ant-T.06 » Antalya Nostaljik Tram Geliştirme Önerileri

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 07 Oca Pzt, 2013 15:36

ÖmerYILMAZ yazdı:Alttaki paragraf bana mı yöneltildi anlayamadım
Onur a yazmıştım ama sende cevaplayabilirsin :) Ya Belediye gerçekten hiç tramvay ile ilgili bir şey düşünmüyormu acaba ben ona çok takılıyorum, tamam para yok, tamam seçim öncesi risk falan filan ama adam bir şey planlar yav.

ÖmerYILMAZ
Sezonluk Yolcu

Mesaj gönderen ÖmerYILMAZ » 07 Oca Pzt, 2013 15:50

Bizim siyasetçilerden hiçbir cacık olmaz.
Bana yetki versinler ben Paint'ten tasarlarım :)

Önceki 2 tramvay projesinde de hatalar var ve bu hatalar bu projeleri hayata geçirenlere sonunu getirdi.

Yeni yönetimin başından beri savunduğu tek makul düşünce adam akıllı bir raylı sistem yapmak. Bunun için ulaşım planını beklediklerini söylüyorlar.
Ancak ulaşım planı kent için iyi bir şey olsa da onu beklemeden de proejeler hayata geçirilebilir(di).

Menderes Türel Isparta'nın Ulaşım Planını Antalya'ya uyarlamakla suçlandı.
Ama Antrayın 1.etabını yaptı, 2. etabın temelini atacaktı, seçimleri kaybetti.
Yeni yönetim o ulaşım planını sorguladı ve onu çöpe atarak yenisi için çalışmalara başlandı.

Ancak benim görüşüm şudur: Antalya'da nerelere raylı sistem yapılması gerektiğini öğrenmek için ulaşım planı yapmaya gerek yok. Bana ve benim gibi birçok kişiye sorsunlar kafi :)

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 07 Oca Pzt, 2013 16:00

Planlara muhakkak gerek var, gerçekten Trafik Yönetimini bilim olarak okuyup yalayıp yutmuş birileri başka bazı bilimsel verileride kullanarak bir plan ortaya koymalı ve evet sonuna kadar haklısın, kentin ve kentlinin görüşüde en az o plan kadar önemli bana göre, sizler gibi meraklı kitlelerin görüşleri kıymetli ve keşke en azından sohbet amaçlı bile görüşülse, eh bu işin başında bizimde amacımız hep bu idi, şu yukarıdaki Organizasyon başlığını bir türlü yazmadım çünkü ümidi kestim bizim siteden bir grup çıkaramadığımız için belki Antalya'da sizler başarırsınız :)

ÖmerYILMAZ
Sezonluk Yolcu

Mesaj gönderen ÖmerYILMAZ » 07 Oca Pzt, 2013 16:08

şu yukarıdaki Organizasyon başlığını bir türlü yazmadım
Kaçtır tıklıyorum ana sayfa çıkıyor. Ne işe yaradığını bilmiyordum.
Sivil Toplum amaçlı bir şey miydi?

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 07 Oca Pzt, 2013 17:23

ÖmerYILMAZ yazdı:
şu yukarıdaki Organizasyon başlığını bir türlü yazmadım
Kaçtır tıklıyorum ana sayfa çıkıyor. Ne işe yaradığını bilmiyordum.
Sivil Toplum amaçlı bir şey miydi?
Bende diyorum kim tıklıyor ona :) ehü, siteyi kurarken amaçlardan birisi idi, üyelerden istekli olanlar için yolcu gruplarına girebilmek için girişimler yapmak, hem kişilerin kendi fikirleri hemde sitenin ortak fikirlerini sunabilmek amaçlı bir grup oluşturmaktı ama ilgilenemedik, bu iş fazlası ile vakit ve gönüllülük gerektirdiği için öyle kaldı, en azından başlık yapıp içini doldurmak lazım ama neyse Nostaljik hattı uzatıyormuyuz şimdi :D

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 07 Oca Pzt, 2013 20:11

Ben de hep tıklıyordum yahu?!

