tr-D.01 » Ankara-İstanbul Sürat Demiryolu Projesi

Mehmet Kasım
Seyyah

Mesaj gönderen Mehmet Kasım » 20 Mar Cmt, 2010 21:16

yük trenleri sadece belli bir kesimde çalışacak. esenkent-çayırhan arasında. o da madenleri taşımak için. esenkentten konvaniyonel hatta girebilir yük trenleri. o kadar yoğun br yük treni seferi olmaz. günde bir kaç sefer ancak. o da çok sıkıntı olmaz sanırm.

çayırhan-arifiye araında ise yük trenlerine gerek yok. yht'ler gisin yeter. konvansiyonele de gerek yok.

hızlı tren açılınca ileriki zamanlarda sürat demiryolunun tekrar gündeme gelmesi kaçınılmaz. zaten hiç gündemden düşümüyorki. daha dün bakana sordular. demek ki birileri unutmuyor. bu güzel.

yht ile 3 saat yolculuktan sonra biri çıkıp ben 2.5 saate götürürüm dediği zaman şimdikinin de pabucu dama atılır. teknoloji geliştikçe beklenti artıyor. sonra biri çıkar ben 2 saatte götürcem der. o imkansız tabi de.

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 20 Mar Cmt, 2010 21:58

Aaah ah, sizler şöööle bir güzel şu allah belâsı Karlsruhe-Basel ray kesitini bir görseniz, yaşasanız, bilseniiiz. Görürdünüz, nasıl olurmuşmuş. Yani, hangi fiyata oluyor. Boşuna Offenburg ile Basel arasında 3. ve 4. ray harbi başlamadı. Ki hem isteniyor, hem yapılacağı şekli istenmiyor. Tam salata. Olurmuş hahaaa ...

Orası Ankara değil mi? Yoksa Antalya'yı mı konuşuyoruz? Bir kesit tranzit transversal nerede, nerede olacak, neyin iceriği olacak (ister istemez), iş ona bakar. Ankara Türkiye'nin göbeği. Türkiye'nin yarısı batısında, yarısı doğusunda. He, biraz da güneyinde, acıh da kuzeyinde. Sonra da koskoca Yevroppa batısında, daha da canavar Assiya doğusunda. Uyku hapı mı yuttunuz? :-)

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 20 Mar Cmt, 2010 22:51

Ya boşversene bak gördük Almanya' da neden demiryolu gelişmiş, yatın kalkın Hitler kanunlarına dua edin, otobüs ile taşımacılığa getirilen yasaklar kısıtlamalar demiryolunu bu kadar geliştirmiş. Bak seneye kanun süresini dolduruyor, Alamanya' da her yeri otobüs firmaları saracak emin ol bunların yarısı da Türk ve Yugo ların olur zaten :) işte o zaman DB kar mı edecek zararmı göreceğiz :D anlatırsın sonra bize ah ah ah bir zamanlar ne raylar vardı şimdi içinde inek otluyor diye :)

Mehmet Kasım
Seyyah

Mesaj gönderen Mehmet Kasım » 20 Mar Cmt, 2010 23:32

alabay yazdı:Aaah ah, sizler şöööle bir güzel şu allah belâsı Karlsruhe-Basel ray kesitini bir görseniz, yaşasanız, bilseniiiz. Görürdünüz, nasıl olurmuşmuş. Yani, hangi fiyata oluyor. Boşuna Offenburg ile Basel arasında 3. ve 4. ray harbi başlamadı. Ki hem isteniyor, hem yapılacağı şekli istenmiyor. Tam salata. Olurmuş hahaaa ...

Orası Ankara değil mi? Yoksa Antalya'yı mı konuşuyoruz? Bir kesit tranzit transversal nerede, nerede olacak, neyin iceriği olacak (ister istemez), iş ona bakar. Ankara Türkiye'nin göbeği. Türkiye'nin yarısı batısında, yarısı doğusunda. He, biraz da güneyinde, acıh da kuzeyinde. Sonra da koskoca Yevroppa batısında, daha da canavar Assiya doğusunda. Uyku hapı mı yuttunuz? :-)
ankara türkiyenin göbeği ama sürat demiryolu güzergahı çok dağlık. 38 tünel var güzergahta. nerdeyse 100km'si tünel. viyadüklerde var. çok dağlık oralar. konya ovası gibi değil. o yüzden yapmadılar biraz da.kolay olsa idi kim girerdi eskişehir muhabbetine

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 21 Mar Pzr, 2010 00:46

Esat, sen Alaman kafasını daha çakmadın. Bak, burada şimdi kentlerde güzel güzel levhalar var, kırmızı, sarı ve yeşil plâkalar ile ilgili. Kim nereye girebilir ... bazı şehiriçi otobüs bile artık kırmızı veya yeşil plâkasıyla merkeze veya tüm kente giremez hâlde. Hahaaa ... öyle problemler burada olmaz ve olmayacak. Ayrıca, otobüs yok değil. Otobüs şirketleri de var. Ama tren, ne yapalım, çok daha hızlı burada. Otobüs 1300 kilometreyi bir buçuk günde yapıyorsa, tern bunu bir kaç saatte hâllediyor. Sen ne sandın? Burası ne Anadolu, ne de Avusturya, ve demiryolları İtler'den çoook evvel gelişti. O sadece otobanları icat etti :lol:

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 21 Mar Pzr, 2010 00:57

Görücez Başar, insanlar 150 euro vererek gidecekleri yere 50 euro vererek gidebilecekler, ve kimseninde artık o kadar acelesi yok çünkü herkes işsiz, bana anlatma Alaman kafasını sen, kimin nereye gireceğini göreceğiz, artık tren garlarınız gibi güzel otobüs garlarınız ile de övünürsünüz ha evet 1-2 yıl içinde değil ama muhakkak olacak, eğer o kanun süresi doldu diye kaldırılırsa göreceğiz kim haklı, devir hesap devri yemişim hızını.

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 21 Mar Pzr, 2010 01:56

Sen hangi kanunu diyorsun yahu? Ben öyle bir "kanun" tanımıyorum ;-)

Mehmet Kasım
Seyyah

Mesaj gönderen Mehmet Kasım » 21 Mar Pzr, 2010 02:57

Hayırdır Viyana-Berlin Sürat Demiryolu hattı mı kurdunuz yavv :)

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 21 Mar Pzr, 2010 12:07

Nasıl? Berlin-Leipzig-Nürnberg-Passau-Wien ve Berlin-Leipzig-Nürnberg-München-Salzburg-Wien hatları var ya?!
http://de.wikipedia.org/wiki/Datei:ICEtracks.png

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 21 Mar Pzr, 2010 12:16

Başar uyu biraz, dinlen kafan yerine gelsin, herşeyi de ciddiye alma :)

Mehmet Kasım
Seyyah

Mesaj gönderen Mehmet Kasım » 21 Mar Pzr, 2010 14:49

abim uyudun m kafayı topladın mı? bak diyorum başlık ankara istanbul diyorum :) berlin viyana değil

Beypazarı'na demiryolu gelecek diyorum.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 21 Mar Pzr, 2010 15:08

Mehmet Kasım yazdı:abim uyudun m kafayı topladın mı? bak diyorum başlık ankara istanbul diyorum :) berlin viyana değil

Beypazarı'na demiryolu gelecek diyorum.
:D:D

“Demiryolu Projeleri, İhaleler, İnşaatlar” sayfasına dön