ist-M.03:05 » M5 Üsküdar-Sultanbeyli Metro Hattı [İnşaat Süreci]

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 24 Mar Cmt, 2012 22:01

23 Şubat itibari ile bu hattın inşaatına başlandığını haber vermiştim ama inşaat süreci başlığı olarak almayı unutmuşuz. Bundan sonra konu bu başlık altında takip edilecektir.

keyifadami
Aylık Paso

Mesaj gönderen keyifadami » 26 Mar Pzt, 2012 12:04

Esat yazdı:23 Şubat itibari ile bu hattın inşaatına başlandığını haber vermiştim ama inşaat süreci başlığı olarak almayı unutmuşuz. Bundan sonra konu bu başlık altında takip edilecektir.
personel ilanını gördüm ama fiili olarak inşaat başladı mı? bilginiz var mı bu konuda?

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 26 Mar Pzt, 2012 12:19

keyifadami yazdı:
Esat yazdı:23 Şubat itibari ile bu hattın inşaatına başlandığını haber vermiştim ama inşaat süreci başlığı olarak almayı unutmuşuz. Bundan sonra konu bu başlık altında takip edilecektir.
personel ilanını gördüm ama fiili olarak inşaat başladı mı? bilginiz var mı bu konuda?
Gelen bilgiler yer tesliminin yapıldığı ve bazı alanlarda şantiye kurulumuna başlandığı yönünde, ayrıca yüklenicide sayfasında duyurmuş haberi vardı, gerçi ben bulamadım Doğuş İnşaat sitesinde ama.

Ayrıca bir üyemizin bölgeden verdiği şu haber ve benim Şubat ayında projeye yakın kişilerden aldığım yer teslimi yapıldı iş başladı bilgisi var.
birtanecim yazdı:ümraniyede metro için durak yapımı başladı. sondurakda trt lojmanları kısmına. prebabrik bina vardı orda yıktılar makina filan de getirmişler bugün yarın kazmaya başlarlar.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 26 Mar Pzt, 2012 12:26

Yanlız kontrolörlük ihalesine itiraz edilmiş, bu süreci etkilermi bilemiyorum.

http://www.rayturk.net/uskudar-cekmekoy ... az-edildi/

keyifadami
Aylık Paso

Mesaj gönderen keyifadami » 26 Mar Pzt, 2012 12:27

Esat yazdı:
keyifadami yazdı:
Gelen bilgiler yer tesliminin yapıldığı ve bazı alanlarda şantiye kurulumuna başlandığı yönünde, ayrıca yüklenicide sayfasında duyurmuş haberi vardı, gerçi ben bulamadım Doğuş İnşaat sitesinde ama.

Ayrıca bir üyemizin bölgeden verdiği şu haber ve benim Şubat ayında projeye yakın kişilerden aldığım yer teslimi yapıldı iş başladı bilgisi var.

[quote"birtanecim"]ümraniyede metro için durak yapımı başladı. sondurakda trt lojmanları kısmına. prebabrik bina vardı orda yıktılar makina filan de getirmişler bugün yarın kazmaya başlarlar.
[/quote]

ibb resmi sitesinden almamız gereken bilgileri sizin sitenizden bulabiliyoruz. iyi mi kötü mü bilemedim :)

umarım en kısa zamanda başlar ve biter, yıllardır bu projenin tamamlanmasını bekliyoruz. 38 ay hedefi hayal bile olsa hiç olmazsa 3,5-4 yıl arası bir sürede tamamlansa bile kafi...

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 26 Mar Pzt, 2012 12:36

38 ay hedefine çok takılmamak lazım, bu konuyu sürekli eleştiriyorum kameralar önünde koyun pazarlığı gibi olmuyor bu işler çünkü biz hep çeyizi yolda diziyoruz :) sonra bir sürü iş çıkıyor ve inşaatlar uzayıp gidiyor. Normalde yeterli bir süre olabilir, ama ben bu süreyi tünel kazma işleminin başlaması ile saymayı tercih ederim. Yani ne zaman tüneller kazılmaya başlanır ondan sonra 3 yıl da biterse güzel iş olur, bugüne kadarki işlerin süreçlerine baktığımızda ben 2016 ortasına kadar açılır herhalde diyorum.

keyifadami
Aylık Paso

Mesaj gönderen keyifadami » 26 Mar Pzt, 2012 12:50

Esat yazdı:38 ay hedefine çok takılmamak lazım, bu konuyu sürekli eleştiriyorum kameralar önünde koyun pazarlığı gibi olmuyor bu işler çünkü biz hep çeyizi yolda diziyoruz :) sonra bir sürü iş çıkıyor ve inşaatlar uzayıp gidiyor. Normalde yeterli bir süre olabilir, ama ben bu süreyi tünel kazma işleminin başlaması ile saymayı tercih ederim. Yani ne zaman tüneller kazılmaya başlanır ondan sonra 3 yıl da biterse güzel iş olur, bugüne kadarki işlerin süreçlerine baktığımızda ben 2016 ortasına kadar açılır herhalde diyorum.
teşekkürler tüm bilgiler için...

Mehmet Kasım
Seyyah

Mesaj gönderen Mehmet Kasım » 26 Mar Pzt, 2012 15:03

38 ay ibaresini şöyle anlamak gerek. bu iş 38 aydan önce bitmez. açılış için 38 ay'dan fazla bekliyceksiniz. ama ne kadar beklersiniz onu bilemeyiz :)

gozkorkmaz

Doğuş İnşaat çalışmalara

Mesaj gönderen gozkorkmaz » 27 Mar Sal, 2012 14:56

birtanecim yazdı:ümraniyede metro için durak yapımı başladı. sondurakda trt lojmanları kısmına. prebabrik bina vardı orda yıktılar makina filan de getirmişler bugün yarın kazmaya başlarlar. bakalım bu aşamada inşallah evlere birşey olmaz. daha öncede sormuştum size evler ve yıkım hakkında. yeni bir duyumunuz var mı . alemdağ caddesinin altından mı geçecek metro. yani üsküdardan gelirken anacaddnin altınımı kullanacak...
Dün akşam bahsettiğiniz noktadan geçerken dikkatli inceleme yaptığımda, ağır iş makinelerinin üzerinde Doğuş İnşaat yazısını gördüm, ve sanırım durağın bir girişi bu noktadan olacak. Kamu arazisi olması nedeniyle olası bir seçimdi, bir durak girişininde İGDAŞ binasını yıkılması ile Ümraniye Yeni meydan altında olacağı konuşuluyordu.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 27 Mar Sal, 2012 22:32

Bu vesile ile Ümraniye istasyonunun yerini konumunu bir hatırlayalım

Resim

Resim

Bu istasyon için görünen tek giriş çıkış alanı var o da zaten oradaki boş alanın sağ alt köşesine yakın olarak gösterilmiş, soldaki iki binanın altı kısmında kalan ise istasyon inşaatı için bir erişim şaftı gibi bir şey.

keyifadami
Aylık Paso

Mesaj gönderen keyifadami » 28 Mar Çrş, 2012 07:21

Esat yazdı:Bu vesile ile Ümraniye istasyonunun yerini konumunu bir hatırlayalım

Bu istasyon için görünen tek giriş çıkış alanı var o da zaten oradaki boş alanın sağ alt köşesine yakın olarak gösterilmiş, soldaki iki binanın altı kısmında kalan ise istasyon inşaatı için bir erişim şaftı gibi bir şey.
daha önce ıhlamurkuyu'ya kadar tüm durakların konumunu bu şekilde yayımlamıştınız. daha ileriki duraklar için bunlar belli değil sanırım. bildiğim kadarıyla ilk aşamada üsküdar'dan ıhlamurkuyu'ya kadar yapılacak değil mi?

bir de, bu durakların çıkışları 3-4 tane oluyor değil mi? taksim-4. levent metrosunda olduğu gibi. mesela şişli durağında inince cevahir tarafından da karşısından da yüzeye çıkma imkanı var.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 28 Mar Çrş, 2012 08:19

İhalede hattın tamamı verildi diye biliyorum hatta ilk iptal gerekçesi bu idi. Benim elimde yer alan dökümanlar Ihlamurkuyu'ya kadar olan kısım maalesef öbür duraklar ile datam yok. O duraklar içinde tabii ki herşey bellidir.

Şimdi diğer başlıktan tüm istasyon çizimlerini kontrol etmedim ama görünüm itibari ile pek her durakta 3-4 çıkış yok, ben o google haritaları üzerinde proje çizimlerinde görebildiğim çıkışları işaretlemiştim, mantık olarak caddenin nerede ise altından giden bir hat için doğal olarak caddenin iki tarafından da erişim verilir ama pek göremedim bunlarda desem yeridir. Fakat az çok İstanbul'daki hatların inşaatları ile ilgili durumları takip ediyorsanız görmüşsünüzdür, inşaat aşamasında pek çok ilave ve çıkartma yapılabiliyor, bu hatta da bazı istasyonlarda giriş ilaveleri olabilir belki.

“Metro Projeleri, İhaleler, İnşaatlar” sayfasına dön