ÖmerYILMAZ
Sezonluk Yolcu

Mesaj gönderen ÖmerYILMAZ » 07 Oca Pzt, 2013 20:15

Nostaljik hattı uzatıyormuyuz
Paint'te evet :) Diğer tüm ulaşım projeleri gibi bu uzatma ve yenileme işi de Ulaşım Planına göre belirlenecek. İnşallah Mart ayı gibi açıklarlar da biz de yapılacak hatları tartışırız. Bize iş çıkar :lol:

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 07 Oca Pzt, 2013 20:29

ÖmerYILMAZ yazdı:
Nostaljik hattı uzatıyormuyuz
Paint'te evet :) Diğer tüm ulaşım projeleri gibi bu uzatma ve yenileme işi de Ulaşım Planına göre belirlenecek. İnşallah Mart ayı gibi açıklarlar da biz de yapılacak hatları tartışırız. Bize iş çıkar :lol:
Hayırlısı bakalım, Mart a kadar sabır diyorsun yani :)

Kullanıcı avatarı
Onur
Aylık Paso

Mesaj gönderen Onur » 16 Oca Çrş, 2013 23:27

Esat yazdı:Üstteki büyük resim için soruyorum bazı istasyonları küçük yapmışsın ve bunlar tek hat olan yerlerin durakları demişsin, oralarda mevcut nostaljikte olduğu gibi tek hat yerine çift yapılamaz mı, cadde müsait gibi görünüyor. Tabii ben şu durumu hep atlıyorum biliyorum, karayolu trafik yoğunluğu. Böyle bakınca tramvay yapmak mümkün ama trafiği çekilmez hale sokacaksa düşünmek gerekir. Ama görünen o ki Müze Çallı arasında harika bir çift hat yapılabilir ki bu nostaljik hattın devamı bile olmadan yapılabilir gibi geliyor bana.
Altyapı'ya sadık kalarak tek ray'ı tercih etmiştim, böyle bir proje'nin maliyetini 90 milyon Euro'ya mal olmuş Antray ile kıyaslarsak 15-20 milyon lira'yı geçmeyeceğini düşünmekteyim. İki buçuk kilometrelik bir uzatma olsa da yolcu potansiyeli Işıklar'dan daha yüksek.

Ömer Yılmaz'ın projesi için de benzer bir güzergah düşünüyordum (AKM - Cam Piramit - 7 Mehmet - Akvaryum - Arapsuyu), kuzeye kırılması hariç :D Tabi o uzatma'nın sefer sıklığı, yolcu potansiyeli göz önüne alınırsa, daha nadir olabilir, belirli günlerde veya sadece yazın çalışabilir.

Akdeniz Üniversitesi zaten çift hatlı Antray ile ulaşımını sağlayabilir.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 16 Oca Çrş, 2013 23:32

Valla ben bu hatta yazık olduğunu düşünüyorum iyiden iyiye, geçenlerde GE (google earth :)) üzerinde bayağı bir inceledim bir çalışma için, tamam o kent merkezine doğru girdiği yerde belki tek hat olması normal ki bence onunda çözümü olabilir ama özellikle Müze istikametinde ve Zerdalilik ve sonrasında çok rahat çift hat yapılabilirmiş, ayrıca sizlerin önerileride gayet yerinde. Belediyeler param yok yapamıyom, dönemiyom diyorlarda isteseler yavaş yavaş altından kalkabilirler diye düşünüyorum, ya da ne bileyim hökümat BB lere bir kıyak daha geçsin tramvayları da bu UBAK işine dahil etsin, ortaya bir yolcu etüdü/getiri gibi şart koyabilirler ama sistemleri inceledikçe görüyorum ki insanlar tramvayları kullanıyor, mırın kırın eden bir yolcu profilimiz var gibi görünüyor ama kullanıyorlar işte kardeşim :) yaparsan kullanılır ama uyursan ölürsün.

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 16 Oca Çrş, 2013 23:56

Ne param yoku yahu. Nürnberg tramvayları hediye etmişti, sanırım şebekede de yardımcı olmak istemişti de, bizimkiler daha iyi bilmişti. Bugüne dek, Alman tramvay veya tren dergileri okuyunca, insan utanıyor be!

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 17 Oca Prş, 2013 00:01

İçinde Nürnberg geçen ama içeriği bana göre bir halt etmeyen mesajlarını silmeye kalksam acayip yorulurum biliyormusun, ben diyorum Angaraa sen diyon Çangayaaa. İyi ki vermişler ha o tramvayları aman Allah muhafaza hurda parası ödeyecektiler boş yere yoksa, ha iyi ki vermişler. Vallahi billahi Antalya lı olsam "tramvayını al git lan" derim yani Nürnberglilere, o derece nefret ettirdin heriflerden.

“Tramvay Önerileri” sayfasına dön