esk-T.01 » Estram Araç Alım İhalesi

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

esk-T.01 » Estram Araç Alım İhalesi

Mesaj gönderen Esat » 26 Mar Cmt, 2016 13:13

Bu ihaleyi normal işletme konusu içerisinde yazmıştık galiba ama ayrı bir başlığı olursa iyi olacak gibi. İhale sonuçlanmıştı ve bildiğim kadarı ile tek katılımcı olan PESA firması fiyat vermişti diye haberde çıkmıştı ama bu okuduğum haber ihale iptal edildi diyor.

http://www.rayhaber.com/2016/eskisehir- ... al-edildi/
Eskişehir Tramvay Aracı Alımı İhalesi İptal Edildi :Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin 14 tramvay alım ihalesi, 26 milyon 600 bin Euroluk teklifin ihalenin yaklaşık fiyatından çok yüksek olması nedeniyle iptal edildi.

Konuyla ilgili Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamaya göre 9 firmanın katılmak için evrak aldığı Tramvay İhalesinde iki şirketten teklif alındı. Polonya şirketi Pojazdy Szynowe Ğesa Bydgoszcz S.A ve İspanyol şirketi Construcciones Y Auxılıara De Ferrocarriles S. A. ‘nın teklifleri incelendiğinde İspanyol şirketinin zarfından ihaleye katılamayacağına ilişkin yazı sunduğu görüldü. Polonya şirketinin verdiği 26 milyon 600 bin Euroluk teklifinin de belirlenen yaklaşık fiyattan çok yüksek olması üzerine, İhale Komisyonunun oy birliğiyle aldığı kararla ihale iptal edildi. İhale ileri bir tarihte yapılacak.
İhalenin tekrarını da bu başlık altında takip edelim.

mustafaguler
Müdavim

Re: esk-T.01 » Estram Araç Alım İhalesi

Mesaj gönderen mustafaguler » 06 Eyl Sal, 2016 08:19

İhaleyi Skoda kazandı ve sanırım katanersiz tramvay olacak. İlgili link: http://skoda.cz/en/press-room/news/skod ... red-trams/

Resim
En son mustafaguler tarafından 06 Eyl Sal, 2016 10:50 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 06 Eyl Sal, 2016 10:03

Evet, dün yurtdışı bir kaynakta vardı alıntılayamadım, katenersiz tramvay olacak, tabi bu mevcut sisteme nasıl entegre edilecek sonuçta katenersiz demek elektriksiz demek değil, göreceğiz.

mustafaguler
Müdavim

Mesaj gönderen mustafaguler » 06 Eyl Sal, 2016 10:25

Sonunda araç almayı başarabildiler ya ben ona seviniyorum. Katenerli olan bir sistemde katenersiz tramvaya gerek var mı? Bence yok

Uğur
Serbest Geçiş

Mesaj gönderen Uğur » 06 Eyl Sal, 2016 10:36

Araç yakışıklıymış beğendim :D

Belki hatta bir genişleme planlıyorlardır. Ve o genişlemede katanerin yapılamayacağı bir kesim vardır.

mustafaguler
Müdavim

Mesaj gönderen mustafaguler » 06 Eyl Sal, 2016 10:49

Yaklaşık 45 km bir hatta sahipler ve daha da uzatmayı düşünüyorlarsa bravo vallahi. Bu ihaleyi zaten şuan kullanılan araçlar yetmediği için yaptılar bir de tekrardan haz uzatma işlerine girerlerse halk yine isyanda olur

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 06 Eyl Sal, 2016 11:37

mustafaguler yazdı:Sonunda araç almayı başarabildiler ya ben ona seviniyorum. Katenerli olan bir sistemde katenersiz tramvaya gerek var mı? Bence yok

bence yok, maalesef tipik türk işi işte, benim de var demek için yapılıyor bu işler çoğu zaman. Halbuki katenerli bir sistemin var, buna uygun çalışan araçların var, kısa vadede yeni hat inşaatın yok, sistemden ayrı katenersiz yapacağın, o zaman ne demeye katenersiz? Sadece var demek için, aaaa Konya' nın bile var elalem laf etmesin oğlllujmmmmm sende al bir tane :) kimse kusura bakmayın aynen tekrar ediyorum, tipik türk işi.

Ha alım yapılmış, Skoda gibi orta halli başarılı bir firma seçilmiş, kentin ihtiyacı karşılanacak bunların hepsi tabii ki başarılı ve takdir edilecek işler ama ortada katenersiz tramvay gerektiren bir şey yok iken moda akımına kapılmayı doğru bulmadım.

mustafaguler
Müdavim

Mesaj gönderen mustafaguler » 15 Nis Cmt, 2017 09:02

Skoda'nın sayfasında Eskişehir aracının yeni hali var. 2018 yılında teslimatların yapılacağı yazıyor.

http://www.skoda.cz/en/references/tramc ... ?from=prod

Resim

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 09 Mar Cum, 2018 14:17

Araçların teslimatına başlanmış, ilk araç Eskişehir' e gelmiş, hayırlı uğurlu olsun.
eskisehir-skoda.jpg
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.

mustafaguler
Müdavim

Mesaj gönderen mustafaguler » 09 Mar Cum, 2018 16:07

Skoda'yı tebrik etmek lazım. Görselde ki gibi araç yapmışlar. Malum bizim ülkemizde bu tarz şeyler pek önemsenmez üreticiler için.

fcinar
Aylık Paso

Mesaj gönderen fcinar » 11 Eyl Sal, 2018 11:37

Resim

Skodalar seferler tamamlandıktan sonra, gecenin geç saatlerinden itibaren test sürüşlerine devam ediyor.

fcinar
Aylık Paso

Mesaj gönderen fcinar » 16 Eyl Pzr, 2018 20:34

Eskişehirimizin Skoda marka yeni tramvayları 17 Eylül 2018 Pazartesi’den itibaren hemşehrilerimize hizmet vermeye başlayacaktır!
Resim

EsBB

Ring hatlarında seferlere gireceği ve seferlerinde sıklaştırılacağı söyleniyor

SSK-ÇAMLICA, SSK-BATIKENT, ESOGÜ-ÇANKAYA hatlarında.

“Araç Alım İhaleleri” sayfasına dön