ist-M.05:02 » M2 Taksim-Şişhane Güney Mekik Hattı

Mehmet Kasım
Seyyah

Mesaj gönderen Mehmet Kasım » 29 Eki Çrş, 2008 13:49

Tutamayacakları sözü niye veriyorlar? Çok ynalış yapıyorlar. Tabi hesap soracak bir kamuoyu olmadığı için bu söz tutmamaların hiç bir önemi kalmıyor.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 29 Eki Çrş, 2008 13:54

Vallahi bir 29 Ekim lafı sürekli telaffuz edildi ama şimdi düşünüyorum da acaba bu 29 Ekim i bizlermi şişirdik nette çeşitli ortamlarda? Sanki biraz öyle oldu. Hani daha önce eleştiriyordum bizimkiler esnek tarih veriyor "okullar açılmadan" "dağlara kar yağınca" "koyunlar sütten kesilince" gibi :D :D bunda da acaba Sonbahar gibi falan dediler de biz mi 29 Ekim e şartlandık acaba, gerçi dediğin gibi kurumdan arkadaşlarda bu tarihi sürekli zikrettiler, neyse ne diyelim bir gün birileri bu tip şeylere hesap sormayı öğrendiği gibi birileri de hakikatten bu tip bilgilendirmelerin ne kadar önemli olduğunu öğrenecek, umarım. :(

Mehmet Kasım
Seyyah

Mesaj gönderen Mehmet Kasım » 29 Eki Çrş, 2008 23:24

Bugün Şişhane-Maslak Oto Sanayi arasında YOLCULU DENEME SEFERİ yapıldı. İBB'en Ulaşım ile ilgili Genel Sekreteri katılmış. Dolayısıyla 29 Ekim hayalimiz bir nebze olsun gerçekleşmiş oldu.

Hem Şişhane,

hemde Maslak........

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 30 Eki Prş, 2008 13:35

Offtherecord - M1 Şişhane verlaengerung öffen ist zurückstellen bis Neujahr. :) Başar ne dedim abi ben doğrumu dedim, Şişhane uzamasının açılışı yılbaşına mı kalmış dedim, ağzımdan çıkanı kulağım duydumu? Umarım doğru söylememişimdir :D :D

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 30 Eki Prş, 2008 17:14

M1 Şişhane verlaengerung öffen ist zurückstellen bis Neujahr.
Hm.
Die Eröffnung der M1-Verlängerung nach Şişkebap wird auf Neujahr 2009 verschoben.
Öffen yok. Öffnen açmak (fiil). Eröffnung açılış (isim). Zurückstellen daha çok o ana bırakmak demek (yani bir işi yapmayıp, sonraya bırakmak). Verschieben kaydırmak demek, bu durumda daha anlamlı.
Die Einführung der neuen Ticket-Tarife wird bis bilmemne zurückgestellt olur.

B. Alabay

Mehmet Kasım
Seyyah

Mesaj gönderen Mehmet Kasım » 30 Eki Prş, 2008 17:53

Ocak diyorlar açılış için.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 30 Eki Prş, 2008 20:15

He bizde aynısının alamancasını diyoz :D :) alamanlarında haberi olsun metromuzun uzama probleminden :P

Mehmet Kasım
Seyyah

Şişhane 7 Kasım, Maslak 15 Ocak Haberi

Mesaj gönderen Mehmet Kasım » 01 Kas Cmt, 2008 00:38

Şişhane Metro istasyonunda Ntv’nin canlı yayınına katılan Kadir Topbaş, yönetime geldiklerinde 44 km. olan metro hattına 22 km. daha ekleyerek 66.km’ye çıkardıklarını söyledi. Asıl hedeflerinin 532.5 km olduğunu ifade eden Topbaş, Şişhane-Taksim arasındaki metro hattının test sürüşlerine de 7 Kasım 2008’de başlayacaklarının müjdesini verdi.

Başkan Kadir Topbaş, İstanbul’un trafik sorununu biraz daha hafifletecek olan Şişhane-Taksim hattı ile birlikte 4. Levent-Seyrantepe-Ayazağa (İTÜ) bölümünün de 15 Ocak 2009 tarihinde seferlere başlayacağını söyledi.

4,5 yıl içerisinde İstanbul’daki nüfus hareketliliğinin 10 Milyon’dan 23 Milyon’a çıktığını ifade eden Topbaş, bu yoğunluğunda beraberinde trafikte ciddi sorunlar meydana getirdiğini söyledi. Topbaş şöyle devam etti: “İstanbul’da herkesin kabul edeceği gibi bir trafik sorunu var. Biz bunu Metrobüs hattımızla, metro hatlarımızla çözmeye çalışıyoruz. Konforlu ve modern toplu ulaşım araçlarımızla İstanbulluları toplu taşıma araçlarına özendiriyoruz.”

Metro istasyonlarının bundan böyle kendi tarzları olacak şekilde dizayn ettiklerini belirten Topbaş; “Metro istasyonları hem kültür hem de sergi merkezleri olacak. Her istasyon bulunduğu semtin özelliğini yansıtacak. Şişhane Metro istasyonu da Galata-Pera ruhunu yansıtacak.” dedi.

---

Şişhane Metro İstasyonu’nun giriş çıkış noktaları, gişeler, duvarlar ve yürüyüş güzergâhlarındaki kolonlar, İç Anadolu'dan getirilen özel parça taşlarla döşendi. Döşemelerde lale ve papatya figürleri işlendi.
Şişhane-Taksim hattı ile birlikte hizmete girecek yeni vagonlar, 56 koltuk kapasiteli olacak, 185 kişi de ayakta seyahat edebilecek. Tüm vagonlarda klima, 6 adet LCD yolcu bilgilendirme ekranı, dijital gösterge ve dinamik yol haritası bulunacak.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 01 Kas Cmt, 2008 00:47

Haber saldım yılbaşına gelicem bekleyin diye kırmadılar sağolsunlar :D hehee bu haftalarda orada olmayı planlıyordum gelemeyecek olunca çok üzülmüştüm Allah kalbime göre verdi vallahi, bir günde bu iyi saatlerde kendim için hayır bir şey dilemeyi denk getirebilsem süper olcak.

Mehmet Kasım
Seyyah

Mesaj gönderen Mehmet Kasım » 01 Kas Cmt, 2008 16:27

Birinde Şişhane test sürüşleri 7 Kasım diyor, diğerinde Maslak 15 Ocak'ta Şişhane ile birlikte seferlere başlayacak diyor.

Ne anlamamız lazım bu 2 ayrı ibareden.

Test sürüşü ve sefer brbirine karışmış gibi. Şişhane'de zaten test sürüşleri devam ediyor. 7 Kasım'da açılacak demektir. Maslak'ta da test süürşleri devam ediyor. 15 Ocak'ta açılacak demektir.

Şişhane ile birlikte dediğine göre ...

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 01 Kas Cmt, 2008 17:03

Bence 15 Ocak, iyi tarih orta yollu bir şey :)

Mehmet Kasım
Seyyah

Mesaj gönderen Mehmet Kasım » 01 Kas Cmt, 2008 21:40

Esat yazdı:Bence 15 Ocak, iyi tarih orta yollu bir şey :)
EKİM 2007'de tünelleri biten 4.Levent-Maslak arası OCAK 2008'de ticari işetmeye açılıyor. Dolayısıyla tünel bitimi ile açılış arasında 15 ay var. İnşaatı devam een hatların ne zaman açılacağını bu şekilde kıyaslama yapabiliriz.

Kilitli

“İstanbul Metro Hatları” sayfasına dön