tkn-İU.46 » Yolculuk Planlama Uygulaması

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 06 Şub Cum, 2009 19:46

Yok yok, : ) kapatmıştım açtım abi yeniden bekliyoruz görüşlerini :) bu konu önemli

Kullanıcı avatarı
Kemal Çevik
Aylık Paso

Mesaj gönderen Kemal Çevik » 06 Şub Cum, 2009 19:56

Şükür buldum.

Haydi bismillah...

Istasyonlara tıklanınca gelen bilgi ekranı, hattın herhangi bir noktasına da tıklanınca gelebilmeli diye düşünüyorum.....

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 06 Şub Cum, 2009 21:44

Kemal Çevik yazdı:Istasyonlara tıklanınca gelen bilgi ekranı, hattın herhangi bir noktasına da tıklanınca gelebilmeli diye düşünüyorum.....
Evet, bende aynı kanaatteyim, istasyon için tıklanandan farklı olarak birde hatta tıklanınca küçük kutu açılarak biraz daha farklı bilgilere erişilebilir, bakalım birde fotoğraf çekimi yapabilsek istasyona tıklayınca resmini gösterebilmek güzel olacak.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 16 May Cum, 2014 17:51

Bu projeyi yeniden canlandırmayı planlıyorum, aslında üzerinde çalışıyoruz zaten. Bir takım mantık hatalarını giderip kodlamayı yeniden planladık ve bayağı da yol alındı, şimdi güncel aktarma ve yolculuk sürelerini edinmek kalıyor. Bazı hatlar için bu bilgiler var ama mesela metrobüs için yok, normalde metrobüsü dahil etmek istemezdim ama malum harita olayını da bunu ilk bulaştıran benim, beğenildi öyle de kaldı, şimdi fonksiyonuna bakınca bulunmasının zararı yok aksine faydası var.

Şimdilik çalışır bir halini sizlere sunamıyorum, bu başlığın geçmiş sayfalarındaki linkte çalışmıyor olabilir, bakalım ortaya ne çıkacak. Şu kadarını söyleyeyim işe yarıyor, test aşamasında M1,M2,T1 ve T4 işlenmiş durumda diğer alternatiflerde girilince tekrar test süreci devam edecek.

Kullanıcı avatarı
Kemal Çevik
Aylık Paso

Mesaj gönderen Kemal Çevik » 07 Tem Pzt, 2014 23:26

Bu projeyi yeniden canlandırmayı planlıyorum, aslında üzerinde çalışıyoruz zaten
Esat'cım, bu projede Ulaşım AŞ, IETT, TCDD, IDO, Şehirhatları gibi kurumlar beraber çalışıyorsa anlamı var. Üstüne üstlük nesini çalışıyorsunuz anlamadım bunun için hazırlanmış paketler var, birinde karar kılıp verileri yükleyeceksin zaten işin can alıcı noktası bu. Ha belki de ben yanlış anladım zaten bunu yapıyorsunuz....

Kemal ÇEVİK

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 08 Tem Sal, 2014 08:05

Kemal Çevik yazdı:
Bu projeyi yeniden canlandırmayı planlıyorum, aslında üzerinde çalışıyoruz zaten
Esat'cım, bu projede Ulaşım AŞ, IETT, TCDD, IDO, Şehirhatları gibi kurumlar beraber çalışıyorsa anlamı var. Üstüne üstlük nesini çalışıyorsunuz anlamadım bunun için hazırlanmış paketler var, birinde karar kılıp verileri yükleyeceksin zaten işin can alıcı noktası bu. Ha belki de ben yanlış anladım zaten bunu yapıyorsunuz....

Kemal ÇEVİK
Bizim çalışmamız kişisel, herhangi bir kurum için değil bu forum sitesi için yapıyoruz ve hazır bir algoritma ve yazılım paketi bulamadık, bu işi yapmış firmalar yazılımlarını satıyor olabilirler o konuda bilgim yok :) Diğer taraftan uzunca bir süredir İBB nin bir birimi bu konu üzerinde çalışıyordu ve bahsettiğiniz gibi hatta dolmuş ve minibüsler dahil bir uygulama yapmak istiyorlar ama ne ilerleme kaydedildi bilmiyorum.

ÖmerYILMAZ
Sezonluk Yolcu

Mesaj gönderen ÖmerYILMAZ » 08 Tem Sal, 2014 21:49

Bu konuda transport Api diye bir firma var yabancı. Sanırım İngiltere merkezli. Ulaşım kuruluşları, belediyeler, yerel kuruluşlar ve orta ölçekli işletmeler için yazılım sağlıyorlar.

Buna benzer başka firmalar da mevcut.

Ancak bu hizmet için 400-500 dolar talep edeceklerini sanmıyorum. Bence çok büyük meblağlar isterler. Çünkü bu işi profesyonel yürütüyorlar, uzman yazılımcıları çalıştırıyorlar. Öyle ayda yüzlerce kuruluşa da hizmet vermediklerine göre ücretleri de ona göredir.

Yalnız bir kişinin kendi yapabileceği ve ücretsiz faydalanabileceği platformlar vardı, bir ara biraz araştırdım. Özellikle harita kullanımı ve harita üzerinde çeşitli uygulama ve özelliklerin çalıştırılması konusunda ücretsiz hizmet veriyorlardı.

“Sitede Yürütülen Projeler” sayfasına dön