ist-M.03:04 » M4 Kadıköy-SGH-Tuzla Metro Hattı [İnşaat Süreci]

kemal
Hareket Amiri

Mesaj gönderen kemal » 11 Ağu Cmt, 2012 22:55

Flicr de öyle resim yok.Ben pazartesi gideceğim zaten, hatta içine bile girebilirim belki ufak ihtimal...

Hakan
Kadrolu Personel

Mesaj gönderen Hakan » 12 Ağu Pzr, 2012 18:58

Pazartesi gayri resmi açılabileceğini de söylüyorlar, bu arada bugün çok fena yağmur yağdı muhtemelen peyzaj çalışması yapılamamıştır...

kemal
Hareket Amiri

Mesaj gönderen kemal » 13 Ağu Pzt, 2012 17:43

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Kadıköy istasyonu ara kattan bugün çekilmiş taze resimler.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 13 Ağu Pzt, 2012 18:50

Kemal abi buna ne denir :) eyvallah eline ayağına sağlık denilir, harikasın.

Bu arada, M4 hattında harika tasarımlara devam

Resim

Caddeye Çıkar -> :) Hangi cadde? Ne önemi var abi Kadıköy'e giden caddeye çıkıyor işte, :) süpersiniz bu işleri sanırım hep aynı mimara yaptırıyorlar ama anlatamadık bu sadece mimarlık bilerek olmuyor, dal olarak mimarlığın içinde olduğu bile tartışılır ama öyle yapan bir iki kişi var ve aldığım duyuma göre metrolardakini aynı kişi yapıyor, işte hanım köyden tanıdık olunca.

kemal
Hareket Amiri

Mesaj gönderen kemal » 13 Ağu Pzt, 2012 18:54

Peki bu nasıl ????
Resim

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 13 Ağu Pzt, 2012 19:00

O sağ alttakine bittim ya :) ne kadar tatlı bir şey o be.

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 13 Ağu Pzt, 2012 19:41

Onu yapan mimar değil ki. Kim yapıyor, bilmiyorum, ama mimar genelde yapmaz. Aslında işleten yapmalı. Haha.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 13 Ağu Pzt, 2012 20:06

alabay yazdı:Onu yapan mimar değil ki. Kim yapıyor, bilmiyorum, ama mimar genelde yapmaz. Aslında işleten yapmalı. Haha.
Bahsetmiştim ya sana bu konuda, benim bildiğim İstanbul' da yeni yapılan hatların bu işlerini bir mimar yapıyor çok detay vermiyeyim ya, sonuçta ben kimim ki yaptığı işleri eleştirebiliyorum, ama yeri ve zamanında da eleştirdim. Bu konu biraz karışık bir mimar pekalâ yapabilir ve işi bu ise yapmalıdırda ama eğitimini almışsa, diğer türlüsü sadece mimari olarak iliştirme oluyor. Tabelaların yerinin doğruluğu bile tartışmalı iken zaten içeriği doğru yapmasını beklemiyorum içerik kesinlikle senin söylediğin gibi işletmecinin işidir, zaten sonradan düzeltiyorlar bir takım şeyleri. Şimdi işin teknik tanımını yapmayayım kardeşim zaten dar bir sektör :D rakip çıkartmayalım hohohoho derrrrmişim.

kenanmar
Serbest Geçiş

Mesaj gönderen kenanmar » 13 Ağu Pzt, 2012 23:26

İlk açıldığında yanlış hatırlamıyorsam Levent-Taksim metrosunda da tabela ve yön olayı gayet sıradandı sonra sonra tek tek resmi kurumlar, hastahaneler, caddeler, önemli yerler sağlı sollu panolarla eklendi.

Evet, caddeye çıkar, Tüm İstanbul'da ve de özellikle Anadolu Yakası'nda
Cadde'nin anlamı; Bağdat Caddesi'nin kısaltılmış hali demektir.
Bence o mimarımsın arkadaş her yeri Cadde sanıyor :)
Cahilce bir durum ama cidden cahilce. İnternette çokça bilinen en az 3-5 tane harita servisi sitesi var. Yerin altında tabela takarken yukarıdaki caddenin hangisi olduğunu anlayamamışlar mı? :)

kenanmar
Serbest Geçiş

Mesaj gönderen kenanmar » 13 Ağu Pzt, 2012 23:30

Bu arada duvar panoları diğer metrolara göre gayet cafcaflı ve de rengarenk ama renk ahenk mi artık onu herkesin göz zevkine ve görgüsüne havale ediyorum, gerçi Şişhane metro istasyonundaki soluk benizli, içi geçmiş ve graffitiden bozma duvar resimlerinden iyidir değil mi? :)

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 14 Ağu Sal, 2012 13:44

kenanmar yazdı:İlk açıldığında yanlış hatırlamıyorsam Levent-Taksim metrosunda da tabela ve yön olayı gayet sıradandı sonra sonra tek tek resmi kurumlar, hastahaneler, caddeler, önemli yerler sağlı sollu panolarla eklendi.
Evet öyleydi, uzun sürede öyle kaldı ve yama işler ile devam edildi sonra içinde benimde bulunduğum ekip bir takım çalışmalar yaptı, o bahsettiğiniz değişimdeki tabelaların içeriğini ben yapmıştım, tabii üzerinde konsensüs vardı demiyorum :) sonra bir takım değişiklikler ve o mantık üzerinden yürümeyen tabelalar oldu ama bunu eleştiri olarak söylemiyorum, şimdi oradaki arkadaşlarım yanlış anlamasınlar :) Her ne ise o panolar hattın açılış tarihine bakarak bayağı yeni diyebiliriz.
kenanmar yazdı:Bu arada duvar panoları diğer metrolara göre gayet cafcaflı ve de rengarenk ama renk ahenk mi artık onu herkesin göz zevkine ve görgüsüne havale ediyorum, gerçi Şişhane metro istasyonundaki soluk benizli, içi geçmiş ve graffitiden bozma duvar resimlerinden iyidir değil mi?
Bir ara hatırlarsanız çok eleştirdiğim "TEMALI İSTASYON" diye bir laf çıkarmışlardı, tamam istasyonun bulunduğu bölgeye göre teması olmasına eyvallah, güzel de oluyor. Bu anlamda Şişhane'deki gravür tarzı resimler güzel ama mesela görülemeyen bir Nostaljik Tramvay var camdan, bence kötü, onu yaptın görünsün, fotoğraf versin. Yok, mümkün değil. Bir ara ben bütün istasyonları fotoğrafladım ama elim gidipte yüklemedim siteye :) Hacı Osman hariç hepsindeki o duvar resimleri var elimde. Ama Kadıköy'deki bu rengarenk şeyler bana da sıcak geldi, bilmem yeni koktuğu için falan mı :)

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 14 Ağu Sal, 2012 14:47

Eh, cadde falan derken hatırlatırım, bizdeki adres yazımı ve postakodu kullanım medeniyetini bir hatırlayalımmmmm.

Üsküdar metrosunda artık Mahalleye Çıkar levhaları takarlar. Bağlarbaşı speşl: Dağa Çıkar! :lol:

“Metro Projeleri, İhaleler, İnşaatlar” sayfasına dön