kah-HT.07 » Kahramanmaraş' a Hızlı Tren Talebi

Cevapla
Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh
Mesajlar: 17063
Kayıt: 17 Eyl Pzt, 2007 13:37

kah-HT.07 » Kahramanmaraş' a Hızlı Tren Taleb

Mesaj gönderen Esat » 06 Şub Çrş, 2008 12:04

Yükselen değer hızlı tren şovenizmizn kurbanı olmaya aday, ilçelerin bile metro taleplerinden sonra benimki kırmızı seninki ne renk? tarzı bir yaklaşım ile her yere hızlı tren talepleri de başladı :) Olmasın demiyoruz, ama yönetenler öncelikleri belirleyemiyorsa hani bana hani bana diyorsa bize sadece saçmalamak düşer zaten.
Vali Tanılır, gazetecilere yaptığı açıklamada, Kahramanmaraş'ın demir yolundan yeterince yararlanamadığına tanık olduktan sonra ilgili kuruluşların temsilcilerinden oluşan bir komisyon oluşturduklarını kaydetti. Vali Tanılır, komisyonun hazırladığı raporu Ulaştırma Bakanlığı, Devlet Planlama Teşkilatı ve Kahramanmaraş milletvekillerine gönderdiklerini belirtti.

Kahramanmaraş ile Kayseri arasında demir yolu ulaşımı sağlanması için 1940'lı yıllarda bir proje hazırlandığını ifade eden Tanılır, bu projenin revize edilerek Kahramanmaraş ile Kayseri arasında hızlı tren seferleri gerçekleştirilmesini istediklerini belirtti.


KAHRAMANMARAŞ-GAZİANTEP BANLİYÖ SEFERLERİ TALEBİ


Raporda yer verdikleri bir diğer taleplerinin ise Kahramanmaraş ile Gaziantep arasında banliyö seferleri yapılması olduğunu vurgulayan Tanılır, şunları kaydetti:

''İstemlerimizin yerine getirilmesi halinde Kayseri, Kahramanmaraş ve Gaziantep gibi ülkemizin 3 önemli sanayi havzası birbirine bağlanacak, bu illerimizin Türkiye'nin ekonomisine yaptıkları katkı büyüyecek. Rapordaki istemlerimize ilişkin geçen hafta kentimizi ziyaret eden TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu'na da ilettik ve katkılarını istedik. Ayrıca, böyle önemli bir proje için 3 ilin işbirliği yapması da çok önemli.''

Tanılır, ulaşım için demir yolu taleplerinin yerine getirilmesi halinde Kahramanmaraş'ta yaşanan trafik kazalarının da önemli ölçüde azalacağını ifade etti.

Cevapla

“Haberler - Duyurular” sayfasına dön