no-D.07 » Norveç Flam Tren Hattı

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

no-D.07 » Norveç Flam Tren Hattı

Mesaj gönderen Esat » 23 May Pzr, 2010 22:19

Aşağıdaki bilgiler ve resimler bugünkü Haberturk.com dan alınmıştır. Bir inceleme olmadığı için haberler başlığında yayınlıyorum.

http://galeri.haberturk.com/galeri/inde ... 1/3#galeri
Tren yolculuğu her zaman yorucu bir seyahat türü olarak kabul edilir. Fakat dünyada bazı özel tren güzergahları var ki, yolcusuna inanılmaz bir görsel şölen sunuyor. Tatile çıkmaktan farksız olan tren yolculuğu sırasında tren molalar veriyor ve yolcular zaman zaman muhteşem manzaranın önünde fotoğraf da çekebiliyor. Altından çağlayanların bile geçtiği tren yolunda seyahat adeta bir National Geographic belgeseline dönüşüyor. İşte Norveç'in muhteşem tren yolu...
Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Albüm linkinden resimlerin tamamına bakabilirsiniz ama bana göre çok tatmin edici resimler değil, zaten haberi hazırlayanların sağdan soldan bulduğu resimler olduğu aşikar, yani ben bile google dan arasam daha iyilerini bulabilirdim diye düşünüyorum. Biraz da bu konular ile ne kadar ilgili olunduğunun belgesi aslında, yani bir haber yapıyorlar ama iki tane fotoğraf sitesine girip doğru düzgün resimler aramıyorlar. Neyse haberi gördüm dayanamadım yayınladım :) Norveç' in fiyortlarından sa İsviçre' nin Alp trenlerini tercih ederim :D
En son Esat tarafından 21 Kas Pzr, 2010 23:31 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 23 May Pzr, 2010 22:46

Ben o fyordları henüz şahsen görmedim, ama hanım uzun bir süre oradaydı ve resimler, ohaaaa. Alpleri falan unut, muhteşem bile diyemezsin, anormal bir şey. Korkunç güzel ve başka bir gezegen gibi. Ama o senin resimlerde pek fyord falan görünmüyor.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 23 May Pzr, 2010 22:51

Resimler benim değil de ondan :D dedim ya resimlere kalsa ben gidip görmem bile orayı onu demek istiyorum zaten.

“Dünyadan Haberler - Duyurular” sayfasına dön