuna entegre bir şekilde işlerine devam edeceklerini söyledi.
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
kemal
Moderatör


Mesajlar: 1291
Başlıklar: 48
Konum: sahanlık


Çevrimdışı

Mesaj 13 Ağu Pts, 2012 20:52
    Mesaj konusu:
Alıntıyla Cevap Gönder

"Gecekondumu yıktırmam" gibi bir şey. Her tarafımız derme çatma işlerle yıllarca kangren olmuş. Yeni sağlıklı dokular alttan geldikçe kabuk değişecek. Kaçarı yok artık bu işlerin .Yavaş da olsa düzelecek sonunda.
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
Esat
Site Yöneticisi


Mesajlar: 14263
Başlıklar: 842Çevrimdışı

Mesaj 13 Ağu Pts, 2012 20:56
    Mesaj konusu:
Alıntıyla Cevap Gönder

kemal yazmış:
"Gecekondumu yıktırmam" gibi bir şey. Her tarafımız derme çatma işlerle yıllarca kangren olmuş. Yeni sağlıklı dokular alttan geldikçe kabuk değişecek. Kaçarı yok artık bu işlerin .Yavaş da olsa düzelecek sonunda.


Kesinlikle değişecek, bunların çabası zorlayabildiği yere kadar zorlamak, şimdi zamanında birileri vermiş tavizi onun arkasına sığınıyorlar, yarın bir kanun hükmünde kararname ya da kanun daha çıkartılır o eskisi yıkılır merak etmesinler, yani eskidendi o kazanılmış hak geri alınamıyordu Smile
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
kenanmar
Serbest Geçiş


Mesajlar: 526
Başlıklar: 9Çevrimdışı

Mesaj 13 Ağu Pts, 2012 23:18
    Mesaj konusu:
Alıntıyla Cevap Gönder

Harem-Gebze minibüsünü kaldırmak için Üsküdar-Harem-Kartal metro-Gebze arasına otobüs koymak yerinde olur. Kadıköy Meydanı'na inmeyecek minibüslere de en iyi ihtimalle Uzunçayır vb. bir yerde sonlandırırırlar.

Öte yandan kar-zarar açısından bakılırsa özellikle sıkışık ve yoğun saatlerde metro tercih edileceğine göre diğer saatlerde az biraz müşteri toplayarak minibüsler D100 kara yolundan ne kadar müşteri toplayabilir ki, daha ne kadar dayanabilir ki?

Ama tüm sorunların anası haline gelen şimdilik olmayan "Bedava/Oldukça İndirimli Aktarma" sistemi ve de minibüslerin de yenilenip ortak bilet sistemine katılımı mümkün kılınırsa o zaman bu saçma sapan ince kurnazlıklar peşinde koşmaya gerek kalmaz. İstediğin yerde gerekli toplu taşıma aracının güzergahına son verirsin ne araçlar boşu boşuna trafikte dolanıp gereksiz yer işgal etmezi ne boşuna petrol harcamaz ne de boşuna dolanmaktan zaman kaybetmez. Ayrıca hepsini tek bir yere toplamak zorunda da kalınmaz, rahatlıkla dağılım sağlanabilir.
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
Esat
Site Yöneticisi


Mesajlar: 14263
Başlıklar: 842Çevrimdışı

Mesaj 16 Ağu Prş, 2012 19:19
    Mesaj konusu:
Alıntıyla Cevap Gönder

En sonunda birisi mantıklı bir açıklama yapmış, minibüsler ne olacak, şu anda ne oluyor ne yapılıyor kısa ve öz bir izahat, kaldırılma diye bir şey yok, sadece daha önce söylendiği gibi dikine çalışacak şekilde yeni hat planlamaları yapılıyormuş

http://www.haberturk.com/yasam/haber/768744-istanbulda-minibusler-kaldiriliyor-mu

Alıntı:
Habertürk TV'de Gün Başlıyor programına katılan Minibüsçüler Esnaf Odası Başkanı Koray Öztürk, Kadıköy Kartal Metrosunun açılmasıyla zaman içinde yapılacak çalışmalarla metro güzergahı üzerindeki minibüslerin güzergah ve hatların değişeceğini, minibüslerin tamamen kaldırılmayacağını söyledi.

Öztürk şöyle konuştu: "Metro açılışından sonra bize 'hemen terkedin' denmedi. Metroya entegre edilecek yeni hatlar düzenlenecek. Kadıköy Kartal metrosu yönünde, 376 adet Gebze-Harem, Ankara yolunu kullanan 70 adet Kadıköy-Kartal, 43 tane de Uğur Mumcu-Yakacık-Kadıköy hattında minibüsümüz var. Kaldırılacak olan bu üç hat için düzenlemeler yapılacak. Geriye kalan hatları da metronun aktarma merkezlerine dikey olarak entegre ediyoruz. Yeni hatlar da oluşturacağız. Düzenlemeler devam ediyor. Metronun açılmasıyla hatlarımız hemen durmayacak. Planlama çalışmaları tamamlanınca hatlar kesilecek"
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    Ana Sayfa » Haberler - Duyurular » ist-L.07 » Minibüsler için sayılı günler kaldı Sayfaya git Önceki  1, 2, 3  Sonraki
2. sayfa (Toplam 3 sayfa)

 
Geçiş Yap: