sam-T.04:01 » Üniversite-Stadyum Tramvay Hattı

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 11 Eki Pzt, 2010 19:39

Yok, Gar-Üniversite kabul edilebilir isimlendirme. Ama şuna bir de 1 veya A diye bir isim veremediler yine, haha ...

kemal
Hareket Amiri

Mesaj gönderen kemal » 12 Eki Sal, 2010 09:41

Samray hayırlı olsun, Samsun güzel ve sakin bir şehir en kısa zamanda oraya gidip tramvayla teleferiği aynı kareye oturtup resimler çekmek lazım...

kemal
Hareket Amiri

Mesaj gönderen kemal » 14 Eki Prş, 2010 12:36

Resim

Resim

kemal
Hareket Amiri

Samsun tramvayı videoları

Mesaj gönderen kemal » 26 Eki Sal, 2010 22:56

http://www.youtube.com/watch?v=cCaxam9eOLc
Teleferikler üstten geçerken...
Bu da başka bir videosu:
http://video.yahoo.com/watch/8469089/22622283

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 26 Eki Sal, 2010 23:03

Haha, tam da bulmuşlar delisini, italia uno, haha :lol:

A, çok ilginç, o ikinci videodaki viyadük aynı Freiburg tramvay viyadüğüne benziyor. Ya, böyle videolar görünce hakikaten benim de bir kaç video yüklememin de gerktiğini düşünüyorum, ama çoğu buradan, bilmem ki, ilgilenen olur mu. Bir vakit bulayım da ... Berlin metrosu falan ...

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 26 Eki Sal, 2010 23:26

Hattın o kesimine baktım da pek öyle tramvay falan değil ya, bir türlü Türkçeleştiremediğimiz bir Stadtbahn işi, hadi Hafif Raylı Sistem diyelim :) yani hat tipini kast ediyorum. Fren testi yaparken çekmişler bayağı bir hızlandı ve ray freni ile acil duruş yaptı anladığım kadarı ile, gayette iyi durdu ama.

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 27 Eki Çrş, 2010 22:15

Stadtbahn ... tramvayı ;-) Ya, çağdaş tramvay gibi garip söz şekilleri icat ediyorlar, şimdi Stadtbahn'a ne diyeceksin. Boşver, bugünün tramvayı zaten hep ve her yerde "Stadtbahn", şehir-raylığı. Ötekileri 100, 150 senelik şeyler. O Samsun hattı Freiburg da olabilirdi, ama bakalım, kollar açarlar mı. Hat numarası da gerekir, ki kol açılabilinsin.

oglcan
Sezonluk Yolcu

Mesaj gönderen oglcan » 30 Eki Cmt, 2010 18:14

İşte Samsun!!!Çok iyi çoook iyi :D

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 04 Kas Prş, 2010 09:58

Samsun çok iyi ama dolmuşçu her yerde aynı yozlukta, Samsun' da hatlarında düzenleme yapılan dolmuşçular tramvaylara saldırmışlar. Tabi aslında saldırmışlar demek biraz abartılı, bende haberin başlığına göre yazıyorum, olay göstericilerin tramvayın işlemesini engellemesi makinistinde geçmek istemesi üzerine bir grubun araca vurmasından ibaret ama yine de hoş değil, doğru değil. Burada benim zoruma giden bu esnafa yıllardır her türlü prim ve taviz verilirken sesleri çıkmaz, hayvani şartlarda insanları taşırken hiçbir şey olmaz, güzergahları değişir adamı asacaklar nerdeyse. Ondan sonra neden ilerlemiyoruz biz, ilerlemek için lastik tekerden biraz fazlası gerekiyor arkadaşlar, sizin cepleriniz ilerlerken başka şeyler geri gidiyor, hatlar komple kapanıp insanlar tamamen ekmeğinden olsun demiyoruz, yapılan düzenleme hukuksuz ise hakkını ararsın ve alırsın zaten. Bu olaylar İstanbul' da da yaşandı ne oldu sonuçta, bir tanesi atıp tutuyor orada "çok siyasetçi görmüş, hepsi yerinden olmuş o hala oradaymış" :) ne olacak yerine gelen sana bir hat daha verip tramvayı mı kaldıracak? O günler geride kaldı ya bunu anlamak gerekiyor artık. Tramvaya zarar vermesinler diye araya girenlerden bir tanesi de hoş makinsite geri geri git diye el ile hareket yapıyor :):) (teknik olarak gidebilir ama kural olarak gidemez) velhasılı kelam sinir ile yapılmış hareketler, umarım doğru bir çözüm bulunur ama bu tabii ki belediyenin ve raylı sistemin lehine olacaktır diye düşünüyorum, yani bu karar değişse de yine bu esnaf taviz vermek zorunda kalacaktır.

http://www.haberturk.com/yasam/haber/56 ... irdi-video

http://video.haberturk.com/video/index/44903
Samsun'da hafif raylı sistemin devre girmesiyle birlikte dolmuşlara kısıtlama getirilirken, Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) kararı sonrası protesto eylemi yapıldı, trene saldırıldı.

Toplantıdan olumsuz kararın çıktığının haber alınmasının ardından, yaklaşık 200 kişi makam binasının önünde toplanarak Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz'ı protesto etti. Çevik kuvvet binanın önünde, asayiş köpekleriyle birlikte tam tesisat bariyer ördü. Sloganların atılmasının ardından dolmuşçular, yürüyerek Atatürk Bulvarı üzerinden raylı sistemin bulunduğu opera durağına geldi. Rayların üzerinden ayrılmayan dolmuşçular, trenin geçişini engelledi. Bu sırada makinist ile dolmuşçular arasında gerginlik yaşanması üzerine, bazı dolmuş esnafı trene saldırdı. Treninin yumruklanması üzerine araya polis girerek dolmuşçuları rayların üzerinden uzaklaştırdı.

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 04 Kas Prş, 2010 11:23

Hay Allah, bunu bana anlatsan, inanamazdim yahu :lol:
Hemen tanidiklarima bu videoyu göstermem gerek, gülmekten gözlerim yasardi (halbuki aslinda aglamaktan yasarmali ya). Tasdevrine baaak. "Biz istemiyoz iste bööle moderin boh lenn!" Aslan ürk... pardon erkehlerüm benümm ... it's a men's world. Toplu sünnet gibi tramvay senligi :shock:

kemal
Hareket Amiri

Mesaj gönderen kemal » 19 May Prş, 2011 22:22

Resimler:T.Fischer

Resim

Resim

kemal
Hareket Amiri

Mesaj gönderen kemal » 29 Haz Çrş, 2011 22:07

Resim

Resim

“Samsun Tramvay Hatları” sayfasına dön