tr-HT.09 » Hızlı Tren Gar Projeleri - Genel

emrenmert

Mesaj gönderen emrenmert » 11 Oca Cmt, 2014 06:42

TCDD'nin yeni gar inşa edeceği şehirler şunlar:

Istanbul (Halkalı, Bakırköy, Pendik, Gebze)
Ankara
Eskişehir
Edirne
Bursa
Bilecik
Afyon
Konya
Yozgat
Sivas
Erzincan
Erzurum
Antalya
Kayseri
Trabzon
Malatya
Elazığ
Diyarbakır
Gaziantep
Kars

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 17 Nis Prş, 2014 16:51

Bilecik gar Haziran ayında hizmete açılacakmış.

http://haberciniz.biz/bilecik-hizli-tre ... 85809h.htm
Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, Yüksek Hızlı Tren garının Haziran ayı sonunda tamamlanmasının planlandığını belirtti.

Başkan Yağcı, Bilecik'e, Ankara - İstanbul Yüksek Hızlı Tren hattı seferleri için yapılmakta olan tren garı inşaatında incelemelerde bulunarak firma yetkililerinden bilgi aldı. Yüksek Hızlı Tren garının, Osmanlı Devletinin kurulduğu bu topraklarda, Osmanlı kültürünü yansıtan motiflerle ve tuğra formu ile çağdaş bir bakış açısıyla modernize edileceğini belirten Yağcı, “Haziran ayı sonunda tamamlanması planlanan Bilecik Hızlı Tren Garı, ilimize gelen misafirleri modern iç dizaynı, ergonomik ve estetik özellikleri ile karşılayacak’’ dedi.

Resim
Bu da konu ile ilgili Facebook ta görülerek alıntılanmış bir foto, Bozüyük Gar denilmiş

Resim

aynı yer mi bilemedim.

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 17 Nis Prş, 2014 18:32

Gar yerine biraz istasyon olmuş gibi.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 17 Nis Prş, 2014 18:54

Yoo gayette guzelgar olmus, Ankara ve Istanbula yapilanlar yaninda Bilecik icin cok iyi bir gar.

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 17 Nis Prş, 2014 19:13

Güzel olmasına gayet güzel, ama gar bir Hauptbahnhof değil mi? Bu daha çok bir Bahnhof. Bence.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 17 Nis Prş, 2014 19:54

Onu diyorum bende, Bilecik yeterli bir hauptbahnhof diyorum.

Engin Y
Seyyah

Mesaj gönderen Engin Y » 17 Nis Prş, 2014 21:51

Polatlı YHT "Garı"nı görseniz, kentin oldukça dışında yapılmış. Yapı planı şöyle: peron - ray - ray - ray - ray - peron. İki peron arası geçiş de alt geçitle sağlanıyor. Anladığım kadarıyla, Bozüyük'te ise üst geçitle sağlanacak..

Bu arada, Bilecik il merkezidir, ama karayollarının kavşak noktasında bulunan Bozüyük, Bilecik'ten büyüktür..

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 17 Nis Prş, 2014 21:59

Iste bu yuzden iki gar ayni degil galiba, haberdeki Bilecik fotodaki ise Bozuyuk gar. Bilecik tren yolculugu talebi olan bir yer diye biliyorum bundan daha buyuk gar binasi ihtiyaci var midir? Ileriye donuk muhakkak var, bu yuzden etrafina yapilasma, yol ivir zivir bildik usul kontrolsuz, saldim cayira yapilirsa 10 sene sonra gari tasiyacak yer ararlar.

Engin Y
Seyyah

Mesaj gönderen Engin Y » 18 Nis Cum, 2014 09:11

Evet abicim, Polatlı'daki iki gar aynı yerde değil. Şöyle ki;

TCDD Garı, Polatlı'nın ortasında kalmış. Yapılaşma nedeniyle YHT hattını buradan geçirmeye olanak olmadığı için kentin güneyinden dolanmışlar ve YHT Garı'nı da kentin doğusuna ve yerleşim yerinden uzağa inşa etmişler.

Google Maps'te de aşağıdaki bağlantılara tıklayarak görebilirsiniz..
Polatlı TCDD Konvansiyonel Tren Garı
Polatlı TCDD YHT Garı
Hatta ek bilgi: Eskişehir-Konya-Ankara yollarının kesişim yeri

(Bağlantılar düzgün çıksın diye adresin sonundaki ünlemli kısmı sildim. Ekranın sol altında çıkan ve Earth yazan kutuya basın lütfen..)

Kullanıcı avatarı
decimus
Kadrolu Personel

Re: tr-HT.09 » Hızlı Tren Gar Projeleri - Genel

Mesaj gönderen decimus » 13 Ağu Pzr, 2017 09:42

http://www.haber7.com/guncel/haber/2399 ... vani-coktu

YID modeli ile yapilan Ankara hizli tren garini tavani çökmüş.

Malesef bu tür olaylar mühendislik hatasi olarak göze çarpıyor.Kalitesiz,kontrolsüz ve dunya rekoru kiracam diye zamanla savaşılan işler nedeniyle ülkemiz her geçen gün mühendis çöplüğüne dönüyor.Hem üniversitelerimizde ki eğitım kalitesi çok düşük hem de bu çapta proje yapabilme için yeterli görünen firmalarin yaptığı işler sonradan büyük hayal kırıkligi yaratiyor.Umarim 3. Havalimani bi tatz bi rezalete sebep olmaz.Yine Allah'a şükür kimsenin canina zarar gelmemiş.Benze bi muhendislik rezalaeti Mahmutbey metro istasyonu top-down yöntemi ile yapılırken ortaya çıkmışti ve yine Allah' a şükür kimseye bişey olmamışti.Eskiden yapilan işlerde böyle muhendislik rezaletleri olmazdi.Teknoloji ilerlese de insanlar kendilierini gelistiremiyorlar.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 13 Ağu Pzr, 2017 09:50

Yazacak çok şey var da, kimse kabul etmiyor aksine beni düşman belliyorlar. Bezdum daa

Engin Y
Seyyah

Mesaj gönderen Engin Y » 13 Ağu Pzr, 2017 16:56

Konya'da da yeni bir gar yapmayı planlıyorlardı..
İhalesi falan yapıldı mı?

“Hızlı Tren Projeleri, İhaleler, İnşaatlar” sayfasına dön