ist-L.01 » İstanbul Katlı Kavşak Projeleri

Cevapla
Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh
Mesajlar: 17468
Kayıt: 17 Eyl Pzt, 2007 13:37

ist-L.01 » İstanbul Katlı Kavşak Projeleri

Mesaj gönderen Esat » 20 Ağu Cum, 2010 19:15

Ayrı bir başlık olarak açtım, belki bir gün ilgilenen birileri olursa zorlanmasınlar :D

http://www.yerelposta.com/20100820/kucu ... _oldu.html

İlk haberide Küçükçekmece ve Avcılar civarından veriyorum. Avcılarda inşa edilen katlı kavşak hizmete giriyor, bu sayede yan yollardaki trafiğin artık tek yön olarak akacağı ve bunun fayda getireceği belirtilmiş. Bunu yıllardır bizde dile getirirdik neden bu kesimdeki yan yol tek yön değil diye, çünkü oldukça yetersiz kaldığı noktaları vardı bu iki yan yolunda, bakalım bu kavşak ve yeni düzenleme ile bir çözüm ortaya çıkacak mı?
Küçükçekmece Avcılar arasında trafiği rahatlatmak için inşa edilen Avcılar Katlı Kavşağı hizmete alınıyor.

Yan yollarda yoğun sıkışıklığı gidermek ve Üniversite Kavşağını rahatlatmak ve hastaneye kolay ulaşımı sağlamak amacıyla yapılan kavşak zaman ve yakıt tasarrufuna da katsı sağlayacak.

D-100 Küçükçekmece katlı kavşağı –Avcılar katlı kavşağı arası kuzey yan yol Avcılar istikametine Güney yan yol ise Küçükçekmece istikametine tek yön olarak çalıştırılacak.

Kuzey ve güney yan yol geçişleri ise Vatan Hastane mevkiine yapılan araç alt geçit ile sağlanacak. Tek yön düzenlemesi yapılan kısım D-100 Küçükçekmece Katlı Kavşağı –Avcılar Katlı Kavşağı arası yaklaşık 5 km.

Yeni uygulama ile Deniz Köşkler mevkiinden D-100 ’den güney yan yola giriş , Vatan Kavşağı çıkışından sonra güney yan yoldan D-100’e çıkış , İSKİ arıtma tesisleri önünden D-100 güney yan yola giriş, D-100 İGDAŞ önünden kuzey yan yola giriş verilerek anayol yan yol bağlantılarıyla giriş çıkışlar daha rahat olarak işleyecek.

Cevapla

“Karayolu Projeleri, İhaleler, İnşaatlar” sayfasına dön