mer-T.01:01 » Mersin Gar-Mezitli HRS Projesi

Cevapla
Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh
Mesajlar: 16853
Kayıt: 17 Eyl Pzt, 2007 13:37

mer-T.01:01 » Mersin Gar-Mezitli HRS Projesi

Mesaj gönderen Esat » 12 Mar Pzt, 2018 09:38

Mersin Belediye başkanlığı Gar ile Mezitli arasında bir hafif raylı sistem - tramvay projesi için sözleşme imzalamış, daha önceleri tramvaya karşı bir söylem vardı diye hatırlıyorum ama bence akıl kazanmış, havaray gibi bir yatırımı gerçekten gereksiz bir iş olarak görüyorum, tabi bu bence :D :D gerçi haberin altında Başkan METRO demiş ama :) bakalım ortaya ne çıkacak

http://www.rayhaber.com/2018/03/mersin- ... im-atildi/
Ulaşım Master Planında yapılan araştırmalar neticesinde özellikle Gazi Mustafa Kemal Bulvarı ile Pozcu’dan İstasyona kadar olan bölgeye bir raylı sistem yapılması zorunluluğunun ortaya çıktığını belirten Başkan Kocamaz, “Bu raylı sistemle ilgili bildiğiniz gibi biz havaray talep etmiştik. Bunu talep etme nedenimiz de altyapıyı hiç bozmadan kazıkların üzerinden treni götürmekti. Dünyanın birçok bölgesinde bunlar var. Türkiye’de bir ilk olacaktı. Ama maalesef uzun süren görüşmeler neticesinde bakanlık bunu uygun görmedi. Hafif raylı bir sistem önerdi. Bizde Havaray ile ilgili başka bir netice alamayınca bu konu ile ilgili kararımızı verdik ve 2018 yılı yatırım programına girmesi için Avan proje ile Bakanlığa başvurumuzu yaptık. Ancak daha öncede belirttiğim gibi Antalya’ya veya Konya’ya gösterilen müsamaha bize gösterilmedi. Ve kesin proje olmadığı için 2018 programına almadılar” şeklinde konuştu.

“Türkiye’nin en güzel metrosu olacak”

Prota Mühendislik Proje Danışmanlık Hizmeti A.Ş. Genel Müdürü Danyal Kubin, “Ben öncelikle Mersin Büyükşehir Belediyesi’ne bize olan güveni için çok teşekkür ediyorum. Sizin programınızdan çok daha önce projeyi biritip hep birlikte temelini atacağız. Aslanlar gibi metromuzu yapacağız. Türkiye’nin en güzel metrosu olacak. Kendi evimizde metro yapıyoruz. Bizim için bundan daha güzel bir şeref olamaz. Doğru zamanda doğru işi yapacağız” diye belirtti.

Cevapla

“Tramvay Projeleri, İhaleler, İnşaatlar” sayfasına dön