tr-HT.09 » Hızlı Tren Gar Projeleri - Genel

Mehmet Kasım
Seyyah

Mesaj gönderen Mehmet Kasım » 13 Eyl Sal, 2011 16:05

Hızlı trenlerin İSTANBUL BATI GARI; Beylikdüzü ve civarında olmalıdır.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 13 Eyl Sal, 2011 23:13

1 milyon kişiye hitap etmek için dimi :) iyi ki İstanbul' da gar projelerini sen planlamıyorsun Mehmet :D:D

Mehmet Kasım
Seyyah

Mesaj gönderen Mehmet Kasım » 14 Eyl Çrş, 2011 11:57

1 milyon değil 3 milyon :) ben planlamıyorum ama devlet beylikdüzüne gar yapacak bence. ya da ıspartakule'ye.

halkalıya tamam diyorsan beylikdüzüne de demen lazım.

neyse bir gar projesinden kesit:

suruç ve urfa garları

Resim

Resim

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 14 Eyl Çrş, 2011 12:00

3 milyon nüfus iyiymiş Mehmet gerçi Nüfus Müdürlüğünden doğruladın mı bilmiyorum ama oradaki rakamlarla 3 ü bulmak için biraz yırtmak lazım. Halkalı' ya tamam diyorsam neden Beylikdüzü' ne tamam diyeyim. Valla Mehmet geçende yazdım bu sadece senin önerin olur birilerininde fantazisi olur, hiçbir gerçekliği yok. Beylikdüzü İstanbul değil, İstanbul' un Batı Gar ı hiç değil, onun adı olsa olsa UZAK BATI olur. Ama seni mi kıracaklar yapsınlar gitsin bana ne? Nasıl olsa kent içinde bir gar olmayacak, basit istasyonlardan hızlı trene binip gidersin, ya da Beylikdüzü ne gidersin METIROBÜS ilen orada aktarma yaparsın. :) 20 milyonluk kentin komiklikleri, iyi kitap ismi olur, yazsam mı ne böyle bir kitap?

Mehmet Kasım
Seyyah

Mesaj gönderen Mehmet Kasım » 14 Eyl Çrş, 2011 12:14

halkalıya erişim zordur. doğru bir nokta değil. örneğin halkalı bana 20 dakkalık bir yol ama vasıta olmadığı için halkalıya değil bakırköye giderim. bir çok insanda böyle yapar. k.çekmece gölünün batısında kalan yerler halkalıya ulaşamazlar. metroda yapsan adam k.çekmeceye geliyor. halkalıya değil. kaldı ki beylkdüzü metrosu bakırköy merkeze gitmiyor. çekmeceden beylikdüzüne banlyö hattını dörtlesen yht garı da buraya taşısan iyi olur.

artı olarak beylikdüzü istanbul değil demek yanlış. istanbul sınırları içinde ise istanbuldur. şehir o taraf kara doğru kayıyor. silivri bile istanbul artık. doğu-batı yöenünde genişliyor. 3. havaalanını silivriye yapacaklar. havaalanı oluyorsa yhtde olur. olmak zorunda

nüfus konusunda 3 milyonu bulur o bölge. kaldı ki 1 milyonda olsa gayet iyi rakam. bugün eskişehir ve konya 1 milyon zaten. oralarda yht varsa beylikdüzünde de olmalı.

gardan vazgeçiyorum. daha ileri boyuta taşıyorum.

BEYLİKDÜZÜ-ANKARA YHT HATTI İSTİYORUM

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 14 Eyl Çrş, 2011 12:16

İsteyenin bir yüzü kara, kusura bakma bana göre sadece saçmalık. İsterseniz Silivriye yapın bir tane de Gebze ye İstanbul' un içinde yaşayanlar da kıçına kına yaksın. 1 milyonun refahı için 10 milyona zulüm, dedim ya iyiki sana planlatmıyorlar bu işi, siyasete falan da girme sakın :)

Mehmet Kasım
Seyyah

Mesaj gönderen Mehmet Kasım » 14 Eyl Çrş, 2011 12:20

beylkdüzüne gar yapın demek, şehir merkezini transit geçin demek mi? ben öyle düşünmedim. beylikdüzünden kalkar bakırköyde de durabilir. sonra tüpe girer.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 14 Eyl Çrş, 2011 12:24

Suruç? Neresi bu ya? Türkiye sınırları içinde mi? İstasyonları var, yanında da herhalde yük trenleri geçsin ya da parklansın diye yollar yapmışlar, hayırlı olsun artık neresiyse :) İstanbul' da da RAYHOTEL olacak raylar, sonrada iki hatlı bir istasyonun kapısına BÜYÜK İSTANBUL GAR ı yazacağız, hep birlikte mutlu olacağız.

Mehmet Kasım
Seyyah

Mesaj gönderen Mehmet Kasım » 14 Eyl Çrş, 2011 12:27

suruça varda beylikdüzü'ne yok mu?

bir geçiş noktası olsa olurdu diyorsun. avrupa-istanbul yht koridoru var. halkalı-kapıkule. bunun yerine k.çekmece-silivri-edirne koridoru da oalbilrdi. o zaman beylikdüzü geçiş yeri olurdu. şimdi çatalca geçiş yeri ise o zaman beylikdüzü olurdu.

Resim

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 14 Eyl Çrş, 2011 12:31

WILD WILD WEST GAR ımız Ispartakule olacağına Büyükçekmece olsun, Trakya hızlı tren hattıda oradan geçsin, ama o zamanda Çatalca ağlar? :) Bunun ortası yok, birileri üzülmek zorunda. Trakya hattının güzergahı açıklandı mı hiçbir yerde? Bana göre bu bölgeye 2 hat fazla, ama iki şehir de coğrafyanın iki kenarında ama bana kalırsa Tekirdağ' a biraz daha yakın fakat ortalardan bir yerden gitmeli yani aşağı yukarı Otoyol güzergahına yakın. Sence?

Mehmet Kasım
Seyyah

Mesaj gönderen Mehmet Kasım » 14 Eyl Çrş, 2011 12:35

http://www.rayturk.net/?p=22673

ayıpsın. güzergah animasyonundan resimleri koymuştum. atlamışsın galiba.

Resim

halkalı garın kuzeyinde 4 hat görünüyor. marmaray ıspartakuleye uzanacaktı.

Resim

2 yht, 2 konv.

Resim

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 14 Eyl Çrş, 2011 12:38

Ben çıkıyorum şimdi akşam bakıcam bunlara, trakya güzergahını hiç görmedim, kaçmış gözümden.

“Hızlı Tren Projeleri, İhaleler, İnşaatlar” sayfasına dön