tkn-İU.46 » Yolculuk Planlama Uygulaması

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 29 Eki Çrş, 2008 14:25

Gardaşlar, yani iyiki o linki bari gösterdiniz, onu bilmiyordum bile ;-)
neden? Çünki herkesin kendisine has bir okuyuş tarzı var. Ben hemen üstte, portakal kutucuklara, cmd basarak, tıklıyorum ... böylece her yeni mesajlı konu için yeni bir arka sekmesi açıyorum (background tab) ... ne cozel, di mi? Ee, harita öbeğine varınca da, link yok. O yüzden öbeğin ismini (!) link koyun diyorum. Link olarak çalişmasa bile, sabit olduğundan, oradan kopyala-şeyet mümkün oluyor.

Valla, sayfaya giriyorum da, harita yok (idi, şimdi denemedim). Ama son zamanlar her yeni girişimde de şifiristan soruluyor, börek (hehe, cookie lan, kukiii) olduğu hâlde. Garip yani.

B. Alabay

Ek: sakın bana şimdi biri kalkıp çeyiz hikâyesi anlatmasın ha! :lol:

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 29 Eki Çrş, 2008 14:28

Aktarmanızı da tam anlamadım. Hep tüm liste açılsa? Hat listesi? Marmara? Çay? Ügülülü ... .lol

B. Alabay

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 29 Eki Çrş, 2008 14:31

Oldu, şimdi haritaya da ulaşıyorum.
Ne zaman Türk harflerini ascii eşitlemesine götüreceksiniz? YOksa zor mu? acibadem ve fistikagaci yazarak da ulaşım sağlanırsa, harf problemi kalmaz. Adobe uyanıncaya kadar işte ...

B. Alabay

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 29 Eki Çrş, 2008 14:34

alabay yazdı:Oldu, şimdi haritaya da ulaşıyorum.
Ne zaman Türk harflerini ascii eşitlemesine götüreceksiniz? YOksa zor mu? acibadem ve fistikagaci yazarak da ulaşım sağlanırsa, harf problemi kalmaz. Adobe uyanıncaya kadar işte ...

B. Alabay
Bunun ile ilgili Selim önceki sayfalarda bir şeyler yazmıştı, zaten yapmış ascii mascii yok kafanızı takmayın diyor :) bi bakıver önceki sayfalara bir kaç sayfa önceydi

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 29 Eki Çrş, 2008 14:38

Olmuyor ama. Okusam da, okumasam da, giriş olmadığından asciiya da gömlek asciiinca, olmuyor işte.

B. Alabay

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 29 Eki Çrş, 2008 14:50

Bir hata buldum, burada, harita hareket ettirilirse (kaydırmak), Olimpiyatköy ismi birden bulanıklaşıyor!

Hm, bu bulanıklıkllar başka yerlerde de beliriyor ... Sanayi Mahallesi meselâ (Seyrantepe yanı). Galiba hep iki hattın buluştuğu yerlerde oluyor.

Ne zaman hat numaralarını tam yazacaksınız? Çok M1 ve M5 var ortada. Bir de bu numarayı hat çizgisinin içine de yazsanız?

Bir de bir lejant gerek.

B. Alabay

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 29 Eki Çrş, 2008 14:55

alabay yazdı:Bir hata buldum, burada, harita hareket ettirilirse (kaydırmak), Olimpiyatköy ismi birden bulanıklaşıyor!

Hm, bu bulanıklıkllar başka yerlerde de beliriyor ... Sanayi Mahallesi meselâ (Seyrantepe yanı). Galiba hep iki hattın buluştuğu yerlerde oluyor.
Oralarda bir den fazla istasyon noktası olduğu için birden fazla istasyon ismi var bulanıklığın sebebi bu, bunun 3 çözümü var
* ya bir tanesini yazıp diğerine tıklandığında soluklaşmasına göz yumacağız,
* ya her biri için ayrı yerlerde yazacağız ki bu da kalabalık olacak,
* ya da istasyon isimleri için tüm layerlar üzerinde ayrı bir numara düşüneceğiz.
Ne zaman hat numaralarını tam yazacaksınız? Çok M1 ve M5 var ortada. Bir de bu numarayı hat çizgisinin içine de yazsanız?
O problem neden kaynaklanıyor bilmiyorum xml i kontrol etmem lazım ama doğru girdim diye hatırlıyorum.
Bir de bir lejant gerek.
Lejant tabii ki olacak, aslında indexli bir şey yapmak istiyorum ama o en son iş, sabır. :) hadi kaçtım ben

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 29 Eki Çrş, 2008 15:48

* ya da istasyon isimleri için tüm layerlar üzerinde ayrı bir numara düşüneceğiz.
Bence öyle yapmalı. Hepsini (mantıklı bir şekilde) değişik folyelerle hâlletmek en iyisidir.

B. Alabay

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 11 Oca Pzr, 2009 02:49

İnteraktif harita uygulaması ile ilgili olarak bir takım gelişmeler oldu, yapıyı kurarken yapmış olduğum bir takım mantık hataları nedeni ile yazılımda başa dönmemiz, bu dönüş ile birlikte yeni geliştirmede farklı bir sistem inşaa etmemiz gerekti dolayısı ile yayın tarihide gecikti ve gecikecek.

Bizim seçim gibi bir hedefimiz olmadığı için seçimlerden önce açalımda yarım yamalakta olsa açalım gibi bir düşüncemiz olamaz, dolayısı ile sistemi ne zaman kurarsak o zaman açacağız diyelim.

Ayrıca sistem PC ve Windows kullanıcıları için tasarlanacaktır, bunun dışındaki donanım ve sistemler için lütfen öneri ve taleplerde bulunmayınız.

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 12 Oca Pzt, 2009 08:27

Platformlara bağlı olmaksızın neden olmuyor? Daha iyi. Burada Win Vista'dan sonra o kadar kişi Linux'a döndü ki, belediyeler meselâ hepsi ... dükkânlar, Apple'i hiç sorkmaya bile gerek yok, ama o adım bence tehlikeli bir şekilde ters yön. İleri bakışlı değil. Java! (meselâ).

B. Alabay

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 12 Oca Pzt, 2009 12:45

Platform bağımsız diye bir şey olduğunu sanmıyorum, sonuçta bu küpe değilki her kulakta dursun, her platformun kendine göre özellikleri var ve siz ona uygun yapmıyor iseniz yaptığınız şey tırtlar, xp ile vista arasında bile sıkıntı oluşuyor programlarda.

Java derken biz olayın görsel olmasına karar verdik ve bunuda ancak flash ile gerçekleştirebiliyoruz, BVG nin benzer uygulamasına da baktım göya interaktif :) hiçbir halt yok hatta bizim yaptığımız şeyin yanından bile geçmez.

Kullanıcı avatarı
Kemal Çevik
Aylık Paso

Mesaj gönderen Kemal Çevik » 06 Şub Cum, 2009 19:42

Arkadaşlaaaar,
Esaaaat,

Nerede bu harita ya'u? :D Daha bir türlü açıp görmek kısmet olmadı. Yoksa tedavülden kalktı da ben mi kaçırdım :?

Kemal ÇEVİK

“Sitede Yürütülen Projeler” sayfasına dön