ist-L.03 » 3.Köprü İnşaat Süreci

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 13 Tem Cmt, 2013 17:26

Hmm … bugün bu köprüyle alâkalı garip şeyler duyuyorum? :shock:

Sonra açıklamaları okuyorum, daha da garipleşiyor herşey …

http://www.cumhuriyet.com.tr/?hn=428600&kn=7&ka=4&kb=7

Bilmem yani. Bu kadar yüz akı falan, akıp gitmesin. Bu ihale, süreç, prosedür gibi şeylerle araları bozuk bazılerin galiba.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 13 Tem Cmt, 2013 17:33

Çok saçma bir iddia, yani bazı arkadaşlar kızıyor ama ülkemizde mühendislik alanında biraz sıkıntı var, sebebi ya da şunu bunu tartışmak için söylemiyorum ama iyi sayabileceğim örnekler çok az bu yüzden böyle mesafeliyim :) kusuruma bakmayın. Fakat buna rağmen bu haber ve habere konu olan iddiayı saçma ve mesnetsiz buldum ve çoğu yerde okumadım bile, beni taraflı bulabilirsiniz ama bu iddiayı ortaya atanlarında dibine kadar taraflı olduğu ortadadır.

Köprünün getirisi götürüsünü tartışalım, orman için yol olurmu olmazmı yı tartışalım ama yok köprünün temeli yanlış yere atıldı, cart oldu curt oldu, yanlış yere atıldı da ayaklar birbirini mi karşılamıyor? Yani böyle bir sorun varsa eyvallah altından girip üstünden çıkalım, saydıralım :)

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 13 Tem Cmt, 2013 19:09

Ama kurumun cevabı da, bu işte bir iş olduğunu gösteriyor. Bence korkunç olan bu! Ayaklar tutar mı, tutmaz mı, önemli değil. Ve tabiîki artık bu şeyler taraftarlıkla işliyor. En geç son olaylardan sonra böyle. Aceleci ve kendi hesabına iş yapanları başka ne şekilde sorumlu tutabilirsin ki? Böyle bakarak … iş temir mi, prosedüre veya protokole göre mi, değil mi. Değilse, işte bir iş var. % 100 taraftar olmak gerekir artık. Yoksa fay ahttına atom santrali oturtan kafalar yayılır! Gezi’ye AVM yapmayı bırak, benim için o Akkuyu en püf noktası, hemen ardından EN böğğürk Kanal Grande ve bu kşt kşt köprü geliyor :evil:

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 13 Tem Cmt, 2013 19:30

at izinin it izine karıştığı bir ortamda atın sesini de duysam ..kunun kokusunu da duysam temkinli davranırım, bana göre saçma ötesi bir iddia. İşin ağaç orman yeşil kuş böcek kısmına girmeyelim, yeşili sadece sigaraya sardığı ottan bilen adamlarla yeşilcilik tartışmam, onların yeşil sevgisi "gib das hanf frei" dan ibarettir. Avrupadan şuradan buradan dem vuranlar hiç avrupada otobandan geçmişler mi, ne yani şimdi Allah dünyayı yaratırken orada ormanların içinde 3+3 yol yapılabilecek ağaçsız alanlar mı bırakmıştı? :) neremle güleyim bilemedim.

Kullanıcı avatarı
Kamil16
Müdavim

Ateş Olmayan Yerden Duman Çıkmaz!

Mesaj gönderen Kamil16 » 13 Tem Cmt, 2013 21:56

http://www.sondakika.com/haber/haber-te ... k-4826751/

3.Köprü ve Çevreyolunun ÇED raporu yok!

Güzergah ihale edildikten sonra maliyeti düşürmek için revize edilmiş. Kuş, muş bahane. Mahalli idarelere de tebliğ edilmiş. İşin özü bu. Yandaş'a kıyak devrede anlayacağınız. 8)

İleri Demokrasi içinde yaşayan Türkiye'de bunların lafı mı olur?

"Bu köprüye karşı gelenlerde birgün bu köprüden geçecek kardeşim!!!"" mantığı ile olaylara bakanlara duyuralım.. 8) 8)

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 13 Tem Cmt, 2013 22:00

ÇED raporundan muaf bırakıldığı bilinmeyen gizli bir gerçek değil ki, hatta aynısı sanırım Körfez köprüsü içinde yapılmıştı ve eleştirmiştik, yanlış bir yöntem, sadece "yapıyoruz işte, iş niye geciksin kardeşim" gazı ile olmayacağını söylüyoruz. Ha çok mu önemli çed raporu? Olmasa ne olur, ne olacağını söyleyeyim yüzyıldır bu devran nasıl döndü ise aynen dönmeye devam eder.

Kullanıcı avatarı
Kamil16
Müdavim

Herşeye Karşı Değiliz...

Mesaj gönderen Kamil16 » 13 Tem Cmt, 2013 22:13

Esat yazdı: Ha çok mu önemli çed raporu? Olmasa ne olur, ne olacağını söyleyeyim yüzyıldır bu devran nasıl döndü ise aynen dönmeye devam eder.
Başından beri 3.Köprü'ye karşı olunmadığı sadece yeri ve güzergahına "karşı" olan geniş bir kesim olduğunu, 3.köprü yapımı için üniversitelerin, yetkili kurumların görüşünün alınmadığını ve malum helikopterden :? parmak işareti ile yer tesbiti yapıldığını hatırlatırım. 8)

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 14 Tem Pzr, 2013 00:03

onların yeşil sevgisi "gib das hanf frei" dan ibarettir.
Bu ne palavra? Öyle olsa bile, bari yeşil sevgisi var. Sen onların okuduklarını, fikirlerini temellediklerini gördün, okudun mu acaba? Ama boşver, herşey güsel, uyuruz, geçer; Akkuyu gibi, yemyeşil sular ve gazlar gelir … depremden sonra. Radyoaktif radyodur da … şimdi kime çevreciliği anlatacağız? Daha burada kendi odamızdan anlatmakla çıkamıyoruz. Bariz.

