cz-T.10 » Skoda Katenersiz Tramvay Aracı Üretti

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

cz-T.10 » Skoda Katenersiz Tramvay Aracı Üretti

Mesaj gönderen Esat » 15 Mar Cmt, 2014 13:58

Skoda gelişen kentiçi raylı sistemler pazarında payını arttırmak için yeni teknolojileri takip ediyor. Bu amaçla son yıllarda tramvay konusunda yükselen değer olan katenersiz tramvay mevzusuna girmişler ve ürettikleri aracın sertifikasyon işleri tamamlanmış.

Yalnız haberde bu aracın Konya' da olduğu gibi bir şey yazıyor??? Şimdi ben orada tıkandım, dur bir daha okuyalım
The energy storage system has been fitted to a 32.5m-long 28T low-floor LRV for the Turkish city of Konya and certification has been carried out by a Notified Body and witnessed by a customer.

Škoda says the Catfree-equipped vehicle can cover a distance of up to 3km without overhead electrification at an average speed of 30km/h, operating under normal city traffic conditions.
Şimdi Konya' nın araçları katener-free mi yoksa bu araçlardan yola çıkarak mı katener-free araca sertifika almışlar??

Resim

http://www.railjournal.com/index.php/li ... hannel=542

mustafaguler
Müdavim

Mesaj gönderen mustafaguler » 15 Mar Cmt, 2014 23:47

Benim bildiğim kadarıyla Konya araçları kataner ve katanersiz şeklinde kullanılabiliyor. İki özellik bir arada diye aklımda kalmış

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 16 Mar Pzr, 2014 11:53

Eeee bu guzel bir sey Konya niye bunun reklamini yapmiyor acaba? Haberi geri okumadim, belki sistem uzun suruse musade etmedigi icin bizim millette ..kunu cikartmayi sever :) simdi katenersiz 2 km surulebiliyordur mesela, hani lan gerisi niye kablolu deriz cunku :)

Birde nasil katenersiz tabii, yani alstom gibi induksiyonla tahrik sisteminemi sahip yoksa, kisa mesafede gelismis aku sistemi ile surusmu yapabiliyor.

mustafaguler
Müdavim

Mesaj gönderen mustafaguler » 16 Mar Pzr, 2014 12:06

Konya'da araçlar tam anlamıyla çalışmaya başlasınlar haberler gelmeye başlar zaten

“Dünyadan Haberler - Duyurular” sayfasına dön