ist-M.03:05 » M5 Üsküdar-Sultanbeyli Metro Hattı [İnşaat Süreci]

fearenes
Sezonluk Yolcu

Mesaj gönderen fearenes » 11 Oca Cmt, 2014 17:46

günlük kazı miktarını bile kaldırdılar..bu kadar insan gücünün cok oldugu bi yerde insaatın bu kadar yavas ilerlemesi cok kötü..

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 11 Oca Cmt, 2014 20:47

Yalniz decimus marmaray sitesi cok kotuydu ya, :) videolar eyvallah sureci anlatti bize ama ozensiz, kotu bir isti, bu isin web sitesi anlatim olarak daha iyi bence ama video olmamasi bir eksiklik onu kabul ediyorum

Kullanıcı avatarı
decimus
Kadrolu Personel

Mesaj gönderen decimus » 13 Oca Pzt, 2014 22:38

Esat yazdı:Yalniz decimus marmaray sitesi cok kotuydu ya, :) videolar eyvallah sureci anlatti bize ama ozensiz, kotu bir isti, bu isin web sitesi anlatim olarak daha iyi bence ama video olmamasi bir eksiklik onu kabul ediyorum
Hocam bence işin özü projenin ilerleyişini anlatabilmek. Tamam belki Marmarayın sitesi çok özel ve farklı değildi ama bu proje için kıysalamak doğru değil, mesela 3. köprü için hazırlanan 3kopru.com diğer projelere bu açıdan fark atıyor. Aslında sadece bu proje için konuşmuyorum genel olarak yapılan işlerin bilgilendirilmesi çok kısıtlı.İşin başında bir internet sitesi kuruluyor ve 4-5 sene süren projelerde 3 ayda bir site güncelemek ile olmuyor.Bu proje için özellikle belirtmemin sebebi yüklenici firmanın grup şirketleri ülkenin en önde gelen medya kanal ve internet sitelerine sahip. Onlara yakışan daha özenli bir site kurulumu ve sürekli güncellenmesi.

Bu arada pazar günü toplam kazılan alan 13,390

önceki gün açılan kazı miktarı 39 m

ortalama 15 - 20 m olan kazı miktarı 3 TBM devreye girmesi ile 40 - 50 m arasına çıkımış görünüyor. şimdi sıra 4 TBM kurulmunda oda 3 ay sonra kazıya başlar muhtemelen..

fearenes
Sezonluk Yolcu

Mesaj gönderen fearenes » 03 Şub Pzt, 2014 23:55

14 km gecildi epeydir bilgiler fotolar gelmiyor..

fearenes
Sezonluk Yolcu

Üsküdar - Ümraniye - Çekmeköy - San

Mesaj gönderen fearenes » 07 Şub Cum, 2014 16:54

Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy-Sancaktepe Metrosu, inşaatının Bağlarbaşı İstasyon çalışmaları kapsamında trafiğe kapatılan yollar, 9 Şubat 2014-Pazar günü 2 şerit olarak yaya ve araç trafiğine açılıyor.
Mahir İz Caddesi (Marmara Üniversitesi-İlahiyat Fakültesi Camii önü), Kısıklı Caddesi, Nuh Kuyusu Caddesi, 9 şubat Pazar günü 2 şerit olarak trafiğe açılacak. Metro çalışmaları ise, 2 şerit trafik verildikten sonra kalan alanlarda sürdürülecek.

Anadolu Yakası’nın ikinci metro hattı, Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy-Sancaktepe Metro Hattında çalışmalar aralıksız sürüyor. Bağlarbaşı İstasyonu’ndaki trafiğe etki eden bölümler, planlanan süreden 6 ay önce bitirildi. 9 Şubat 2014 tarihinden sonraki faaliyetler, istasyon çalışma alanı daraltılarak devam edecek.

Son 10 yılda %176 oranında artan raylı sistemler uzunluğunu daha da artıracak olan ve Üsküdar, Çekmeköy, Sancaktepe ilçelerini birbirine bağlayacak olan metro hattında çalışmalar, 17 noktada, 1520 personelle, 7/24 esasına göre sürdürülüyor.

