ist-TS.49 » Nasıl Giderim?

Ulaşım Yardım, Yolculuk Planlama, Nereden Nereye ve Nasıl Gidilir.
Anonymous

Mesaj gönderen Anonymous » 14 Mar Cmt, 2009 21:07

Ben de az önce iett nin sitesine baktım ve 54 ht yi gördüm.Mecidiyeköyde hangi duraktan kalktığını biliyor musunuz peki?Ya da Halıcıoğlu'nda indikten sonra ne kadarlık bir yürüme mesafesi var ya da hangi araca binmem gerekiyor acaba ?

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 14 Mar Cmt, 2009 21:22

Halicioglundan yürüme mesafesini ancak tahmini soyleyebilirim, daha once yurudum ama saat tutmamistim :) 10 dk. dan asagi surmeyecegini tahmin ediyorum, cok uzak degil ama, bende IETT sitesinden baktigim ve baska oneride bulunmadigi icin bir sey diyemiyorum.

Kültür Merkezinden gecen hatlar sunlar
36T CEBECİ - TAKSİM
41ST SEYRANTEPE - TOPKAPI
47 YEŞİLPINAR-EMİNÖNÜ
47E BİNEVLER - EMİNÖNÜ
47Ç GÜZELTEPE - EMİNÖNÜ
54HT HASKÖY - TAKSİM - MECİDİYEKÖY
54HŞ HASKÖY - ŞİŞLİ - TAKSİM

Bu hatlarin pek coguna Halicioglu duragindan da binebiliyormussunuz, ama metrobüsten inince Kültür Merkezi tarafina yani gidis istikametinize gore yolun saginda iceride kalan duraga gecmeniz lazim.

yusufzd

avcılar deniz otobüsü iskelesi

Mesaj gönderen yusufzd » 28 May Prş, 2009 11:24

merhaba,

Beylikdüzü Yakuplu'dan (ihlas marmara evleri), avcılar deniz otobüsü iskelesine nasıl gidebilirim?

yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Re: avcılar deniz otobüsü iskelesi

Mesaj gönderen Esat » 28 May Prş, 2009 13:21

yusufzd yazdı:merhaba,

Beylikdüzü Yakuplu'dan (ihlas marmara evleri), avcılar deniz otobüsü iskelesine nasıl gidebilirim?

İhlas Marmara Evlerinden 145Aile Çarşı durağına gideceksiniz buradan 76O sizi Avcılar' a ulaştırır yanlız bu Avcılar durağı E-5 yan yoldaki durak bildiğim kadarı ile oradan İDO' ya ya minibüs ile ineceksiniz ya da İETT Şoföründen hangi hattın gittiği bilgisini alabilirsiniz. İETT sorgulamasında Avcılar İDO durağı yok belki ismi farklıdır.

Bulabildiğim en hızlı yolculuk bu, diğerleri alternatif olabilmekten çok uzak.

yusufzd

Re: avcılar deniz otobüsü iskelesi

Mesaj gönderen yusufzd » 28 May Prş, 2009 14:46

yardımlarınız için çok teşekkürler, sağlıcakla kalın.
Esat yazdı:
yusufzd yazdı:merhaba,

İhlas Marmara Evlerinden 145Aile Çarşı durağına gideceksiniz buradan 76O sizi Avcılar' a ulaştırır yanlız bu Avcılar durağı E-5 yan yoldaki durak bildiğim kadarı ile oradan İDO' ya ya minibüs ile ineceksiniz ya da İETT Şoföründen hangi hattın gittiği bilgisini alabilirsiniz. İETT sorgulamasında Avcılar İDO durağı yok belki ismi farklıdır.

Bulabildiğim en hızlı yolculuk bu, diğerleri alternatif olabilmekten çok uzak.

hasancicek37
Sezonluk Yolcu

Mesaj gönderen hasancicek37 » 29 May Cum, 2009 11:40

Selamlar..ÖSS'de sınav giriş yerleri belli olmaya başladı..Ben Bahçelievler Siyavuşpaşa Kocasinan Lisesi'nde gireceğim sınava..Esenler Turgutreis Mah.de oturuyorum..Nasıl gidebilirim en kısa yoldan?..Saolun şimdiden..