Aslında o Belgrat ormanı zaten boşa, ucube. Kesin gitsin. Ne o öyle be? Yeşil, paçavra bir ortam. Güzel güzel beton yaparız oraları. Moğolistan çöllerini hatırlatır, özlemişikkk.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 14 Tem Pzr, 2013 00:18

İşine geliyorsa Başar, gelmiyorsa senin bileceğin iş. :) Bana yeşil ve yeşilci geyiği yapma, asıl asmaz bal kokmaz kokarsa ayran kokar aslı yoğurttur, görüyoruz yeşilleri, biri aslına söver öbürü intihal yapar cukka yapar :)

Orman ortasından otoban geçer mi? Geçer. Ağaç kesilmesi gerekiyorsa kesilir, ya da taşınır. Sorun bu değil, ben bunu önemsemiyorum evet İstanbul'un var olan tek yeşil alanlarında ağaç kesimi doğru değil ama otoyol için güzergah orada seçilmiş, bana sanki hiç başka yerlerde olmuyor geyiği yapma, her yerde oluyor. Keser ya da taşırsın, başka yere yenisini dikersin ha 50 yılda büyür ha 100 bilemem. Benim bu konudaki derdim bu değil, derdim o yol yapıldıktan sonra etrafı ne olacak? Yolun etrafındaki ormanı koruyacak mıyız, yoksa salla gitsin, dik iki gecekondu, ver elektriği suyu nasıl olsa oy verecek mi yapacağız? Önemli olan bu, köprünün yeri iyi demiyorum yazdığım mesajlar sitede duruyor, değiştirmiyorum ya da silmiyorum, köprüye taraftarda değilim. Madem yapılıyor güzergah bu olmasın dedik, ha bizi yani halkı dinleyen varmı? Yok. O zaman madem buraya yapılıyor çevresi korunsun diyorum, yok oraya da her gecekondu dikene 2B ver parayı çal düdüğü olacaksa, köprüsü de yolu da olmasın. Ha bu kadar yazıyorum sonunda dönüp yine aynı şeyi söylüyorum, bu devran böyle geldi böyle gider, ne yerel ne merkezi yönetimler, ne devlet yapısı ne de halk kendini düzeltmeyecek.

Kullanıcı avatarı
Kamil16
Müdavim

3.Köprü için GEÇ bile kalındı.

Mesaj gönderen Kamil16 » 14 Tem Pzr, 2013 07:37

3.Köprü için GEÇ bile kalındı.
Esat yazdı:köprüye taraftarda değilim. Madem yapılıyor güzergah bu olmasın dedik, ha bizi yani halkı dinleyen varmı? Yok. O zaman madem buraya yapılıyor çevresi korunsun diyorum,
FSM'nin açılışı 1990 olduğuna göre tam 25 yıl sonra 3.Köprü açılacak. 8)
Bu şehrin büyümesine paralel yapılsa idi 3.Köprü, 10 sene önce bitirilmiş olmalı idi.

Ancak güzergahı şehir içindeki mevcut trafik yükünü paylaşacak noktalarda olması gerekli idi.

Aynı şekilde İstanbul İzmit arası, 2.Otoyol çoktan yapılmış olmalı idi ancak projesi bile yok! 8)

Aynı şekilde, İstanbul - Bursa - İzmir Otoyolu içinde ÇOK geç kalındı. 8)
2002'de İktidara geldiklerinde ne dediler? Biz "lüks (!) Otoyol yapmayacağız. Duble yol yapacağız! Bu büyük bir öngörüsüzlük idi. 8)

Kullanıcı avatarı
Kamil16
Müdavim

Kuş Muş Hikaye...

Mesaj gönderen Kamil16 » 14 Tem Pzr, 2013 09:54

"Bu planlar yapılırken İstanbul Büyükşehir Belediyesi tamamen by-pass edildi. Şimdi bu ihalenin meşru olduğunu kim söylebilir? Neye ve hangi gerekçelere göre kaydırdınız. Onu da biliyoruz çünkü orada istimlak bedelleri çok yüksek olduğu için yandaş firmalarınıza yük gelmesin diye bunu yaptınız. Yani kuş hikaye oluyor."

http://www.yurtgazetesi.com.tr/gundem/g ... 38428.html

http://www.yurtgazetesi.com.tr/gundem/k ... 38430.html

Kullanıcı avatarı
Kamil16
Müdavim

3.Köprü Güzergahı!

Mesaj gönderen Kamil16 » 16 Tem Sal, 2013 21:05

Resim

http://www.bursahakimiyet.com.tr/haber/ ... 28343.html

3.Köprü yukarıdaki fotoğraftaki yapılsa idi bana göre İstanbul'un çılgın projesi olurdu. 8)

Çılgın Projeye konu "kanal" beni ve İstanbul trafiğinde azap çekenleri ilgilendirmiyor. Kimleri mi ilgilendiriyor? Herhalde arsa spekülatörlerini!

Yukarıdaki fotoğraf hangi şehre ait bilen var mı? 3.Köprüyü yapmaya karar veren yetkilileri o şehir görmeye davet ediyorum. 8)

Kilitli

“Karayolu Projeleri, İhaleler, İnşaatlar” sayfasına dön