ist-T.04:01 » T1 Kabataş-Bağcılar Tramvay Hattı

emrenmert

Re: ist-T.04:01 » T1 Bağcılar-Kabataş Tramvayı

Mesaj gönderen emrenmert » 19 Haz Pzt, 2017 12:23

Bu hattın Beyazıt-Güngören kısmı tamamen yer altına alınmalı. Trafiği çok kötü etkiliyor.

Uğur
Serbest Geçiş

Mesaj gönderen Uğur » 19 Haz Pzt, 2017 15:40

Peki yer altına alındıktan sonra rahatlatacağının garantisi var mı? O kadar zahmete ve maliyete girilecek ama sonucunda bir şey elde edilecek mi? Mevcut durumun aynısı elimizde mi kalacak? Bir de bahsettiğin yerler İstanbul'un en eski yerleri bakalım kaç milyon tane tarihi eser çıkacak? Öyle iki senede bitecek bir inşaat da değil yani en azından 5 sene süreceği planlanır 8-9 sene sürer. Bu kadar süre İstanbul'u tramvaysız bırakabilecekler mi?
Zeytinburnu kısmının yer altına alımı bile ne kadar sancılı olur kim bilir.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 19 Haz Pzt, 2017 15:59

Son derece gereksiz bir masraf olur, zeytinburnu nun bile yer altına alınması abesle iştigal,

kenanmar
Serbest Geçiş

Mesaj gönderen kenanmar » 17 Ara Pzt, 2018 23:52

Merter'de tramvay yayaya çarptı
İstanbul Merter'de Bağcılar - Kabataş seferini yapan tramvay raylardan geçmeye çalışan bir kişiye çarptı.
1.5 yıl önce yer altına alınması için gereksiz olduğu yazılsa da, arkadaşlar tramvay çok fazla dur kalk modunda ilerliyor Bağcılar - Kabataş arasını ite kaka can sıkıcı bir yolculuk halinde alıyor. Suriçi ve Kabataş yönüne pek bir şey yapılamaz ama bence Topkapı - Bağcılar arası mutlaka yerin altında olmalı Cevizlibağ - Zeytinburnu arası vasat ötesi berbat bir daracık sokak ve ne işe yaradığı belli olmayan bir yoldan geçirmek zorunda değiliz bu tramvayı. Karşılaştırmak olmasa da T4’ün kötü bir biçimde bile olsa, yerin altına alınmış olması ciddi bir kazanım.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 18 Ara Sal, 2018 06:38

İnsanlar sağına soluna bakmayı ve tramvayın trafikte öncelikli olduğunu öğrensinler bence, 100 yıldır her şeyi pansuman tedbirlerle çözmeye çalışmanın, aman vatandaş bıdı bıdı yapmasın diye üretilen çözümlerin getirdiği noktadan memnunsak, sorun yok.

Yıllardır bir belediye başkanı tramvayı yer altına aldırdım diyerek hava atsın diye ısıtılan projeyi gerçekten çözmek mi istiyorsunuz? Eminönü-Çapa-Zeytinburnu-Bağcılar aynı güzergahtan metro inşa edin, tramvayı komple sökün atın. Severiz biz ülkecek ray sökmeyi

Uğur
Serbest Geçiş

Mesaj gönderen Uğur » 28 Şub Prş, 2019 22:20

AKP İstanbul Adayı Binali Yıldırım Tramvay'ın Zeytinburnu'ndaki kesiminin acil bir yatırım olduğundan bahsetmiş.
Acil işlerden bir tanesi, tramvayın yerin altına alınması. Bunu liste başına yazdık.
https://www.ntv.com.tr/turkiye/binali-y ... 9MDTPJNLNg

kenanmar
Serbest Geçiş

Mesaj gönderen kenanmar » 04 Mar Pzt, 2019 19:33

Yerin altına almak bir zorunluluk oldu. Büyükdere Cd.nin üstünü teras park yapmayı planlayan Binali Yıldırım Başkan için tramvayı bir kaç istasyon yeraltına almak sorun olmaz diye düşünüyorum. Aslında ters yüz etmek lazım Zeytinburnu kısmı yer altına alınırken Topkapı İstasyonu yukarı kaldırmak gerek çünkü T4’ten inip T1’e erişmek çok berbat bir durumda saçma sapan kaldırımlar ve elverişsiz koşullar mevcut. https://youtu.be/Z14L26Tp4yk

