gnl-RS.10 » Dünyadan Raylı Sistem Araç Resimleri

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 17 Nis Cmt, 2010 15:16

Bu Buharlı Treni dün çektim, bayağıdır Heiligenstadt istasyonundan gelip geçerken gözüme çarpıyordu dün bir fırsat oldu çektim geldim. Avusturya Devlet Demiryollarına aitmiş, çoğunlukla burada duruyor bazen bu tren kadar yaşlı bazı adamların bakım falan yaptığınıda görüyorum :D:D herhalde özel tarihlerde buharlı tren seferleri düzenliyorlar orada kullanıyor olabilirler, aslında bu konu ile ilgili elimde güzel dökümanlar var bir ara paylaşmak lazım.

Resim

Resim

Resim

Resim
2 ayrı lokomotif vardı bağlanmış ve aralarında da bu kazan benzeri şey, üstüne elektrik tehlike işareti yapıştırılmış olduğundan acaba jeneratör ya da dizel motorlu bir takviye gibi bir şeymi diye düşündüm, ama üzerinde aşağıdaki yazılar yazıyor, belki de üzeri kapalı bir kömür vagonu ya da su tankı gibi bir şey olabilir.

Resim

Resim

Resim
Aslında daha çok vagon vardı arkaya doğru ama hem ışık yüzünden düzgün çıkmıyordu hemde benim makineye sığdırmak için bayağı küçük çekilecekti o yüzden böyle çektim

Resim
Bu da vagonların üzerindeki logosu

Kullanıcı avatarı
58olgu90
Abonman

Münihin Metrolari U-Bahn MVG syntegra prototip

Mesaj gönderen 58olgu90 » 17 Nis Cmt, 2010 16:52

Resim

Resim

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 10 May Pzt, 2010 19:01

Biraz daha ULF ve Type E ile devam edelim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 10 May Pzt, 2010 19:13

Köşede de hemen bir Türk dükkânı yakalamış gibisin :-)

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 10 May Pzt, 2010 19:16

alabay yazdı:Köşede de hemen bir Türk dükkânı yakalamış gibisin :-)
Bende kapıdaki tipe bakıp öyle düşünmüştüm resmi çekerken ama Türk kasaplarında pek öyle FEINKOST yazmaz :) direkt ET KASABI :P ya da ismi ne ise işte, FEINKOST dedin mi bizim millet yanlış anlar, şimdi bir şey yazıcam hoş kaçmayacak sonra düşman ilan ederler beni.

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 10 May Pzt, 2010 19:49

Viyana'ya adapte olmuş işte. Şeyyy ... neydi yahu ... asimile olmuşşş ;-) Ama Sahan yahu, yani bizim oralardan, ya Türkiye, ya Irak, ya İran, ama şöyle köşeden bakışla ben Türk veya Türkiyeli derim. Feinkost, hehe ;-) Ama boşver, burada da Delikatessen falan oluyor bunlar, Et Kasabı cart curt olmaz öyle. Kibarız burada, yani burada deyince, güneyde, ki Avusturya da güney. Kuzey başkadır, Berlin'de Gassap yazar, problem değil.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 11 May Sal, 2010 21:12

Biraz da Desiro resimleri koyayım, bu resimler sanırım aracın Innotrans lansmanından çekilmiş görüntülerdi, hangi siteden alıntıladığımı hatırlamıyorum açıkçası. Bu arada Avusturya Devlet Demiryolları -ÖBB- bu araçlardan 200 adet sipariş verdi, tam 200 adet. Hep konuşuyoruz sonra evropa meraklısı kı.. yalayıcılar oluveriyoruz ya :) ama işte gel gör bak araç alımı nasıl oluyor. 1 Milyar €, deli para. tanesi 5 milyon euro, şimdi haberi tam hatırlamıyorum ama bu 200 rakamı 3' lü 200 set yani bir kısa set in parası bu 5 milyoncuk. Banliyö treni modernizasyonu, bu araçları da artık torunlarının torunları binene kadar kullanırlar.

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 06 Tem Sal, 2010 12:50

Bu başlığa koyayım dedim, aslında resimler Viyana başlığına da gider ama burda kalsın, bayağıdır düzgün resimlemek istediğim bir başka nokta Schwarzenbergplatz idi, gerçi böyle yerden yerden çekince pek iyi çıkmıyor, ne yapıp edip bir binaya tırmanmak lazım :)

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 28 Ağu Cmt, 2010 21:54

Milano tramvayından bir görüntü, resim www.havayolu101.com sitesinden alıntıdır.

Resim

Hehe ... benden de şuna bir ek resim ... nihayet buldum. raylı araç olmasa da, bizim THY var diye sunmak gerek gibi geldi bana. Arkada da zaten tramvay sondurağı. Freiburg'tan bir kare:

Resim

17 numaralı otobüs. Ta kendi arşivimden.

Kullanıcı avatarı
tahir93
Aylık Paso

Chicago L

Mesaj gönderen tahir93 » 07 Eyl Sal, 2010 01:18

benim favori raylı sistemim olan chicago L(elevated)'den bir kaç fotoğraf paylaşmak istedim :D
Resim
Pembe hattın yeni açıldığı zamanlarda hattın tanıtımı için pembeye boyanmış vagonlar

Resim
4 hattın tur yaptığı Loop'ta Keskin bir köşe dönüşü

Resim
Biraz sanatsal

Resim
harika bir downtown görüntüsü, hayranı olduğun demir viyadükler üzerinde :D

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 07 Eyl Sal, 2010 08:26

Sen o zaman Berlin metrosuna âşık olurdun! :-)

Hakan
Kadrolu Personel

Mesaj gönderen Hakan » 07 Eyl Sal, 2010 08:53

En az Mecidiyeköy viyadükleri kadar çirkin görünüyor...

“Toplu Taşıma Araçları” sayfasına dön