Ana Sayfa Giriş Profil Kurallar Özel Mesajlar Konularınız Organizasyon Kayıt
Arama

ist-TS.22 » Eski Hasanpaşa İ.E.T.T. Taşıt ve Tramvay Müzesi

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    Toplu Taşıma Müzeleri » ist-TS.22 » Eski Hasanpaşa İ.E.T.T. Taşıt ve Tramvay Müzesi
kemal
Moderatör

Başlıklar: 50

Mesaj 08 Ekm Prş, 2009 11:30
    Mesaj konusu: ist-TS.22 » Eski Hasanpaşa İ.E.T.T. Taşıt ve Tramvay Müzesi
Alıntıyla Cevap Gönder

Hasanpaşa taşıt müzesi 1967-1985 arası faal, 1990 yılına kadar ise gayrifaal bir şekilde kaldıktan sonra ortadan kaldırılmıştır. İçindeki 3 motris ve 3 vagon İstiklal Caddesi, bir Siemens Moda motrisi, tünel vagonlarından biri ile mekanizması ve bir de açık römork -atlı tramvay olarak- RMK müzesine yollanmıştır. Müze dahilindeki bir atlı tramvay ve başka bir tünel vagonu da şimdilerde Bağlarbaşı kültür sitesi adlı yere konmuş bulunuyor. ayrıca dışarıda çürütülen 6 camlı motris ve Adapazarı depreminde enkaz altında kalan son derece değerli "biricik" kapılı tip tramvayı da başarılı bir yok etme Evil or Very Mad işlemine tabi tutan müze ve İETTyetkililerimizi saygı ile anıyoruz.
Müze muhteviyatı daha sayamadığım kum dökme vagonu maketler efemera malzemeleri vesaire ise orada burada dağınık bir şekilde hala duruyor.

Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
Reklamlar
Idari Amir

Mesaj 08 Ekm Prş, 2009 11:30
    Mesaj konusu: Sponsor Baglanti - Bu Alana Reklam Verebilirsiniz

Başa dön
özgürata
Aylık Paso

Başlıklar: 1

Mesaj 26 Mar Cum, 2010 10:39
    Mesaj konusu:
Alıntıyla Cevap Gönder

valla çocukluğumda hiç gitmediysem en az 10 defa gitmişimdir
bahçesine tramvay turu yapılırdı durak tabelalalrında ihtiyari tramvay durağı yazardı
çocuk kafamla büyüklerime sorardım sadece ihtiyarlarmı binebiliyor diye?
hey gidi günler hey
hatta aklımda kaldığı kadarıyla durak tabelalarının bir örneğini çizip yayınlıyım
Başa dön
özgürata
Aylık Paso

Başlıklar: 1

Mesaj 26 Mar Cum, 2010 10:48
    Mesaj konusu:
Alıntıyla Cevap Gönder

yanlışım yoksa bahçesindeki durak levhaları buna benzer bişeydi
Başa dön
Esat
Site Yöneticisi

Başlıklar: 860

Mesaj 26 Mar Cum, 2010 11:08
    Mesaj konusu:
Alıntıyla Cevap Gönder

özgürata yazmış:
valla çocukluğumda hiç gitmediysem en az 10 defa gitmişimdir bahçesine tramvay turu yapılırdı durak tabelalalrında ihtiyari tramvay durağı yazardı çocuk kafamla büyüklerime sorardım sadece ihtiyarlarmı binebiliyor diye?
hey gidi günler hey hatta aklımda kaldığı kadarıyla durak tabelalarının bir örneğini çizip yayınlıyım

Vayy ya bir ben göremedim şu müzeyi ya, yanarım ona yanarım, gerçi bizimkilerin pek böyle merakları yoktur bizim sülale de ben tekim Very HappyVery Happy
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    Ana Sayfa » Toplu Taşıma Müzeleri » ist-TS.22 » Eski Hasanpaşa İ.E.T.T. Taşıt ve Tramvay Müzesi
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Geçiş Yap: