ist-M.03:05 » M5 Üsküdar-Sultanbeyli Metro Hattı [İnşaat Süreci]

Kullanıcı avatarı
decimus
Kadrolu Personel

Re: ist-M.03:05 » M5 Üsküdar-Sultanbeyli Metro Hattı [İnşaat Süreci]

Mesaj gönderen decimus » 28 Kas Prş, 2019 06:21

Esat yazdı:
27 Kas Çrş, 2019 13:02
bu hatlardan Kirazlı-Halkalı hiç başlamadı zaten, M3 uzatmaları bakanlıkta ibb ile ilgisi yok fakat onlarda durmuştu, şimdi kuzey etabı hastane açılacak diye başlatılmaya çalışılıyor. M4 uzatmaları ve M10 ortak kesimi yani SGH kesimi bakanlıktamı ibb de mi unuttum açıkçası, Tuzla uzatması ibb de idi ve ismini duymadım kaynak bulundu diye, bulunduysa iyi ama orada da galiba iş hiç başlanmadı gibi bir durumda.

Benim bildiğim M5 Sultanbeyli, M8 Bostancı, M12 Göztepe hatları için finansman bulundu, kaldı ki M8 in durduğunu bilmiyordum bile ben de yeni öğrendim.
Tuzla uzatması şöyle oldu.Alarko-Cengiz ortaklığına şantiye sahalarının bir kısmı teslim edildi.Şantiye etrafı çitlerle çevrildi.Bazı kamu alanları (parklar,otoparklar) kapatılarak metro şantiyesinin hizmetine tahsis edildi.Fakat tam taşeron seçimleri,ekip kurulumları başlamışken belediyeden gelen resmi yazı ile tüm işler durduruldu.

Dün Akşam Habertürk'te Ekrem başkan izlerken Tuzla metrosu ile ilgili müjdeyi vereceğini tahmin etmiştim.Bu haber bu bölgede yaşayan insanlar için çok sevindirici.

Bu arada bana göre dün akşamki programda Ekrem başkanın söylediği sözlerden en önemlisi " Kanal İstanbul projesi için ayrılan kaynak ile İstanbul metrolarına ayrılsa çok daha iyi olur.İstanbul'un gerçek ihtiyacı kanal istanbul değil metro"dur "!

Bu cümle ve bu mantık bana göre İstanbul"un hasret kaldığı ve sonunda kavuştuğu mantıkdır.

Uğur
Yıllık Paso

Re: ist-M.03:05 » M5 Üsküdar-Sultanbeyli Metro Hattı [İnşaat Süreci]

Mesaj gönderen Uğur » 29 Kas Cum, 2019 12:39

Tüik verilerine göre Avcılar, Beylikdüzü ve Esenyurt ilçelerinin toplam nüfusu 1 milyon 700 bin zaten bu insanlar her gün İstanbula gidip gelirken zorlanıyor. Bir de araya bir hendek daha kazalım diyorlar. Gerçekten hiçbir anlamı yok.

“Metro Projeleri, İhaleler, İnşaatlar” sayfasına dön