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 05 Mar Sal, 2019 06:29

Projenin bu hali ile halen eksik olacağını düşünüyorum, yıllar önce bu konuda önerimi sunmuştum şimdi vakit bulamadım sitede bulmaya

Uğur
Serbest Geçiş

Mesaj gönderen Uğur » 23 Tem Prş, 2020 12:22

http://www.istanbul.gov.tr/vali-yerlika ... i-acikladi
Ulaşım tedbirlerini paylaşan Vali Yerlikaya, “Ayasofya Camii’nin açılışı nedeniyle, Tarihi Yarımada da dün de açıkladığımız gibi; Atatürk Bulvarı Gazi Mustafa Kemal Paşa caddesinden, Tarihi Yarımada istikametine giden tüm yollar ve Galata Köprüsü 23 Temmuz, yani bugün saat 20.00’den itibaren trafiğe kapatılacaktır. Bu kapsamda Kennedy, Reşadiye, Ragıp Gümüşpala Caddeleri de aynı saatler arasında trafiğe kapalı olacak. Bu alanda var olan araçların, Tarihi Yarımada’dan çıkışına da saat 24.00’e kadar izin verilecek. Avrasya Tüneli açık olacak, deniz, Metro ve Marmaray seferleri devam edecektir. Tramvay seferleri devam edecek, sadece Beyazıt- Eminönü durakları arasında, Perşembe günü, yani bugün saat 20.00’den, Pazartesi sabah saat 06.00’ya kadar sefer yapılmayacaktır.” şeklinde konuştu.

Yine bir resmi açıklama yine neyin ne olduğu belli değil. Tramvay Kabataş-Eminönü + Beyazıt-Bağcılar mı çalışacak, yoksa Kabataş-Bağcılar normal çalışıp Beyazıt, Çemberlitaş, Sultanahmet, Gülhane, Sirkeci ve Eminönü'nde pas mı geçecek. Hiçbir şey anlaşılmıyor. Bir de bu kadar sıkı tedbir niçin ben onu anlamadım. Zaten eski Eminönü ilçesi olan bölgede kapatılmayan yol kalmamış. Tramvay da by-pass ediliyor. O bölgede işi gücü olan insana eziyet yapılan ibadete gölge düşürmez mi? Neyse Nihat Hatipoğlu'nu foruma üye etmeden önce yazımı bitireyim bari.

Engin Y
Seyyah

Mesaj gönderen Engin Y » 23 Tem Prş, 2020 13:18

“Galata Köprüsü trafiğe kapatılmış, ama tramvay Eminönü’ne kadar gidebiliyor” diye mi anlamalıyız?
Yoksa, Eminönü ve Beyazıt durakları da mı kapalı?

Sanki bu daha mantıklı geliyor bana, yoksa Galata Köprüsü’nün kapatılmasının anlamı kalmıyor, herkes tramvayla Eminönü’ne, oradan da ver elini Ayasofya :)

Sanki seferler Kabataş-Karaköy ve Laleli-Bağcılar şeklinde yapılacak gibi geliyor bana..

Uğur
Serbest Geçiş

Re: ist-T.04:01 » T1 Bağcılar-Kabataş Tramvay Hattı

Mesaj gönderen Uğur » 23 Tem Prş, 2020 17:19

İşletmeciden en anlaşılır açıklama geldi. Bu akşam 20'den itibaren Kabataş-Eminönü ve Bağcılar - Beyazıt kısa işletmeleri yapılabilecek. Sanırım ancak Pazartesi günü saat 06.00 itibarıyla normal işletme açılacak.

Kullanıcı avatarı
yakupfurkan24
Aylık Paso

Re: ist-T.04:01 » T1 Bağcılar-Kabataş Tramvay Hattı

Mesaj gönderen yakupfurkan24 » 24 Tem Cum, 2020 12:55

Şu anlarda Bağcılar-Kabataş Tramvayı’nın Kabataş-Eminönü seferleri durduruldu, Bağcılar-Zeytinburnu ve Çapa-Akşemsettin arası çalışmakta.

“İstanbul Tramvay Hatları” sayfasına dön