ist-RS.14 » Toplu Ulaşımda Yaşadığınız Güvenlik Sorunları

Cevapla
Kullanıcı avatarı
abhazyalı ugur
Sezonluk Yolcu
Mesajlar: 128
Kayıt: 24 Eyl Pzt, 2007 17:54

ist-RS.14 » Toplu Ulaşımda Yaşadığınız Güvenlik Sorunları

Mesaj gönderen abhazyalı ugur » 28 Eyl Cum, 2007 15:58

Güvenlik konusunda yaşadıgınız iyi ve kötü olumsuz olayları bu başlık altında toplaya biliriz.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh
Mesajlar: 17831
Kayıt: 17 Eyl Pzt, 2007 13:37

Güvenlik Görevlisine Saldırı

Mesaj gönderen Esat » 03 Eki Çrş, 2007 09:41

Bu yıl içerisinde Zeytinburnu istasyonunda bir güvenlik görevlisine yapılan yaralamalı saldırı, jeton kullanmadan geçmek isteyen 3 şahıs güvenlik görevlisi tarafından uyarıldıklarında kesici alet ile güvenlik görevlisine saldırıyor ardından savunma durumundaki görevliyi darp etmeye çalışıyorlar.

http://www.youtube.com/watch?v=R2ehbnLDKKE

Bu görüntüler İstanbul' un güvenlik problemi hakkında çok önemli bir belgedir aslında, bu tip kişiler bir kamu kurumunun malını korumakla görevli bir personele dahi hiç çekinmeden saldırıda bulunabiliyorlar.

Kullanıcı avatarı
Mahmut Pasa
Aylık Paso
Mesajlar: 82
Kayıt: 14 Eyl Cum, 2007 08:47

Mesaj gönderen Mahmut Pasa » 03 Eki Çrş, 2007 10:14

Ordaki güvenliklerden olsayım bilmiyorum ama herhalde o serseriler kesin adli tıptan rapor almak zorunda kalırlardı, bu ne şerefsizlik yahu, bu ne adilik Allah bilir bu herifler hala sokakta dolaşıyordur yaşı küçük bilmem ne diye, bir de hava atıyorlardır adam kestik diyerek, bunlara fırsat verenler utansın.

Kullanıcı avatarı
salih erdem KÖSTEK
Aylık Paso
Mesajlar: 33
Kayıt: 01 Eki Pzt, 2007 21:34

Mesaj gönderen salih erdem KÖSTEK » 04 Eki Prş, 2007 09:33

İşte burada ;
1- Bu memlekette insan canının pahasını (1.30YTL) ölçebiliyoruz
2-Yasalarımızın ne kadar caydırıcı olduğunu görebiliyoruz
3-Görevini yapmak , milletin malı olan metroyu korumak uğruna bir güvenlik görevlisinin nasıl canını verebileceğini görebiliyoruz

Fakat bu ve bunun benzeri olaylar güvenlik görevlilerini asla yıldırmaz .
Çünkü insanlar bizlere canlarını , mallarını teslim eder bizlerde onları ne pahasına olursa olsun onları koruruz

CANIMIZ PAHASINA OLSA BİLE BAZEN.......

(karşılık mı ? yaptığımız işe saygıda kusur etmesinler....)

Kullanıcı avatarı
abhazyalı ugur
Sezonluk Yolcu
Mesajlar: 128
Kayıt: 24 Eyl Pzt, 2007 17:54

