blk-TF.01 » Balıkesir Çamlık Teleferik Projesi

mustafaguler
Müdavim

blk-TF.01 » Balıkesir Çamlık Teleferik Projes

Mesaj gönderen mustafaguler » 26 Eki Pzt, 2015 14:21

Gün geçmiyor ki teleferikle ilgili ülkemizden proje sesleri yükselmesin. Bu sefer ki durak Balıkesir olacak gibi görünüyor. Tabi proje gerçek anlamıyla uygulanırsa. Çamlık Tepe bölgesine Tübitak ile birlikte Bilim merkezi yapılacak ve bölge sosyal donatı haline getirilecekmiş. Ehh hadi hayırlısı diyelim o zaman.

Çay Deresi’nden Çamlık Tepe’ye teleferik ile ulaşım sağlanacağını kaydeden Başkan Ahmet Edip Uğur “ 2 bin 500 metre teleferik hattı olacak. Çamlık Tepe’ye Balıkesir’in simgesi olacak 33 metre yükseklikte bir Hilal Minareli Cami yapacağız. Cami, Çamlık tepesine gömülerek inşa edilecek ve tepenin silüetini bozmadan, doğaya saygı ifade eden bir mimari ile şekillenecek. Balıkesir’in her yerinden görülecek. Gece de görülecek gündüz de görülecek. İnşallah ay ile güneş ile hilalin buluşmasından Vav oluşacak, Vav günleri yapacağız, geleceğiz Vav’ı seyredeceğiz orada. Orada TÜBİTAK ile Bilim Merkezi yapacağız. Yenilenebilir Enerji temalı Bilim Merkezi yapacağız. TÜBİTAK ile protokol imzaladık.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 26 Eki Pzt, 2015 14:26

Diyelim bakalım :) ben teleferik fakiri ülkemizin teleferikler ile donanmasından rahatsız değilim, yeter ki şov amaçlı değil de gerçekten işe yarayacak amaçlar ile ve yeterli kalitede üretilsin. Daha fazla teleferik işletmesine ihtiyacımız var bence.

mustafaguler
Müdavim

Mesaj gönderen mustafaguler » 26 Eki Pzt, 2015 14:36

Gerçek anlamda işe yarayacaksa elbette teleferik her yerde olsun ama benim takıldığım tek nokta her yerde aynı vagon olması. Artık bu bana itici gelmeye başladı.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 26 Eki Pzt, 2015 14:56

mustafaguler yazdı:Gerçek anlamda işe yarayacaksa elbette teleferik her yerde olsun ama benim takıldığım tek nokta her yerde aynı vagon olması. Artık bu bana itici gelmeye başladı.
İşi alan firma ile alakalı :) bildiğim kadarı ile işlerin çoğunu aynı firma alıyor, bu firmanın teleferik anlamındaki tecrübesini tartışmıyorum ama sanırım en hesaplı kabinlerde onlar ki herkes ondan alıyor :) bana da itici geliyor açıkçası.

mustafaguler
Müdavim

Mesaj gönderen mustafaguler » 26 Eki Pzt, 2015 15:00

Esat yazdı:
mustafaguler yazdı:Gerçek anlamda işe yarayacaksa elbette teleferik her yerde olsun ama benim takıldığım tek nokta her yerde aynı vagon olması. Artık bu bana itici gelmeye başladı.
İşi alan firma ile alakalı :) bildiğim kadarı ile işlerin çoğunu aynı firma alıyor, bu firmanın teleferik anlamındaki tecrübesini tartışmıyorum ama sanırım en hesaplı kabinlerde onlar ki herkes ondan alıyor :) bana da itici geliyor açıkçası.
Evet o firmayı Bursa'dan da biliyoruz ama istenilirse farklı kabin alınabilir ama herkes ucuza kaçıyor ve malum firma bu kabinleri otomatiğe bağlamış herkese iteliyor :twisted:

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 27 Eki Sal, 2015 17:46

Valla son dönemde adamlar o kabinleri tüm dünyaya satıyor gibi bir şey var :) nerde yurt dışı teleferik projesine de baksam sanki o kabinleri görüyorum :)

“Halatlı Sistem Projeleri, İhaleler, İnşaatlar” sayfasına dön