kay-T.03:02 » Kayseray 2.Etap (Talas) İnşaat Süreci

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 25 Eyl Pzr, 2011 22:32

Tangensiyal i yazacaktım Başar örnekler ile açıklamış, tangensiyal sistem sadece tramvay ya da metrolarda değil karayollarında daha doğrusu ÇEVRE YOLLARINDA da kullanılan bir işletme tekniği, bizdeki tabiri ile tanjant tan geliyor, lanet olasıca geometri :D

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 02 Ara Cum, 2011 21:19

http://www.rayturk.net/?p=77
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, Raylı Sistem Projesi’nin 4. ve 5. etabı kapsamında çalışmaların başladığının müjdesini verdi. Özhaseki, “Bir taraftan Nuh Naci Yazgan Üniversitesi’ne bir taraftan da Erkilet’e uzanacak hat sayesinde Erkilet’te yaşayan vatandaşlar da konforlu bir şekilde seyahat edebilecekler.” dedi.

Raylı Sistem Projesi’nin de bu projelerden biri olduğunu ve mevcut 17,5 km’lik hattın yeni yapılacak hatlarla uzatılacağını kaydeden Başkan Özhaseki, şöyle konuştu: “Nüfusun yoğunluğu ve Erciyes Üniversitesi’nin konumunu da göz önünde bulundurarak 2. etap olarak Talas’ta çalışmalar başladı. 3. etap olarak da raylı sistem hattı, Beyazşehir-İldem’e doğru uzanıyor. Sonrasında ise 4. ve 5. etap olarak bir taraftan Nuh Naci Yazgan Üniversitesi’ne bir taraftan da Erkilet’e uzanacak hatlar için çalışmalar yapılıyor.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 09 Oca Pzt, 2012 22:05

http://www.rayturk.net/?p=2112
Raylı sistem ikinci etap projesinin temelinin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından atıldığını hatırlatan Özhaseki, Sivas Caddesi – Erciyes Üniversitesi arası raylı sistem hattının bu sene içinde faaliyete geçireceklerini söyledi.

İkinci etap Erciyes Üniversitesi – Talas arasının ise ilerleyen zamanda bitirileceğini kaydeden Özhaseki, 16 yeni raylı sistem aracı aldıklarını ve şehrin ulaşımı açısından raylı sistemi önemsediklerini vurguladı.
Kayseri Belediyesi durmuyor, hattın uzatma inşaatı ile birlikte 16 da araç satın almışlar, ayrıca Başkan bu sene içerisinde Üniversiteye kadar olan bölümün bitirilmesinin hedeflendiğinide açıklamış.

Mehmet Kasım
Seyyah

Mesaj gönderen Mehmet Kasım » 10 Oca Sal, 2012 11:49

sivas caddesi-üniversite hattı yukarıdaki haritada nereye tekabül ediyor. kayseriye 2 kere gitmiştim. sivas caddesi buranın prestij caddesidir. genişçe idi. tramvay kondurmak güzel olmuş. kayseri işini biliyor. demiryolunuda kuzeye alıyorlar. 2015'te a.gül başbakan olunca yht çeker artık

cihan ert
Aylık Paso

Mesaj gönderen cihan ert » 10 Oca Sal, 2012 19:41

Mehmet Kasım yazdı:sivas caddesi-üniversite hattı yukarıdaki haritada nereye tekabül ediyor. kayseriye 2 kere gitmiştim. sivas caddesi buranın prestij caddesidir. genişçe idi. tramvay kondurmak güzel olmuş. kayseri işini biliyor. demiryolunuda kuzeye alıyorlar. 2015'te a.gül başbakan olunca yht çeker artık

sivas caddesi-üniversite hattı kırmızıdan başlayarak maviyle devam eden hattır.
YHT Ankara-Sivas hattında Yerköy-Kayseri olarak planlanmış bir proje zaten.
2015'te Abdullah Gül nasıl başbakan olacak onu anlayamadım.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 10 Oca Sal, 2012 19:53

cihan ert yazdı:sivas caddesi-üniversite hattı kırmızıdan başlayarak maviyle devam eden hattır.
Mavi çizgi derken aşağı yani Talas'a doğru giden kesim sanırım, yukarı kesim havalimanı istikametinde gidiyor çünkü.

cihan ert
Aylık Paso

Mesaj gönderen cihan ert » 10 Oca Sal, 2012 20:34

Resim

Resim

2012 yılı sonuna kadar ildem hattında beyazşehire kadar olan bölüm
talas hattında üniversiteye kadar olan bölümlerin yapılması planlanıyor. yani iki ayrı bölgede inşaatler birlikte yürütülecek

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 10 Oca Sal, 2012 20:55

Resimler için çok teşekkürler, o noktalar istasyon yerlerimi? Eğer öyle ise kesin belirlenmiş noktalar mı?

cihan ert
Aylık Paso

Mesaj gönderen cihan ert » 10 Oca Sal, 2012 21:25

Esat yazdı:Resimler için çok teşekkürler, o noktalar istasyon yerlerimi? Eğer öyle ise kesin belirlenmiş noktalar mı?
evet o noktalar kesinleşmiş istasyon yerleridir.
kaynak:
http://www.kayseriulasim.com/kayseri_ra ... smasi.aspx

cihan ert
Aylık Paso

Mesaj gönderen cihan ert » 26 Nis Prş, 2012 20:31

Foto için tekrar teşekkürler, bu etapta ilerleme ile ilgili bir yüzde verebilirmisiniz, tahminen daha ne kadarlık iş vardır, İldem etabı için 2012 sonu planlanıyordu diye hatırlıyorum.
Talas hattı 2.etap İldem hattı ise 3. etap olarak planlandı
2012 sonu için talas hattında Erciyes üniversitesine kadar olan bölüm,İldem hattında ise Beyazşehir'e kadar olan bölümün bitirilmesi planlanıyor,yani iki hattın çalışmaları birlikte devam edecek.

Talas hattında deplase işleri devam ediyor (elk.-su-d.gaz-kanalizasyonun hattın dışına alınması) ama fiilen İldem hattı biraz daha önde gidiyor.

Resim

Uploaded with ImageShack.us

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 26 Nis Prş, 2012 20:48

Tamam, daha gerideki açıklamayıda okudum şimdi, orada da iki etabın birlikte ilerleyeceğini yazmışsınız zaten, Kayseri bu işlere hızlı girdi ama sanki bu uzatma etaplarında biraz yavaş gidiyor, ya da biz pek iyi takip edemediğimiz için süreç bize yavaş görünüyor bilemiyorum.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 26 Nis Prş, 2012 20:58

Bu alttaki çizim bu kesim olsa gerek
Resim

Bir de Kayseri'de Havalimanına raylı sistemin erişimi ile ilgili bir şeyler konuşuluyor mu, düşünce aşamasında olsa dahi böyle bir şey varmı?

Not: Resimlerinizi ben siteye yükledim, daha önceki 2 mesajda yer alanlar ilginç bir şekilde hemen silinmiş imageschak ten.

Kilitli

“Tramvay Projeleri, İhaleler, İnşaatlar” sayfasına dön