ist-MB.06 » Metrobüs İle T4 Tramvay Hattı Entegrasyonu?

Kilitli
Misafir

ist-MB.06 » Metrobüs İle T4 Tramvay Hattı Ent

Mesaj gönderen Misafir » 02 Ağu Cmt, 2008 23:59

Metrobüs'ün Mecidiyeköy'e uzatılmasıyla birlikte Edirnekapı Şehitlik İstasyonu'nun bellirlenmesinin ardından herkesin merak ettiği Şehitlik Tramvay İstasyonu ile Metrobüs nasıl entegre sağlanabileceği gündemde. Benim aklıma böyle bir proje geliyor işte sizler için bu projelerimi hazırladım bana göre Şehitlik İstasyonu'nun tam çıkışında bulunan bir alt geçit merdevini kullanılarak Edirnekapı Kavşağı'nın orta köprünün tam altına bir alt geçit yapılmalıdır. Bu alt geçitte tıpkı Kabataş Fünikiler İstasyonu gibi bir alt geçitten oluşan entegre sağlanabilir. Tramvayı kullanan yolcular direk anında metrobüse kolayca ulaşabilir.

Resim

Resim

Resim

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 03 Ağu Pzr, 2008 13:37

Sehitlik istasyonu o ustgecidin oldukca gerisinde kaliyor diye hatirliyorum, aslinda dusuncende haklisin ama bu her zaman ki gibi bir IETT plansizligi ve IBB nin neden oldugunu hala anlamadigim bir sekilde mevcut IETT yönetimine bu kadar taviz vermesinin sonucudur, Baskan neden bu adamlarin plansizliklarini halkin parasini cöpe atmalarina izin veriyor, sadece metrobüsü calistirmak IETT yönetimini basarilimi yapar?

O köprü insaa edilirken Dogukan in yazdigi gibi bir alt kat insaasi ile tramvaydan yapilacak bir alt gecit ile koridora inilebilir oradan da metrobüs istasyonuna erisilebilirdi, su an ki fiziki yapi ile bunun mümkün olduguna inanmiyorum, tabii Sehitlik istasyon cikisini dogru hatirliyor isem?

Mehmet Kasım
Seyyah

Mesaj gönderen Mehmet Kasım » 20 Ağu Çrş, 2008 12:41

Edirnekapı'da 10 kere proje değişti. 10 kere ihale yapıldı. 10 kere sözleşme değişti. Plan program mı? O da ne ki ???

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 13 Şub Cum, 2009 23:16

Bu konu ne oldu yahu Ocak ayında o kadar geçtim oradan bir dikkat etmedim bağlantı verildimi verilmedimi?

Kilitli

“Projeler, İhaleler, İnşaatlar Genel Konular” sayfasına dön