ist-T.01:04 » T4 Topkapı-M.Selam Hattı Habibler Uzatması

Mehmet Kasım
Seyyah

Mesaj gönderen Mehmet Kasım » 28 Şub Sal, 2012 01:00

peki hattın yapımı ne zaman gündeme gelir? 2-3 km'lik bir ek ulaşım a.ş. bütçesinden karşılanabilecek bir şey sanırım.

birde t1'i yüzyıla uzatsalar.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 28 Şub Sal, 2012 01:15

Uygulama projesi 5 senede ortaya çıktı herhalde :) inşaata nasıl başlanır, İBB ne kadar müdahil olur yoksa dediğin gibi sadece Ulaşımın üstüne atarmı bilemem. 2 km. tramvayın maliyeti günümüzde ne kadar bir fikrim yok, sende bir ara rakamlar vardı eski ile kıyas yaparak bir şeyler çıkartabiliriz sanırım. Ama şirket araç alımlarına bayağı bir ödeme yapıyor bir de bir takım ekstralar var konu ile alakasız o ne kadar zora soktu bilmiyorum, belki üstlenmek istemeyebilirler.

Mehmet Kasım
Seyyah

Mesaj gönderen Mehmet Kasım » 28 Şub Sal, 2012 01:20

km başına 5 mil usd idi sanırım. cadde üstü olduğu için çok pahalı olmaz. tünele gerek yok. fazla maliyet çekmez. 15 milyona hazır olur diye tahmin edebiliriz. ulaşım bunun altından kalkabilir. ama el atmışken metris-sultançiftliği arasını da yer altına alsalar nasıl olur?

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Re: ist-T.01:04 » T4 T.kapı-M. Selam Hattı Habibler Uzatması

Mesaj gönderen Esat » 13 Eki Cum, 2017 23:21

Arkadaşlar bu hattın Fenertepe dediğimiz bölgeye ve oradan Arnavutköy e uzatılması ile ilgili planlar değişti, aslında değişeli de bayağı oldu ama benim ancak elim gitti :) Yeni plana göre Vezneciler-Fatih-Rami-GOP-Sultangazi güzergahından gelecek metro projesi bu hat ile Mescidi Selam da entegre olduktan sonra bu güzergaha devam edecek, yani tramvayın devamı olarak projelendirilen bu güzergahta metro içerisinde değerlendirilecek. Bu sebeple bu başlığı kilitliyorum.

Kilitli

“Tramvay Projeleri, İhaleler, İnşaatlar” sayfasına dön