brs-M.04:02 » M2 Üniversite-Kestel Metro Hattı

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 22 Tem Pzr, 2012 21:52

alabay yazdı:Hayır, Viyana yeni hatta eski araç işletebilir, çünkü sistem eski. Ama tramvayı olmayan bir kent bir tramvay ağı veya hattı yaparsa, işletemez. O yüzden, Türkiye’de de yeni hat yapıp, eski araç öyle kolay kolay işletemezsin. İşletirsin, birisi mahkemeye verirse, eh yani …
Tamam işte neyin tantanasını yapıyorsun ki? Adam var olan mevcut Bursaray sistemi için araç satın alıyor ve ikinci el, ne kadar saçma düşünüyorsun bazen, ortada öyle bir durum olsa almaz herhalde, artı kim mahkeme açacak? Gerçekten saçma düşünüyorsun, AB mi mahkemeye verecek, sen yeni araç almadın diye?

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 22 Tem Pzr, 2012 22:33

Bu şebeke VAR olan değil, yapılan bir şebeke. Hiç saçma değil, biraz düşün. Veya şöyle: Demedi deme.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 22 Tem Pzr, 2012 22:38

alabay yazdı:Bu şebeke VAR olan değil, yapılan bir şebeke. Hiç saçma değil, biraz düşün. Veya şöyle: Demedi deme.
İşte saçmaladığını bunun için söylüyorum, sana diyorum ki Viyana YENİ BİR TRAMVAY YOLU YAPIYOR, var olan şebekeye EK aynen Bursa'nın yaptığı gibi, bu kent hala eski ama epeski tramvay araçlarını kullanırken kimse mahkemeye vermiyorsa, bir şey olmuyorsa aynı şeyi yapan Bursa'ya da kimse bir şey diyemez ve yapamaz, senin bakış açın kendi içinde çelişkili bence sen ne konuyu ne de benim söylediklerimi anlamadan takılı kaldığın yerden çalıyorsun :) diyorum ki sana öyle bir mahkeme yok, öyle bir kanunda yok. Senin bahsettiğin şeyler işletmecilerin yönetimlere karşı verdiği taahütleri bağlıyor, ben işletmeci olarak kent yönetimine bu kanun çerçevesinde yıl ile bir taahhütte bulunmuş isem yerine getirmediğimde kendi ülkemin kendi belediyesi bana mahkeme açabilir, bunun özeti bu, başka da hiçbir şey olmaz, AB ülkesi olup hala taahhütleri yerine getirmemiş ülkeler var, hadi versinler mahkemeye? :) komik ötesisin yok öyle bir şey, olmadığını biliyorum.

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 22 Tem Pzr, 2012 22:47

Viyana tramvay işletmesi kaç senesinde kurulmuş? Bursa tramvay işletmeleri? Bahsi geçen kanunlar ne zamandan beri geçerli?

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 22 Tem Pzr, 2012 22:59

Seninle uğraşamam Başar çünkü kıçından anlama üstadısın, kaç senesinde kurulduğu kimseyi ilgilendirmez, ne seni ne beni ne de başka kimseyi. Var olan ilgilendirir, kanun ne zamandan beri geçerli, ya sana laf anlatıyorum 7 sene önce çıkmış kanuna imza atmışız, kanuna verdiğimiz süre doldu çözüm basit ek süre ver 3 yıl daha, gider. Senin kafan niye bunu anlamak istemiyor AB bokunun kanunları öneri mahiyetindedir, yapmazsan almayız haaaaa!! Almayın lan, hiçte sormam bunları yerine getirmeyen diğer ülkeleri niye aldınız diye ve sana bir şey diyeyim mi elindeki ikinci elleri satacak en garanti ülke Türkiye olduğu için hiçte ses çıkartmazlar. Şimdi başka şeylerde diyeceğim de kırılıyorsun sonra.

Bu kadar laf kalabalığı yapana kadar usenet tekilere bir sorsaydın hangi kentmiş neymiş belki bilen vardır, öğrenmiş olurduk ama her zamanki gibi lafın çok icraatın yok.

