ist-MB.03:02 » Avcılar-Beylikdüzü Metrobüs İnşaa Süreci

langur
Sezonluk Yolcu

Mesaj gönderen langur » 02 Mar Cum, 2012 13:17

Vallahi Esat bir inşatı bile becerememek konusunda söylenecek o kadar çok şey var ki ama demiş ya üstad: "Anlatsak tesiri yok, sussak gönül razı değil" diye.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 02 Mar Cum, 2012 13:32

İnşaatlar gecikebilir, her türlü aksilik olabilir, kazalarda olasıdır bunların hepsini anlayabiliyorum, sende zaten işin bu kısmını kast etmiyorsun. Biz bunları anlıyoruzda hala bu dünya kentinde devletin gözetimindeki bir inşaatın bu kadar sorumsuzca yürümesini anlayamıyorum, hadi özeli kontrol etmiyorsun edemiyorsun, kendini de mi edemiyorsun. Sonra kızınca sen muhalefetsin diyorlar :) iyi de orada ölümcül bir kazada olabilirdi? Ne olacaktı hiçbir şey. Ne mahkemelerde sonuç çıkıyor ne sigortalarda ne bir yaptırım var ne ceza ne de para ile akıllandırma hiçbir şey yok.

Bu hafta sabah çalıştığım için hiç vaktim olmadı şu erişilemeyen istanbul konusunu bir açsam orada yazacağım ve sizlerinde katılmasını özellikle bekliyorum o konuya zaten.

Sussak gönül razı değil, değil de beni de sinir hastası ediyor susmak :)

kenanmar
Serbest Geçiş

Mesaj gönderen kenanmar » 04 Mar Pzr, 2012 00:37

Metrobüs'ün ilk etabının yapımında itibaren çokça tehlikeli olaylar oldu, bu kazaları altalta sıralasak gerçekten çok vahim bi tablo ortaya çıkar. bunlardan beni en çok dehşete düşüreni otomobillerin karanlıkta yolun ortasında kalan çelik bariyerlere dalması ve otomobillerin ortasını yırtıp geçmesiydi. neyse ki artık böyle bi sorun kalmadı, başarıyla bu sorun giderildi. birçok kaza oldu ve sanırım en az 5-6 kişi de bundan dolayı öldü. Metrobüs yoluna dalan savrulan araçlar ve metrobüsleri darma duman edenler de cabası. şu çukura düşen cip olayı da aynı cinsten.
Ucuz bi işaret koymak da bu kadar isteksiz ve beceriksiz olununca kime neyi diyeceğimi hakikaten ben de bilemiyorum.
Beylikdüzü ve civarında yaşayanlar nispeten uydukent konforunda bir Belçikalı gibi çıkıp çoğu İstanbulludan daha talihsiz şekilde araçlarıyla Bangladeş yoluna dalıyorlar. İnsanın çelik gibi sinirleri olsa anca dayanır. :)

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 04 Mar Pzr, 2012 01:10

kenanmar yazdı:Beylikdüzü ve civarında yaşayanlar nispeten uydukent konforunda bir Belçikalı gibi çıkıp çoğu İstanbulludan daha talihsiz şekilde araçlarıyla Bangladeş yoluna dalıyorlar.
İyimser davranıp hayırlısı ile bu güzergah açılırsa konfor artar diyeceğim ama sadece hız ve düz yol anlamında düzelecek, yoksa yolcu yoğunluğu Bangladeşi yine de aratmayacaktır :)

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 08 May Sal, 2012 22:22

Şubattı Nisandı derken bu iş içinde Haziran lafı ediliyormuş, gerçi Beylikdüzü durağının inşa edilmeye başlandığı ile ilgili bir bilgi okudum, fakat bölgeden hiç belgemiz olmadığı için :) bir şey diyemiyorum, hayırlısı artık.

kenanmar
Serbest Geçiş

Mesaj gönderen kenanmar » 06 Haz Çrş, 2012 16:24

Avcılar Beylikdüzü metrobüs hattında son durum!
http://goo.gl/akIlG

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 06 Haz Çrş, 2012 16:33

Bu havadan emlak güzel görüntüler veriyor, biz başka kaynak bulamadık, orada oturan arkadaşlardanda hayır çıkmadı :) videoda bir şey dikkatimi çekti Beylikdüzüne meydan yapacağız demişlerdi yapa yapa metrobüs park ve manevra meydanı inşa etmişler galiba?? :)

kenanmar
Serbest Geçiş

Mesaj gönderen kenanmar » 06 Haz Çrş, 2012 19:38

Haksızlık etmeyelim İBB Beylikdüzü'nde D100 üzerine elden geldiğince 9000m2'lik bi tür boşluk yarattı ama oradan meydan mı olur yoksa konteynırlara ve stand açanlara alan mı olur onu bilemeyiz. http://goo.gl/HyMsS

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 06 Haz Çrş, 2012 19:44

Eh işte, valla granit zemin bile olsa bir kent meydanına razıyım, gerçi ben yeşil alan bol olmalı ya neyse, İstanbul'daki meydan anlayışı biraz farklı gelişti.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 11 Haz Pzt, 2012 12:18

İnansakmı inanmasak mı, 1 ay içinde açılacakmış :) gerçi son 40 güne girildide diyor, işte 30 a olmazsa 40 ına çıkarırız.

http://www.haber7.com/guncel/haber/8898 ... geri-sayim
Müdürlükten yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi: “Altyapı Hizmetleri Müdürlügü tarafından sorun teşkil eden yere yapılan inceleme neticesinde Haziran başında Beylikdüzü Metrobus Hattı için geri sayım başlıyarak, son 40 gün içerisinde açılacaktır."

Beylikdüzü metrobüs hattının açılmasıyla bölge halkının aylardır süren trafik çilesi de son bulmuş olacak.

Beylikdüzü'nden metrobüse binen bir yolcu Söğütlüçeşme'ye 83 dakikada gidebilecek. Bu hattı günde 1 milyon yolcunun kullanması bekleniyor.

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 11 Haz Pzt, 2012 12:41

Vay be, 10001’inci mesajın olmuş bu :lol:

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 11 Haz Pzt, 2012 12:50

alabay yazdı:Vay be, 10001’inci mesajın olmuş bu :lol:
Ovvv ne kadar da çenesi düşük bir adammışım bee, 10001 mesajdır yazıyorum demek ki.

Kilitli

“Lastik Tekerlekli Sistem Projeleri, İhaleler, İnşaatlar” sayfasına dön