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 29 May Cum, 2009 11:53

hasancicek37 yazdı:Selamlar..ÖSS'de sınav giriş yerleri belli olmaya başladı..Ben Bahçelievler Siyavuşpaşa Kocasinan Lisesi'nde gireceğim sınava..Esenler Turgutreis Mah.de oturuyorum..Nasıl gidebilirim en kısa yoldan?..Saolun şimdiden..
Atışalanından 336B ile İncirli oradan 98M ile Koca Sinan a varabilirsin. Okulun yakının bir durak var ama durağın gerçek adı nedir belli değil :) bir yerde okul demiş bir yerde lise, İstanbul' da tek burada okulla lise var sanki :)

ikinci olarak yine 336B ile Bakırköy' e inerek buradan 98A ile de gidebilirsin ama biraz yol uzamış olur.

üç ve dört: yine 336B ile İncirli' den 98E ye ya da Haznedar' dan 97B ye binerek Siyavuşpaşa' da inebilir buradan 5-10 dk yürüyerek ulaşabilirsin.

beş : Esenlerden metro ile Bahçelievler istasyonuna geçebilir, istasyon kapısından kalkan minibüsler ile okulun yakınına kadar gidebilirsin.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 29 May Cum, 2009 12:01

Soğanlı minibüsleri yakınından geçiyor diye biliyorum ama genelde o minibüsleri hiç kullanmazdım ben genellikle o yolu yürürdüm ama sınav günü dünyanın yolunu yürüyüpte kendine eziyet etmene gerek yok :) ama yine de aklımda bulunsun dersen Bahçelievler metro istasyonundan çıktıktan sonra sağ tarafın E5 zaten, metronun önündeki yol sola doğru dümdüz gider o yolu takip et, ileride UEFA Heykeline sola bak ilerideki trafik ışıklarından sağa girip yürümeye devam edersen 5 dk içerisinde o yol seni okula götürüyor ;) yine sen okulun tam adresini öğren ve ona göre tekrar bak derim.

ömer

sütlüce kongre merkezine nasıl giderim?

Mesaj gönderen ömer » 19 Haz Cum, 2009 15:49

arkadaşlar mrb acıl sütluce kongre merkezının yerı lazım tam nerede, halıc diye yazıo ama neresınde arabayla gidecem ama hic bilmiyorum nasıl gidecegimi bilen biri yardımcı olursa cok sevınecem yarın gitmem gerekiyor. simdiden teşekkur ederim.

arkadaslar gebzeden gidecem yardımınız ıcın tesekkur ederım.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 19 Haz Cum, 2009 20:39

ömer yazdı:arkadaslar gebzeden gidecem yardımınız ıcın tesekkur ederım.
O zaman çok kolay, Boğaz Köprüsünden E5 üzerinden Haliç Köprüsüne kadar ilerleyin, Okmeydanı sapağı civarında dikkat edin metrobüsten dolayı yapılan yan yollar var biliyorsunuz, Haliç Halıcıoğlu çıkışından önce yan yola girmiş olmalısınız, buradan köprüden önce sağa bir giriş var girdiğiniz gibi trafik ışıkları karşınıza gelecek, ışıklardan sola aşağı inin, Haliç kenarındaki trafik ışıklarından sağa döneceksiniz çok fazla ileride değil zaten yanlız girişi tam neredendir bilemiyorum ama zaten binaları ve tabelaları görürsünüz.

mugemiray

Mesaj gönderen mugemiray » 19 Ağu Çrş, 2009 09:23

merhaba
Büyükçekmeceden İTÜ işletme fakültesine gitmek zorundayım
en kolay we karıştırmadan nasıl gidebilirim.
şimdiden tşk ederim.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 19 Ağu Çrş, 2009 09:35

mugemiray yazdı:merhaba
Büyükçekmeceden İTÜ işletme fakültesine gitmek zorundayım
en kolay we karıştırmadan nasıl gidebilirim.
şimdiden tşk ederim.
Büyükçekmece' den E-60 numaralı Mimar Sinan - Mecidiyeköyotobüse binerek Mecidiyeköy'e varacaksınız buradan da 46K Maçka otobüsüne binerek İşletme Fakültesine ulaşabilirsiniz. İETT sorgusunda metrobüsü önermemiş ve süre olarak 46 dk. gösteriyor, bir ihtimal olarak bence Avcılar'a geçerek buradan metrobüs ile Mecidiyeköy'e daha hızlı geçebilirsiniz. Daha sonra yine 46K yı kullanarak Maçka.

“Nasıl Gidilir?” sayfasına dön