tr-RS.46 » İnteraktif Kentiçi Raylı Sistem Haritaları

btgn
Yıllık Paso

Mesaj gönderen btgn » 20 Mar Çrş, 2013 17:55

Elinize sağlık güzel olmuş :) otobüs hatlarının gösteriliş şekli de yerinde olmuş. Diğer taraftan hat üzerinde sadece m1 ya da sadece m2 bilgileri gözüküyor o sorunu çözemediniz galiba.

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 20 Mar Çrş, 2013 19:44

İstanbul veya Bursa’daki gibi akıl almaz komplike bir otobüs hatlandırma şeması görmedim buralarda :?

Esat, maşaallah dedirtiyorsun :-)

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 20 Mar Çrş, 2013 20:49

btgn yazdı:Elinize sağlık güzel olmuş :) otobüs hatlarının gösteriliş şekli de yerinde olmuş. Diğer taraftan hat üzerinde sadece m1 ya da sadece m2 bilgileri gözüküyor o sorunu çözemediniz galiba.
Berk o konuya el atmadım ya, yaparken aklıma geldi söylediklerin ama ellemedim, earth de çalışırken ekran kartım tırtlıyor :) emektar pc sinyal vermeye başladı, bakıcam eğer sorun xml çözümlemeden kaynaklanıyor ise halledip bahsettiğim gibi, google' ın kullandığı gibi olmasını tercih ediyorum ama sorunu çözemezsem dediğin gibi yapmak en doğrusu, ya da uğraşmadan direk o hale çevirmek lazım ki sorunsuz görüntülensin. Yanlız tek logo gösterir isem Burulaş yerine aynı renk daire içinde sadece M harfi ile göstereyim diyorum, çünkü İstanbul'da benzer bir şey yapacağım. M1 2 işletme olunca M1 e tıklanınca detayda M1A ve M1B yazacak, yani dikkat çektiğin husus aslında tüm çalışma için düşünülüp düzenlenmesi gereken bir şey, önerin aklımda sadece keyifli anlar bulunca el atıyorum, gecikme benden kaynaklı.

bilalunal
Abonman

Mesaj gönderen bilalunal » 21 Mar Prş, 2013 18:30

Harita Macintosh (OS X)'de gözükmüyor. En azından benim Mac Mini'de. Benden söylemesi :)
Lakin elinize sağlık. Ufak tefek de olsa bir windows dizüstüm var ve haritaları görebildim.

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 21 Mar Prş, 2013 19:20

Haritada Mac problemi olmamalı. Mac OSX denetimli. OSX 10.7 ve bilumum programlar bizzat gözden ve testten geçirildi. Başka bir şeyden kaynaklanıyor olabilir.

bilalunal
Abonman

Mesaj gönderen bilalunal » 21 Mar Prş, 2013 20:16

Hmm... Safari'de istanbul ulaşım sitesinin kendisi dahi açılmıyor. Google Chrome'da ise açılıyor ama interaktif haritalar görünmüyor. Ayarlarını bir karıştırayım bakayım. Teknik meselelerden pek anlamamakla birlikte...

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 21 Mar Prş, 2013 22:12

O zaman o Safari’de bir problem var. Şahsen iCab ile sitedeyim, ki aynı Webkit render motorunu kullanıyor.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 22 Mar Cum, 2013 09:24

Bilal Bey biz teşekkür ederiz, elden geldiğince bir şey yapmaya çalıştık, sorun ile ilgili şöyle yazayım, ben Safari windows versiyonunu kullanıyorum, Win XP üzerinde, Safari, Chrome, Opera, Firefox ve tabii IE de denedim, bendeki tüm browserlarda yüklemeden önce kontrol ettiğimde çalışıyordu, ki Başar Mac kullandığı için özellikle önce ona göndermiştim, sadece cep browserlarında denemedim.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 14 Haz Cum, 2013 00:34

İstanbul Mevcut ve İnşaa Halindeki Hatlar haritaları güncellenmiştir.

İnteraktif Kentiçi Raylı Sistemler Haritası

Düzenlemeler:
* İstanbul'da hizmete giren M1B ve M3 metro hatları mevcut duruma alındı
* Adapazarı banliyö hattı mevcut duruma alındı
* Diyarbakır tramvay projesi eklendi.

Anatolian
Serbest Geçiş

Mesaj gönderen Anatolian » 22 Haz Cmt, 2013 18:33

Üstadım Pendik'ten sonra da banliyö hattı ayın 19'unda kapandı ama hala gözüküyor.
Metrobüs ve diğer kentlerdeki troyleybüslerinde haritaya eklenme durumu var mı?
Metrobüs her ne kadar otobüslerden oluşturulsada mantık olarak bir tarmvay gibi kendine ait yolu ve yüksek kapasitesi var, ayrıca Istanbul ulaşımının bel kemiğini oluşturuyor

Ellerinize sağlık bu arada gerçekten süper ötesi olmuş, siteye kayıt olmammın en büyük sebeplerinden biri de bu haritaydı :)

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 22 Haz Cmt, 2013 18:40

Kast ettiğiniz Pendik-Haydarpaşa arası mı? Dün sosyal medyada Haydarpaşa'dan son tren kalkıyor başlıkları vardı ama açıkçası hiç merak edip okumadım :( Gar ile ilgili tartışmalar sanmıştım, hemen kontrol edip haritayı güncelleyeceğim, teşekkürler.

Metrobüs sistemi aslında haritada var, yani baştan sona kadar işlemiştim, hatta aktarma seçenekleri falan herşeyi var ama verip vermemekte kararsız kaldım. Troleybüs projelerine gelince aslında eklenebilir ama ortada proje ya da güzergahlar ile ilgili resmi bir yayın varmı, bunlar üzerinden işleyebiliriz. Genelde belediyelerin yayınladığı çizim ve güzergah tanımlarını kullanıyorum ki manipülasyon varsa da biz yapmış olmayalım diye, toplu taşıma konulu bazı sitelerde ise ya kaynaksız ya da dayanaksız ifadeler ile belirtilen güzergahları vermemeye gayret ediyorum :)

İlave:
Haydarpaşa-Pendik demiryolu hattının CR3 kapsamında yenilenme çalışmalarının başlaması nedeni ile durumu "İnşaat" aşamasında olarak değiştirilmiştir, fakat dosyaları yüklememe rağmen bende bir türlü cache yenilemedi, bir kaç browserda bakmama rağmen hala eski hali ile görünüyor, keyfi gelecektir 3 vakte kadar :)

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 24 Haz Pzt, 2013 01:01

İstanbul haritalarını banliyölerdeki değişiklik nedeni ile güncelledim fakat saçma bir durum ortaya çıktı, İstanbul da mevcut raylı sistemlere tıklıyorum fakat ısrarla inşaat aşamasındakileri gösteriyor :) inşaat ya da diğerlerine tıklayınca sorun yok, diğer kentlerde doğru çalışıyor ama İstanbul Mevcut haritalar görünmüyor, çerezini cache ini temizledim ama olmadı bir türlü, konu ile ilgilenen arkadaşlar bir kontrol edebilir mi? Herkeste böyle hatalı mı görünüyor, yoksa sorun bende mi?

“Sitede Yürütülen Projeler” sayfasına dön