ist-TS.49 » Nasıl Giderim?

Ulaşım Yardım, Yolculuk Planlama, Nereden Nereye ve Nasıl Gidilir.
yıldırım
Transit Yolcu

Mesaj gönderen yıldırım » 27 Mar Pzr, 2011 19:35

yok yaw ne demek ,sen bole yardımcı ol da ugrastırman problem deil:) şirinewler mantıklı beni tek araba paklar zaten:)ilk defa gidiyorum ,hiç b,lmediğim biyer .umarım küçük bi mahalledir. 36 cy ye bindiğimde hangi durakta inmeliyim ?mahallenın adının geçtiği bi durak wardr herhal?

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 27 Mar Pzr, 2011 19:41

Yukarıdaki tarife göre ineceğiniz durağın adı TAŞKÖPRÜ mahallenin adının geçeceği bir durak istiyorsanız ki belki daha da yakın olabilir, Siyavuşpaşa durağından 55Y ile Gaziosmanpaşa istikametine binin BEREÇ durağında inin, buradan 36V otobüsüne binin ve Barbaros Hayrettin Paşa Mah. durağında inin, daha garanti bir çözüm olabilir. Bereç ten sonra 7 durak gideceksiniz.

yıldırım
Transit Yolcu

Mesaj gönderen yıldırım » 27 Mar Pzr, 2011 19:46

ifadeler kısmına secde ifadesini de koymalısınz bence:) şu an gerekli:)saol warol ey yardımsewer insan..:)

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 27 Mar Pzr, 2011 19:51

Şirke girer, iyilik yap denize at balık bilmezse Halik bilir demişler. Faydası olacaksa teşekkür yeter.

yıldırım
Transit Yolcu

Mesaj gönderen yıldırım » 27 Mar Pzr, 2011 19:53

şaka diorm allah razı olsun..:)

pelin

Halkalı - Kadıköy

Mesaj gönderen pelin » 31 Mar Prş, 2011 10:09

Merhaba. Ben Halkalı Soyak Olympiakent'te oturuyorum. Her gün Kadıköy'e gidip dönmem gerekiyor. En kolay nasıl gidip dönebilirim? Şimdiden teşekkürler.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Re: Halkalı - Kadıköy

Mesaj gönderen Esat » 31 Mar Prş, 2011 12:11

pelin yazdı:Merhaba. Ben Halkalı Soyak Olympiakent'te oturuyorum. Her gün Kadıköy'e gidip dönmem gerekiyor. En kolay nasıl gidip dönebilirim? Şimdiden teşekkürler.
Merhaba, İETT sorgusu maalesef iki nokta arasında bir çözümü vermedi, halen düşünüyor :) dolayısı ile ben sadece hız olarak sonuç verebilecek bir çözümü kendimce önereceğim,

http://harita.iett.gov.tr/#

Sanırım Olimpiakent in orada C Kapısı diye bir durak var bu duraktan geçen 98İ ye binerek E-5 üzerine inin ve ilk metrobüs ile kesişen durakta Metrobüs Zincirlikuyu yönüne binin, Zincirlikuyu' dan Söğütlüçeşme metrobüsüne binerek Söğütlüçeşme' ye ulaşın buradan da sanırım minibüsler Kadıköy' e iniyorlar. Biliyorum çok fazla aktarma gerektirdiği için iyi bir çözüm değil ama metrobüs sayesinde hızlı ulaşım şansınız olacağını düşündüm, bir de İDO' nun sabah ve akşam saatlerinde Bakırköy-Kadıköy arası deniz otobüsü çözümü var ise aynı otobüs ile yani 98İ ile Bakırköy' e kadar inerek bunu da deneyebilirsiniz ama İDO sitesinden bakmak lazım varmı öyle bir sefer.

