ist-T.01:00 » Haliç-Kemerburgaz Tramvay (Dekovil) Hattı [İnşaat Süreci]

mutlui
Aylık Paso

Re: ist-D.01 » Haliç - Karadeniz Sahra Hattı

Mesaj gönderen mutlui » 14 Şub Sal, 2017 18:13

Dediğin gibi meydan yapılabilecek alan Kaymakamlık önü, Ayyıldız fabrikası, petrol istasyonu, ile derenin üstü. İstedikleri binaları yıkıp caddeyi (Eyüp-Seyrantepe istikameti) yeraltına almak. Nurtepe'ye doğru yolları direkt oradan veremezler bence. Daha ileriden verilmeli. Ama zaten onaylı bir plan yok. Yakında yapilacak bir iş değil, kesinlikle. Olacak mı, onu da bilmiyoruz. Ama tramvay durağın ismi bu hayaldan kaynaklanıyor.

Engin Y
Seyyah

Re: ist-D.01 » Haliç - Karadeniz Sahra Hattı

Mesaj gönderen Engin Y » 15 Şub Çrş, 2017 08:12

Ayvad Bendi'nde yaşayan tilkiler, karacalar ve sincaplar için iyi olur bu hat..
Kolayca Sütlüce'ye gelip, alışverişlerini tamamlayıp, yuvalarına dönerler..

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Re: ist-T.03:06 » T6 Haliç-Kemerburgaz Tramvay (Dekovil) Hattı [İnşaat Süreci]

Mesaj gönderen Esat » 06 Nis Prş, 2017 07:19

Hat inşaat programında görünüyor, tabii ne zaman bir şantiye çalışması başlayacak bilemiyorum ama kayıtlarda artık inşaat diye geçiyor sanırım. Bir diğer bilgi de ihale de tamamı verildi diye biliyoruz ama ilk etapta Kağıthane-Ayvad Bendi arasındaki bölüm açılacak sanırım, dolaylı bir bilgiden edindiğim fikir :)

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 12 Nis Çrş, 2017 15:34

İhale üzerinden 2 ay geçti halen kazanan açıklanmadı galiba, ortaya ne çıkacağını çok merak ediyorum bu hat ile ilgili olarak, özellikle araçlar konusunda

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 17 Kas Cum, 2017 21:04

Bu hattın ihalesi yapıldı, hatta iş verildi diye bir şeyler duymuştuk ama yeni haberler bu hattın da iptal edildiği yönünde, yani neden diye sormayacağım, şahsi fikrim düşünülen hali ile ne olduğu ortaya konulamamış, T3 te yapıldığı gibi sevimli gösterebilmek adına dekovil ismi ile adlandırılan değişik bir işti, mevcut akıbeti nedir bilmiyorum ama iptal edilirse, şaşırmam, çokta üzülmem de :)

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Re: ist-T.01:00 » Haliç-Kemerburgaz Tramvay (Dekovil) Hattı [İnşaat Süreci]

Mesaj gönderen Esat » 22 May Pzr, 2022 00:31

bu proje bir şekilde tozlu raflara atıldı, baştan beri biraz kadük güdük ne yapıldığı belirsiz bir iş olarak ortadaydı zaten, numara sisteminden çıkartıp yeniden proje aşamasına çekiyorum başlığı.

“Tramvay Projeleri, İhaleler, İnşaatlar” sayfasına dön