ru-RS.09 » Moskova Raylı Sistemleri

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Re: ru-RS.09 » Moskova Raylı Sistemleri

Mesaj gönderen alabay » 08 Ara Çrş, 2021 21:45

Sen bizi boşver, Moskova metrosuyla mı mukaise edeceksin?! Haha ;-)
Her hatta farklı bir sistem, ama hep en en. Boy boy en hem de. Bu konu, M2 yapıldığından beri hep gündemde. Aslında hemen baştan M1’i adapte etmek gerekirdi, bağlantı olsun, olmasın.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 09 Ara Prş, 2021 08:48

Ben ne büyük dış çember hat ne de saydığınız istasyonları göremedim bile :)
Engin Y yazdı:
08 Ara Çrş, 2021 20:15
Adamlar eski hatları yeniden organize ederek optimizasyon sağlıyor, ama bizde mesela M1’in Otogar durağından Mecidiyeköy’e uzaması (Havalimanı-Mecidiyeköy ve Kirazlı-Yenikapı şeklinde iki çapraz hat olacak şekilde düzenlenmesi) konusunda yaprak bile kımıldamıyor..
Böyle bir uzatma projesi olduğunu kim dile getirdi?

Engin Y
Seyyah

Mesaj gönderen Engin Y » 09 Ara Prş, 2021 09:47

Esat yazdı:
09 Ara Prş, 2021 08:48
Ben ne büyük dış çember hat ne de saydığınız istasyonları göremedim bile :)
Engin Y yazdı:
08 Ara Çrş, 2021 20:15
Adamlar eski hatları yeniden organize ederek optimizasyon sağlıyor, ama bizde mesela M1’in Otogar durağından Mecidiyeköy’e uzaması (Havalimanı-Mecidiyeköy ve Kirazlı-Yenikapı şeklinde iki çapraz hat olacak şekilde düzenlenmesi) konusunda yaprak bile kımıldamıyor..
Böyle bir uzatma projesi olduğunu kim dile getirdi?
Abi,

Zaten haritaya bakan herkesin aklına gelen böyle bir optimizasyonun projelendirilme safhasına bile geçememesi, büyük bir sorun bence abi..
Otogar-Eyüp-Okmeydanı-Mecidiyeköy şeklinde bir metro yapılsa ve M1a: Yenikapı - Otogar - Kirazlı - Halkalı, M1b: Mecidiyeköy - Otogar - Atatürk Havalimanı olsa, sanki güzel olur gibi geliyor bana abi..

Kahverengi çember var ya abi, onun sol üstüne doğru CSKA yazan durağı göreceksin; işte o durağın da bulunduğu cam göbeği renkli 11 numaralı hattan bahsediyoruz..
Harita güncel değil, açılış öncesi durumu yansıttığı için yeni açılan duraklar da açılmamış gibi gözüküyor..

Resim

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 09 Ara Prş, 2021 18:15

ok şimdi oldu o zaman 15 numaralı hattın 4 durağı da bu çembere dahil edilecek olarak anlıyorum durumu.

M1 konusunda bir şey diyemem, sadece şöyle diyeyim simule edilmiştir, fizibil çıkmamıştır :)

Engin Y
Seyyah

Mesaj gönderen Engin Y » 09 Ara Prş, 2021 23:08

Esat yazdı:
09 Ara Prş, 2021 18:15
ok şimdi oldu o zaman 15 numaralı hattın 4 durağı da bu çembere dahil edilecek olarak anlıyorum durumu.
Aynen abi, Nizhegorodskaya ve kuzeyindeki üç durak, 11 numaralı hattın parçası olacak..

Nizhegorodskaya durağının yapılmakta olan peronu da 15 numaralı hattın başdurağı olacak: https://en.wikipedia.org/wiki/Nizhegoro ... cow_Metro)
Initially, the station is operating as part of the Nekrasovskaya line with direct service from Nekrasovka to Aviamotornaya. Once the Bolshaya Koltsevaya line opens, Nekrasovskaya trains will terminate here with a cross-platform interchange to that line.
72177018-3528-4A57-BD12-DD0B98A99F60.png
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.

“Ülke ve Şehirler, Gezi İzlenimleri” sayfasına dön