yyn-TS.28 » VİDEOLAR: Ulaşımdan Kesitler, Tanıtımlar, Reklamlar

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 29 Nis Pzr, 2012 13:54

İtalya’nın yeni Ferrari’si …

http://spon.de/vfazY

(Esat, iframe mümkün mü bizde?)

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 14 May Pzt, 2012 00:36

Daha önce Zürich Rangierbahnhof yani manevra gar bölgesinden bir video yayınlamıştım diye hatırlıyorum, orada biraz daha otomasyon konuşuyordu bildiğim kadarı ile, bu video da Avusturya Linz de ki Verschiebebahnhof ta çekilmiş, sanırım Kaydırma Garı diye falan çevirebiliriz :) mantık aynı fakat sistem eski, video ne zaman çekilmiş bilmiyorum ama oldukça ilginç. Rampa başında manevra işçileri vagonları ellerindeki listeye göre çözüyorlar, sanırım tren tarafından da ağır bir şekilde itiliyor, burada kumanda merkezindeki görevlilerde aynı listeden gelen vagonları yollara yönlendiriyorlar, elinde joystick ile oynayan arkadaşta vagonların ağırlığına göre frenleme yapmasını sağlamak amacı ile bir mekanizmayı kontrol ediyor, bana ilginç geldi, stresi çokmudur bilemem ama yanlış yaptığınızda vagonlar yanlış yere giderse acıtırlar herhalde :)

http://www.youtube.com/watch?v=I31WYKvoofc&feature=related

Bu da aynı yerdeki modern teknoloji, sistem burada daha iyi görülüyor nasıl işlediği

http://www.youtube.com/watch?v=2lt3LWJIC0U&feature=relmfu

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 14 May Pzt, 2012 11:44

Neler varmış yahu :shock:
Harika. Müzik biraz sinir edici, rahatsız ediyor.

Beni şaşırtan, ilk videodaki arkaplânda görünen Trabant marka Doğualman arabası, ama nostoljik bir kaç tane var hâlâ.

İş muazzam konsantrasyon ister!

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 29 May Sal, 2012 21:37

İsviçre'den bir video, müzikte klipte çok hoşuma gitti. İsviçre demiryolları memuresi Selina Beyeler ve makinist Hanspeter Zweifel seslendirmişler, dediğim gibi şarkıda görüntülerde çok hoş.

http://www.youtube.com/watch?v=0ARrex2umM0

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 29 May Sal, 2012 22:38

Mikrofonlar muazzam be!

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 02 Haz Cmt, 2012 16:47

http://www.youtube.com/watch?v=W6fr9DqiR34

Sanırım Zürih havalimanı, hızlandırılmış video ile yoğun trafik.

btgn
Yıllık Paso

Mesaj gönderen btgn » 02 Haz Cmt, 2012 17:09

İsviçre'den bir video, müzikte klipte çok hoşuma gitti. İsviçre demiryolları memuresi Selina Beyeler ve makinist Hanspeter Zweifel seslendirmişler, dediğim gibi şarkıda görüntülerde çok hoş.
ahh ahh İsviçre :) o kadar yer gördüm İsviçre kadar beni etkileyen olmadı , söyleyince kızıyorlar ama İsviçre'yi Türkiye'den daha çok seviyorum.

havalimanı videosunu görünce de AHL'de yaşadığım rezillik aklıma geldi. Mart ayında Riga aktarmalı Tallin'e gidecektim yoğun trafik nedeniyle uçak kapıları kapandıktan sonra tam 1 saat o daracık koltuklarda hareket etmeyi bekledik. Pilot bile sürekli anons yaparak yoğun trafikten şikayet etti. Bu 1 saat gecikme yüzünden Riga'daki bağlantılı uçuşu kaçırdım 5 saat de Riga hava alanında beklemek zorunda kaldım. :evil:

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 02 Haz Cmt, 2012 17:24

:) Kızsınlar boşver, sonuçta birileri kızıyor diye bir yerleri sevmekten ya da nefret etmekten vazgeçecek değiliz :) Geçenlerde Facebook ta bu konuda bir benzetme yapmıştım bir arkadaşımın sayfasında :) İstanbul ile Viyana'yı kıyaslıyorlardı, mümkün değil, yani her şekilde mümkün değil, zaten gerçekten bir yeri seven ya da sevmeyenler kıyas ile bunu yapmıyordur bence içinden bir şeyler geliyordur diye düşünüyorum. Orada şuna benzer bir şey demiştim, İstanbul biraz pasaklı biraz derbeder bir sokak kızı gibidir, gezersin tozarsın ama bilirsin ki hiçbir zaman toparlanmayacak, Viyana ise derli topludur, bakımlıdır, onunla da gezip tozarsın ama hareketlerine dikkat edersin, ikisinin farkı bence bu :) eh gerisi tercih meselesi :D

Diğer taraftan bu AHL deki rötar olayı bayağı bir sorun çıkartıyor anladığım kadarı ile, ben geçen yıl biraz sıkıntı yaşamıştım 30 dk. lık uçak içi bekleme beni delirtmişti, sevmem pek öyle dar ortamları, bir önceki senede yıldırım fırtınası nedeni ile kalkamamıştık ama hadi o zaruret, şu taksi pozisyonu dedikleri şey beni çıldırtıyor :) dün bir haber vardı ama girmedim, iniş kalkış sistemini değiştirerek göya durum çözülmüş.

btgn
Yıllık Paso

Mesaj gönderen btgn » 02 Haz Cmt, 2012 17:33

dün bir haber vardı ama girmedim, iniş kalkış sistemini değiştirerek göya durum çözülmüş.
Okuduğuma göre artık kalkışlar denize doğru değil de Kuzey yönünde yapılacakmış. Lodos denizden estiği için kalkış yönü kuzeye çevrilince etkilemeyecekmiş.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 02 Haz Cmt, 2012 17:55

Evet, bir de kısa pistin kullanımı ile ilgili bir değişiklik sonucu kalkış inişler birbirini kesmeyeceğinden yerde ve havada bekleme süreleride azalacakmış, umarım işe yarar.

Hakan
Kadrolu Personel

Mesaj gönderen Hakan » 02 Haz Cmt, 2012 23:15

Yani sadece kalkış istikametini değiştirerek sorun çözülebiliyorsa ve yıllardır orada teknik donanıma sahip olarak onlarca yüzlerce personel çalışıyorsa, afedersiniz tüküreyim onların aldığı maaşa, diplomalarına, bilmemnelerine...

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 02 Haz Cmt, 2012 23:18

Ben de pek anlayamadım. Hangi dünyada yaşıyoruz ve yaşıyorlar? ŞİMDİ mi bunu çakmışmışlar?! :shock:

“Sinema ve Belgesel Filmleri, Videolar” sayfasına dön