Mehmet keles
Moderatör

Mesaj gönderen Mehmet keles » 22 Tem Pzr, 2012 23:27

btgn yazdı:Köln'de kullanılan K5000 araçlar hakkında bilginiz var mı ? Bu araçlar Bursa'ya satılacak olanlar olabilir mi acaba ? Alınacak araçlar Bombardier olacak diye de söylentiler var ve sanki en uygun araçlar bunlar
K5000'Leri satmaları için aptal olmaları lazım. Ellerinde satmadıkları B80 ler dururken nerdeyse son aldıkları K5000'leri niye satsınlar. K5000' ne kadar K 2100 ler 2200 ler 2300 ler 4000 ler 4500 ler var niye son aldıkları araçları satsınlar hemde bedava fiyata...

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 23 Tem Pzt, 2012 13:15

Aynen öyle Mehmet, bence filodaki en yeni araçlar K5000 ler olduğu için iyimser bir tahminde bulunulmuş olabilir bir yerlerde, arkadaşlar nereden duydular bilmiyorum tabii ama dediğim gibi keşke olabilse o paraya K5000, belki en iyi ihtimal yine senin bahsettiğin K serisi diğer araçlardan olabilir, çünkü bir önce aldıklarının 40.000 € olduğunu bu araçların 45.000 € ya alındığını belirtmiş yönetim. O alınan araçların eldeki yüksek tabanlı emsalleri de yine B80 ve sanırım B100 leride var ellerinde o araçlar.

Mehmet ben şimdi hatırlayamadım İstanbul'a alınan Düwaglar B100 müydü, eğer öyle ise zaten en iyilerini seçtik aldık denilmişti yanlışmı hatırlıyorum?

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 23 Tem Pzt, 2012 18:29

Esat, acaip gevezesin be! Bana tam olarak sorulacak metni göndereceğine Viyana’nı dolandırıyorsun. Ben de gittim, enayi gibi kaza ile Bursa tramvayını sordum, çüş be :-) Her neyse, düzelttim … ama bu esnada da farkına vardım ki (henüz cevap gelmemişken), Bursaray araçları zaten Frankfurt metrosunun U5 araçlarıyla % 80 yapım eşitliği var. Yani, o zaman Frankfurt değil de, hangi kent olsun? Yani en fazla bir de Stuttgart aklıma gelebilir, ya da belki kısmen Karlsruhe. Ama hiç buralarda birşey duymadım. Yani, Frankfurt Gaziantep’e de araç satmamış mıydı?

Mehmet keles
Moderatör

Mesaj gönderen Mehmet keles » 23 Tem Pzt, 2012 18:52

Esat Köln'den alınanlar B80 serisi B100 ler Bonn araçları (kölndede biraz var) zaten ikisnin büyük bir farkı yok sadece,B 100 ler daha hızlı gidecek şekilde programlanmış. Yani fren diskleri aksta daha fazla, hızı düşürmek için ve ayrıca ısınmasın diye daha fazla kaliper ve disk takılmış. Bu B100 ler genelde Köln- Bonn arası kullanılıyorlar bende ordayken kölnden Bonn'a kullanmıştım.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 09 Ağu Prş, 2012 00:24

Bu araç alımı için ne kadar doğru bir hedef bilmiyorum ama hali hazırda Dortmund' da filosunu yeniliyormuş ve eldeki B80 leri bir şekilde elden çıkartıyorlar. 74 adet en yaşlısı 25 yıl civarında olan araçları 2016 ya kadar değiştirmeyi hedefliyorlarmış, sadece daha önce Bonn kentinden aldıkları 10 adet B100 şimdilik bu işin dışında bırakılmış, herifler 700.000 € harcamışlar tanesine :) suyunu çıkarana kadar kullanırlar onları. Hani eldeki diğer araçlar ile de uyumlu, bir de Burulaş'ın bunu devlet sırrı yapması çok saçma, ne yani korkuyorlar herhalde Konya ya da Antep gider alır diye :) Korkmayın ya eğer bu araçlar ise hepinize yeter.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 27 Ara Prş, 2012 23:54

Ataevler istasyonundan bir iki kare

Resim

Resim

kemal
Hareket Amiri

Mesaj gönderen kemal » 29 Ara Cmt, 2012 15:33

Bunlar çok güzel resimler, göz banyosu resmen :D Daha kimbilir neler yükleyecek Esat abimiz...

“Bursa Metro Hatları - BursaRay” sayfasına dön