gnl-RS.10 » Dünyadan Raylı Sistem Araç Resimleri

Kullanıcı avatarı
tahir93
Aylık Paso

Mesaj gönderen tahir93 » 07 Eyl Sal, 2010 11:54

alabay yazdı:Sen o zaman Berlin metrosuna âşık olurdun! :-)
evet zaten onun bir viyadüğünü görmüştüm çok beğenmiştim ama sonra resmi kaybettim :D u-bahn seviyorum zaten canım :D

Kullanıcı avatarı
tahir93
Aylık Paso

Mesaj gönderen tahir93 » 07 Eyl Sal, 2010 12:00

Hakan yazdı:En az Mecidiyeköy viyadükleri kadar çirkin görünüyor...
eğer otoyol'un viyadüğünü kastediyorsanız ben ona da bayılıyorum :D zevk meselesi, naparsınız .. :lol:

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 07 Eyl Sal, 2010 13:18

Açıkçası otoyolun viyadüğünü ben de sevemiyorum. Berlin'deki viyadükler öyle masif değıller, daha şeffaf bir hava veriyor. Ama otoyol taşıyamaz herhâlde öyle bir sistem ;-)

Şurada bir kaç Wiki karesi var:

http://tinyurl.com/berlinmetrosundaviyaduk

Kullanıcı avatarı
tahir93
Aylık Paso

Mesaj gönderen tahir93 » 07 Eyl Sal, 2010 13:35

aslında öyle olup ta beltway taşıyan da var ama Allah'a emanet yani ben de otoyol öyle olsun istemem :D

link için teşekkürler, almanca sfır olduğu için pek arama yapamıyorum, anca flickr'dan işte :D

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 07 Eyl Sal, 2010 14:14

O metal viyadüklü sistemleri bende sevmiyorum, çok kaotik ve depresif bir görüntüsü var, betonarme viyadük üzerinde olsa beni asla rahatsız etmez, dediğin gibi bu beğeni ile alakalı bir durum. Bir de o sistemin öyle binaların içinden geçecek gibi gitmesi bana korkunç kötü geliyor. :)

Kullanıcı avatarı
tahir93
Aylık Paso

Mesaj gönderen tahir93 » 07 Eyl Sal, 2010 14:51

ben de ona bayılıyorum böyle camdan baksan tren görcekmişsin gibi :D

bi de bu elevated sistemlerde sight-seeing olayı var. yani ulaşım sağlarken şehir manzarasını da görüyorsun. turistler için de güzel birşey :D

biraz da kavşak koyiyim bari :
Resim
Resim

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 07 Eyl Sal, 2010 16:11

Ya Esat, sen en iyisi yine bir kaç hap iç yahu ... depresifmiş. Ayol, bu kentler depresif havalarıyla yaşıyor. Berlin, New York, Londra, Paris, bunlarda göbek mi atacaksın? O zaman Alanya'ya git :P Gitmiş bir de gotik iskeletli Viyana'ya yerleşmiş, şimdi ağlıyor, hahaaa :-)

Eeee, şu pencereden bak, treni gör durumun valla iki tarafı var. Berlin'den ÇOK alışık olduğum bir durum, Savignyplatz'ta oturan bir arkadaşın tuvaleti kadar zevkli mekân yoktu, insan işerken falan heeep güzel güzel langır lungur banliyö trenlerini seyredebiliyordu, dakikalık frekanslarıyla bayağı ortada bir işlev vardı ;-) İçeri gürültü pek vermezdi, ama! Aması, Berlin'de eski evlerin dış duvarların her zaman 50 ile 70 santimlik olması, bu eski bir Alman yapı şartı. Şu anki evimde duvarlar çok daha ince, 30 ile 40 santim arası falan, ev 1920'lerden, daha eskilerinde daha geniş olur (İstanbul'daki eski bina malzemelerinde de öyledir, Ceneviz Beyoğlu binalarında meselâ, ama basit pıtırdı evlerinde 11,5 cm olur, tipik ölçü o). Kalın duvarlardan tabiîki pek gürültü giremez. Pencereler de yüzlerce senelerden beri çokcamlı, yani kaset pencere, iki pencere ön öne, bugün de izole cam. Sarsıntı da pek vermiyordu, ama onun da sebebi, arada yeterince mesafe olması. Acaip sarsan (doğudaki) tramvaylardı. Şu an, sokaktan otobüs geçse bile deprem yaşıyorum ya, ama neyse ... bura göiy ... şehür deül.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 07 Eyl Sal, 2010 19:01

Alttaki kavşak resmine bittim yanlız, orada gerçekten öyle iç içe bir işletme varmı acaba çok merak ettim.

Başar, adamı hasta etme, depresif işte karanlık çizgi romanlardan çıkmış gibi :) Sin City mi kardeşim orası, ilacı arttırıcam zaten artık içtikten sonra çok mutluyum lal lalalaal diye gezmiyorum :D Ya bizim evin duvarlarıda 40cm den fazla bir de en üst kattayım ha, fakat bir sorun var ev hemen tramvay yolunun kenarında olduğu için eski tramvaylar geçerken sallanıyor hafiften :)

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 07 Eyl Sal, 2010 19:24

Tabi Sin City. Al sana!

Valla, tramvaylara dayanamıyor bu kaleler, her nedense ;-)

Kullanıcı avatarı
tahir93
Aylık Paso

kavşak

Mesaj gönderen tahir93 » 08 Eyl Çrş, 2010 00:38

Esat abi ben tüm sistemi inceledim, onlardan kullanılmayan hiç ray yok, ordaki tüm güzergah kombinasyonları kullanılıyo.

resimle açıklayayım, resimde halka içine aldığım yer orası
Resim

Kullanıcı avatarı
tahir93
Aylık Paso

Mesaj gönderen tahir93 » 08 Eyl Çrş, 2010 00:43

alabay yazdı:Berlin'den ÇOK alışık olduğum bir durum, Savignyplatz'ta oturan bir arkadaşın tuvaleti kadar zevkli mekân yoktu, insan işerken falan heeep güzel güzel langır lungur banliyö trenlerini seyredebiliyordu, dakikalık frekanslarıyla bayağı ortada bir işlev vardı ;-)
ne kadar güzel yaa :D benim orda hiç canım sıkılmazdı herhalde :lol:

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 08 Eyl Çrş, 2010 00:43

İlginç, oradaki daireyi tek yön olarak kullanmışlar, yani bir hat dışında hepsi o ringi tek yönde kullanıyorlar sanırım, gidiş ve dönüş istasyonları farklı yerlerde. İşletmede görmeyi çok isterdim bu sistemi, burada frekans sıklığı nedir peki? Orada kavşağa bir işletme binası gibi bir şeyde koymuşlar, oradaki trafiğin nasıl yönetildiğini gerçekten merak ettim, herşeyi sinyalizasyon mu yönetiyor yoksa hat gibi işletmeside eski mi.

“Toplu Taşıma Araçları” sayfasına dön