pelin

Mesaj gönderen pelin » 31 Mar Prş, 2011 12:49

teşekkür ederim :) sanırım bakırköy'den denizotobüsü daha iyi bir tercih olacak :) aktarmalar insanı canından bezdiriyor

serdarates

Güngören - Pendik

Mesaj gönderen serdarates » 15 Nis Cum, 2011 20:59

Merhaba arkadaşlar

Güngörenden pendiğe gitmem lazım (her gün) nasıl giderim sabah 08:00 da orda olmam lazım ayrıca giden arkadaşlar (aracıyla) yol masrafına ortak olabilirim yada servis işi yapanlar varsa üçreti ile servise dahil olmak istiyorum bu konuda yardımcı olabilirmisiniz.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Re: Güngören - Pendik

Mesaj gönderen Esat » 15 Nis Cum, 2011 21:11

serdarates yazdı:Merhaba arkadaşlar

Güngörenden pendiğe gitmem lazım (her gün) nasıl giderim sabah 08:00 da orda olmam lazım ayrıca giden arkadaşlar (aracıyla) yol masrafına ortak olabilirim yada servis işi yapanlar varsa üçreti ile servise dahil olmak istiyorum bu konuda yardımcı olabilirmisiniz.
Güngören' in tam olarak neresinden olduğunu söylerseniz belki daha net bir arama yapabilirsiz, sürekli tekrar ettiğim üzere bizde İETT sitesindeki sorgulama üzerinden bakıyoruz ve Güngören ve Pendik her ikiside çok geniş birer alanı ifade ediyor, ben Akıncılar tramvay durağı yakınından Pendik sahil' e sorguladım ama halen bir sonuç vermedi, bu tip fazla aktarma gerektiren bağlantılarda sonuç üretmeyebiliyor.

Şu andaki önerim sadece bana mantıklı gelen öneri olacak, aktarması fazla ama sanırım hızlı olur.

-> Kabataş tramvayına binerek Zeytinburnu durağında inin,
-> Metrobüs Zincirlikuyu yönüne binin,
-> Sabah ve akşam saatlerinde Söğütlüçeşme metrobüsü Edirnekapı' dan itibaren çalışıyor diye biliyorum, ilk uygun duraktan bu hatta ait metrobüs aracına binin Uzunçayır durağında inin ve E-5 üzerindeki Uzunçayır durağına geçin,
-> 16A Pendik otobüsüne binerek Pendik e ulaşın,

Fakat bu çözümde sadece 16A nın yolculuk süresi 50 dk. veriyor İETT, dolayısı ile hiçyoksa 2 saatinizin yolda geçmesi söz konusu, Anadolu yakasına erişimde Hakan arkadaşımız çok daha bilgili, belki daha hızlı bir çözüm önerir.

Servis konusunda bir şey diyemeyeceğim, malum şirket servisleri yolcu listesi dışında yolcu almazlar, her ne kadar hukuki durumunu tam bilmesemde aşağıda ki gibi bir çözüm de var :)

http://www.servisvar.com

Hakan
Kadrolu Personel

Mesaj gönderen Hakan » 15 Nis Cum, 2011 23:09

Pendik'de nereye gideceğinizi yazmasanız verebileceğim alternatifler çok saçma olabilir. Basit olarak E-5aksında bir yere gidecekseniz 500T, minibüs yolu civarlarında bir yerse Gebze-Haydarpaşa Banliyösü ilk alternatifler. Siz yinede tam gideceğiniz yer neresi söylerseniz tekrar değerlendiririz...

popcorn

Kanal D Bağcılar

Mesaj gönderen popcorn » 23 Nis Cmt, 2011 22:58

Merhaba arkadaşlar!
Taksim ya da Mecidiyeköy gibi merkezi yerlerden Bağcılar Kanal D binasına en kolay nasıl gidip gelebilirim? Direkt önünden geçen bir vasıta var mı? Yardımcı olursanız sevinirim :)

“Nasıl Gidilir?” sayfasına dön