tr-HT.04:01 » Ankara - Eskişehir YHT İşletmesi

ahmettekin
Aylık Paso

Mesaj gönderen ahmettekin » 21 Ağu Cum, 2009 13:55

Eylül'den itibaren YHT günde karşılıklı 8 sefer yapacak, buna bağlı olarak Kütahya ve İstanbul trenlerine de ilaveler olacak.

Mehmet Kasım
Seyyah

Mesaj gönderen Mehmet Kasım » 23 Eyl Çrş, 2009 11:47

Bayramın 2. günü YHT ile Ankara'dan Eskişehir'e gittim. gayet güzel bir yolculuk oldu. 1'de kalktı 2.30'da Eskişehir'de oldu. Aralarda hiç bir istasyonda yolcu almak için durmadı. Ama eski hattan yeni hatta geçişlerde biraz duraksıyor. Ankara'dan Malıköy'e kadar yavaş gidiyor. Sincan-Esenkent arasında yeni yol bitmiş test yapıyorlardı ama YHT daha bu hatta girmiyor. Eski hattan devam ediyor. Malıköy'e gelmeden yeni hatta giriyor ve hızlanmaya başlıyor. Eskişehir'de yaklaşırken gar yer altına alma işi kapsamında çalışmalar olduğundan yan tarafa alınan ray hattına giriyor ve yavaşça Eskişehir gar'a geliyor.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 19 Oca Sal, 2010 12:36

Ankara-İstanbul Yüksek Hızlı Tren (YHT) projesi kapsamında yapımı tamamlanan Sincan-Esenkent ile Eskişehir-Hasanbey etapları şubat ayında işletmeye açılacak. Toplam 21 kilometre uzunluğundaki hatların işletmeye alınmasının ardından Sincan'dan Eskişehir'e kadar YHT ile kesintisiz yolcu taşımacılığı yapılabilecek.

Ankara-Eskişehir arasında hızlı tren seferleri, Esenkent-Hasanbey arasında YHT hattından, Esenkent-Sincan ve Eskişehir-Hasanbey arasında ise konvansiyonel tren hattından yapılıyor.
Hadi bakalım 1 ay gibi bir süre var, güzergah biraz daha uzamış olacak, adım adım ilerleniyor.

Bu arada Mehmet YHT ile yolculuk ettin ve hiç resim çekmedin mi? :)

Mehmet Kasım
Seyyah

Mesaj gönderen Mehmet Kasım » 20 Oca Çrş, 2010 10:27

rsim çektim de cep telefonundan, pek iyi çıkmadı, çözünürlük çok kaliteli değil.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 24 Oca Pzr, 2010 23:01

Canın sağolsun Mehmet, bu arada sen Mehmet Kasım a kesin dönüş yapmayı düşünüyormusun :P hohooh sanki gurbetten memlekete döner gibi :P

Bu arada Hızlı Trenimiz hızlanamadan arıza yapmış, yani iyi hoş hep arkasındayız destekliyoruz bu işleri ama, el insaf ya işletmeye açılmış bir sistemde bu kadar çok arıza, bu kadar çok sorun. Bilmiyorum yani ya bir şeyler eksik yapılıp başladı bu iş, ya da yine Türk işi bize bir şey olmaz abiciler iş başında orada da. Yani destek destek te nereye kadar. Al işte kara tren gecikir belki hiç gelmez olmuş yine.

http://www.haber7.com/haber/20100124/Yu ... -yapti.php
Alınan bilgiye göre, saat 18.00'de Ankara'dan Eskişehir'e hareket eden YHT, saat 19.40'da Beylikköprü-Biçer istasyonları arasında arızalandı.

Bunun üzerine, TCDD Genel Müdürlüğü yetkililerince Ankara'dan gönderilen diğer YHT, saat 21.19'da arızalanan trendeki yolcuları alarak Eskişehir'e götürdü. Eskişehir'e ulaşan trendeki 29 İstanbul yolcusunun da aktarmaları tamamlandı.