Güvenlik

Mesaj gönderen abhazyalı ugur » 08 Nis Sal, 2008 18:04

Bir kurum ve kişinin güvenligini saglamak,Dışardan görüldüğü kadar kolay ve güvenli olmayan bir iş Güvenlik işinde öncelik korunan kişi ve kurum oluyor.Düşünün bir istanbul metrosu taksim girişini tüm çantalar kontrol ediliyor.Bu alana kadar gelen art niyetli kişi burdan gecemeyecegini anlayınca yapacagı şey patlayıcıyı burda patlatmak olur.ve ilk önce zarar görecek kişi güvenlik ayrıyeten hükümete ve belediyeye karşıt görüşte olan bir kişi sırf iktidar partisinin belediye başkanı vardiye senin üzerine gelir kinini sana kusar asılsız bir suç ile seni müşteri hizmetlerine şikayet eder.Bana iyi davranmadı diye fakat hergün yardım ettigimiz bir vatandaş ise bu müşteri hizmetlerini arayıpta çok egitimli personeliniz var tebrik ederiz.Denez :twisted:

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh
Mesajlar: 17831
Kayıt: 17 Eyl Pzt, 2007 13:37

Mesaj gönderen Esat » 14 Nis Pzt, 2008 22:09

Arasıra teşekkür edenlerde oluyor Uğur :) Bu arada geçtiğimiz hafta sonu (bir önceki hafta sonu) tramvayda arıza nedeni ile başıma gelen bir olayı naklettiğimde bayağı bir tepki aldım halbuki kimseyi hedef almamıştım demeki hakikatten eleştirsem neler olacak, insanlarımız genel olarak eleştiri kaldıramaz durumda çünkü özeleştirinin ne olduğunu bilmiyoruz, o gün ben Beyazıt istasyonu Kabataş yönünde görev yapan güvenlik arkadaşlara teşekkür ederim, neden mi? Kendilerine resmen ana avrat küfür eden, kuruma söven. makiniste söven insanlara karşı "olabildiğince kibar" "araçta arıza var makinist gidermeye çalışıyor" "kapılar açılsa zaten insanları çıkarıcak merak etmeyin" gibi ifadeler ile dalaşmadan sadece işini yapan arkadaşı sabrı için tebrik ederim, belki de sinirlerine hakim olamasa ve küfür edenlere karşılık verse meydana gelecek olay sonunda hem kendisi zarar görecek hemde kurum adı lekelenecekti. güvenlik görevlilerinin bu açıdan işleri çok zor, kişisel davranmamak çok zor olsa gerek.

Anatolian
Serbest Geçiş
Mesajlar: 747
Kayıt: 22 Haz Cmt, 2013 12:22

Re: ist-RS.14 » Ulaşım A.Ş Güvenlikleri İle Yaşadı

Mesaj gönderen Anatolian » 14 Mar Pzt, 2016 17:42

Bir buçuk ay kadar İstanbul'da kaldım. Daha 2 haftadır falan Bursa'dayım.
İstanbul'da haftanın 4-5 günü çantasıyla M4'ü kullanan biri olarak sürekli benim ve diğer çantalı, bavullu kişilerin aranmaması ile ilgili yazdım Ulaşım AŞ'ye ve her seferinde aldığım sonuç güvenlik birimlerimiz uyarılacaktır oldu ama hiçbir zaman yine kimsenin arandığına şahit olmadım.

5 ayda teröre 200+ kurban vermiş bir ülkede kimsenin aranmak/aramak için harcayacağı 5-10 saniyesi onlarca candan daha kıymetli olamaz. Sıradaki bombanın iş çıkışında Marmaray'da, metroda patlamayacağının garantisini kimse veremez. Haftaya İstanbul'da olacağım yine umarım Ulaşım A.Ş artık yapması gerekeni yapmaya başlamıştır.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh
Mesajlar: 17831
Kayıt: 17 Eyl Pzt, 2007 13:37

Re: ist-RS.14 » Toplu Ulaşımda Yaşadığınız Güvenlik Sorunları

Mesaj gönderen Esat » 14 Mar Pzt, 2016 18:19

Olayı tam olarak saati, istasyon ve hangi giriş olduğu bilgisi ile aynı gün içerisinde bildirmeni tavsiye ederim.

Cevapla

“Sistem Emniyeti ve Güvenlik” sayfasına dön