Uzunluğu 20 km olan, 16 istasyondan oluşan ve 2015 yılında tamamlanması planlanan hatta, 10bin 548 metre NATM (Yeni Avusturya Tünel Açma Metodu) ile, 6bin metre de 3 TBM makinesiyle, Toplam:16bin548 metre tünel kazısı yapılarak beton kaplaması yapıldı. 16 İstasyonun tamamında çalışmalar sürüyor. Hattın tamamlanmasıyla dakikalar:

ÜSKÜDAR: 24 DK.
ÜMRANİYE’YE 12,5 DK.
KARTAL : 59 DK.
YENİKAPI: 36 DK.
TAKSİM : 44 DK.
HACIOSMAN: 68 DK.
HAVALİMANI : 68 DK.
OLİMPİYAT STADI: 78 DK.
http://www.ibb.gov.tr/tr-TR/SiteImages/ ... br_ft3.jpg
http://www.ibb.gov.tr/tr-TR/SiteImages/ ... br_ft2.jpg

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 07 Şub Cum, 2014 17:39

Bende tam bu haberleri okuyordum siz girmişsiniz teşekkürler. Kabaca hattın daha yarı kazısı yapılmamış diyebiliriz, yani 20 km hat 40 km tünel demek, makas ve istasyon bölgelerini de birer tünel gibi düşünürsek, aşağı yukarı %40 kazı işi bitmiş diyebiliriz, şu tabelalarda bilgi var mı, kazı ile ilgili yazıyordu sanırım.

Engin Y
Seyyah

Mesaj gönderen Engin Y » 07 Şub Cum, 2014 18:26

Bende tam bu haberleri okuyordum siz girmişsiniz teşekkürler. Kabaca hattın daha yarı kazısı yapılmamış diyebiliriz, yani 20 km hat 40 km tünel demek, makas ve istasyon bölgelerini de birer tünel gibi düşünürsek, aşağı yukarı %40 kazı işi bitmiş diyebiliriz, şu tabelalarda bilgi var mı, kazı ile ilgili yazıyordu sanırım.
Temel atılırken öngörülen takvimin gerisindeler mi abi?

Bir başka başlıkta, birisi bu hat için, "Açılışı gecikirse, yapan firma zarar eder" demişti. Onun sebebi nedir? Gecikme cezası şartı mı var sözleşmede?

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 07 Şub Cum, 2014 18:30

Valla neden zarar eder denmiş ya da denmişti hatırlamıyorum, belki maliyetler yüzündendir, genelde bu maliyetler yüklenicileri pek etkilemiyor gerçi, iş arttırımı mı ne öyle bir şey yapılıyor, ekstra ödenek çıkıyor. Bu bir YİD projesi de değil sonuçta yükleniciyi ne kadar bağlar pek emin değilim.

Araç alım ihalesi de sonuçlandı bu işin, teslimat ne zaman başlayacak takip etmedim ama Mitsubishi aldı araç ihalesini dolayısı ile şu anda herşey kaba inşaatın bitip E+M aşamasına geçilmesine bakıyor.

Engin Y
Seyyah

Mesaj gönderen Engin Y » 07 Şub Cum, 2014 18:43

Aha buldum abi..
m5 en gec 2016 sonuna dogru acılır..o kadar uzun sürmesi yapımcı firmanında zararına olur..
Mesaj da bu sayfada: http://www.ulasimturkiye.com/viewtopic. ... 1&start=56

fearenes
Sezonluk Yolcu

Mesaj gönderen fearenes » 08 Şub Cmt, 2014 12:23

tam hatırlamıyorum ama 38 ayda bitirilcek diye garanti verilmisti..o süre icinde bitirilmezse cezai yaptırım olabilir diye biseyler duymustum

Kullanıcı avatarı
decimus
Kadrolu Personel

Mesaj gönderen decimus » 12 Şub Çrş, 2014 08:53

Toplam Uzunluk : 39.768

Kazılan : 14.450

Önceki gün : 49 m

Bu sabah Altunizade istasyonunda gördüklerim..

Kullanıcı avatarı
decimus
Kadrolu Personel

Mesaj gönderen decimus » 12 Şub Çrş, 2014 08:58

fearenes yazdı:tam hatırlamıyorum ama 38 ayda bitirilcek diye garanti verilmisti..o süre icinde bitirilmezse cezai yaptırım olabilir diye biseyler duymustum
Hocam bu tarz büyük çaplı projelerde yüklenici firma ve Belediye adına kontrol eden firma ( Müşavir firma ) projenin tamamında birlikte çalıştıkları için eğer belirtilen süre içinde proje tamamlanmazsa mutlaka mantıklı bir açıklaması vardır. Şuan projenin gecikmesine sebep olacak bir durumla karşılaşılarsa İBB bu konuda tüm engeller ortadan kaldırmaya çalışır. Kısacası belediye yüklenici firmaya ceza kesmez. Sözleşme olarak mutlaka bir madde vardır ama yürürlüğe sokulmaz çünkü her noktasında birlikteler.

“Metro Projeleri, İhaleler, İnşaatlar” sayfasına dön