Hakan
Kadrolu Personel

Mesaj gönderen Hakan » 24 Oca Pzr, 2010 23:34

Resim
Resim
Resim

O çekemediyse ben ne güne duruyorum, bir arkadaşın düğünü için Ankara'ya gitmiştim sonbaharda. Fotoğrafların çoğunda arkadaşlar var, onların izni olmadan koyamayacağım için kalanlardan en mantıklı 3 tanesini burada paylaştım. Eskişehir'de en azından önden görünüşünü fotoğrafladım,

2. fotoğrafta saat bana ilginç geldi, Ankara İstanbul'dan farklı bir saat sistemi kullanıyor herhalde dedim, malum bürokrat şehri, icap ettiğinde saati durdurup o gün içinde işi bitirmiş gibi bile yapıyorlar.

Son fotoğrafta da ulaştığımız en yüksek hız olduğundan o anı da çekmeye çalıştım.

YHT, bana biraz konforsuz geldi, ayrıca yapılan yayınlarda iğrenç, müzik yayınları da aynı kalitesizlikte. Tüm eksilere rağmen, sadece YHT sahibi olmamız bile 10 üzerinden 5 ile geçer not yapıyor, gelişmekte olduğumuzu. Sürekli kargaşa içinde yaşadığımızı düşünürsek, ben halimden memnunum.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 24 Oca Pzr, 2010 23:43

O güzel oldu resimler, hele önden görünüş ki zaten maalesef bizim ilgi alanımızın en kötü tarafıdır, peronlarda araç resmi çekme zorlukları ve araçların büyük çoğunlunun resimleride bu profildendir :) ama güzel temiz çıkmış eline sağlık.

Saat gerçekten ilginç, demek ki bir sonraki saate geçmemek için yapılmış, yani mesela yolculara duyuruyorlar "Sayın yolcularımız saat 18:00 da Ankara'da olacağız" ama saat bir türlü 18:00 olmuyor :P 59 dan devam etmiş bak hohoho 30 dk. var daha güzel fikir ya, vallahi cin olsam aklıma gelmezdi :)

250 km iyi sürat tabii, yani çok eleştiriliyor bu konu, bende eleştiriyorum tabi ama yine de iyi ne diyelim, maalesef ben "Alışanlardan" ım, alışamayanların başına neler geldi bu ülkede biliyoruz.

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 25 Oca Pzt, 2010 10:34

Ekonomi Class beni yine kızdırdı. Bu ne be? Ya Ekonomi Sınıfı, ya da Economy Class. Yahu, herşeyi de yüzümüze, gözümüze bulaştırıyoruz :cry:

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 25 Oca Pzt, 2010 10:46

alabay yazdı:Ekonomi Class beni yine kızdırdı. Bu ne be? Ya Ekonomi Sınıfı, ya da Economy Class. Yahu, herşeyi de yüzümüze, gözümüze bulaştırıyoruz :cry:
Başar sende beni kızdırıyon ha :) hızlı trenin ve hattının her derdi bitti Ekonomi ile Economy nin farkı kaldı :) sen ne çabuk unuttun "Wagen Hält" yazılarını :) takılma yahu bunlara, milyon dolarlık işte o kadar kusur olur, deeeermişim.

Sayın dinleyicilerimiz az önce Yurttan Sesler Pollyanna Korosunu dinlediniz :P

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 25 Oca Pzt, 2010 11:28

Ya iyi işte, ama bari Wagen hält yazıyordu, Vagın durt değil. Ne polyannası be, böyle "kuchuk" problemler işte güzel salatalarımıza kurt katıyor :evil:

kemal
Hareket Amiri

Mesaj gönderen kemal » 06 Şub Cmt, 2010 01:00

Bugün yine Haydarpaşa limanı'na yeni bir set daha indirilmekte idi,gemi yeni yanaşmıştı ve parça parça indiriliyordu. Bununla toplam kaç set oluyor?? :wink:

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 06 Şub Cmt, 2010 01:06

Mehmet 10. set olduğunu söylüyordu, bakanlığın sitesinde verilen bilgi bu yöndeymiş.

“Hızlı Tren [İşletmedeki Hatlar]” sayfasına dön