ist-TS.22 » Eski Hasanpaşa İ.E.T.T. Taşıt ve Tramvay Mü

Kullanıcı avatarı
kemal
Hareket Amiri

ist-TS.22 » Eski Hasanpaşa İ.E.T.T. Taşı

Mesajgönderen kemal » 08 Eki Prş, 2009 11:30

Hasanpaşa taşıt müzesi 1967-1985 arası faal, 1990 yılına kadar ise gayrifaal bir şekilde kaldıktan sonra ortadan kaldırılmıştır. İçindeki 3 motris ve 3 vagon İstiklal Caddesi, bir Siemens Moda motrisi, tünel vagonlarından biri ile mekanizması ve bir de açık römork -atlı tramvay olarak- RMK müzesine yollanmıştır. Müze dahilindeki bir atlı tramvay ve başka bir tünel vagonu da şimdilerde Bağlarbaşı kültür sitesi adlı yere konmuş bulunuyor. ayrıca dışarıda çürütülen 6 camlı motris ve Adapazarı depreminde enkaz altında kalan son derece değerli "biricik" kapılı tip tramvayı da başarılı bir yok etme :evil: işlemine tabi tutan müze ve İETTyetkililerimizi saygı ile anıyoruz.
Müze muhteviyatı daha sayamadığım kum dökme vagonu maketler efemera malzemeleri vesaire ise orada burada dağınık bir şekilde hala duruyor.
Resim

Resim

Kullanıcı avatarı
özgürata
Aylık Paso

Mesajgönderen özgürata » 26 Mar Cum, 2010 10:39

valla çocukluğumda hiç gitmediysem en az 10 defa gitmişimdir
bahçesine tramvay turu yapılırdı durak tabelalalrında ihtiyari tramvay durağı yazardı
çocuk kafamla büyüklerime sorardım sadece ihtiyarlarmı binebiliyor diye?
hey gidi günler hey
hatta aklımda kaldığı kadarıyla durak tabelalarının bir örneğini çizip yayınlıyım

Kullanıcı avatarı
özgürata
Aylık Paso

Mesajgönderen özgürata » 26 Mar Cum, 2010 10:48

yanlışım yoksa bahçesindeki durak levhaları buna benzer bişeydi
Resim

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesajgönderen Esat » 26 Mar Cum, 2010 11:08

özgürata yazdı:valla çocukluğumda hiç gitmediysem en az 10 defa gitmişimdir bahçesine tramvay turu yapılırdı durak tabelalalrında ihtiyari tramvay durağı yazardı çocuk kafamla büyüklerime sorardım sadece ihtiyarlarmı binebiliyor diye?
hey gidi günler hey hatta aklımda kaldığı kadarıyla durak tabelalarının bir örneğini çizip yayınlıyım

Vayy ya bir ben göremedim şu müzeyi ya, yanarım ona yanarım, gerçi bizimkilerin pek böyle merakları yoktur bizim sülale de ben tekim :D:D

“Toplu Taşıma Müzeleri” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir