ist-M.03:05 » M5 Üsküdar-Sultanbeyli Metro Hattı [İnşaat Süreci]

fearenes
Sezonluk Yolcu

istedigin foto olsun

Mesaj gönderen fearenes » 26 May Cmt, 2012 01:48

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Re: istedigin foto olsun

Mesaj gönderen Esat » 26 May Cmt, 2012 02:22

Teşekkür ederim de :) ben şahsi sebepler ile o arkadaşlara ait hiçbir şeyi sitemizde bulundurmuyorum, bugünlük link dursun ama silersem yanlış anlamayın, sizinle ilgili bir şey değil, yine de teşekkürler.

Günümüzde pek çok şeyin popüler olmak çerçevesinde döndüğü ve bu amaçta dostlukların yıkılıp atılabildiğini görüyor ve yaşıyor isek, ben yaptığımın doğru olduğuna inanıyorum like butonu yokken bunların yeşil yıldızları vardı, verdiğiniz linki biraz kurcaladım da yıllardır hiç bir şey değişmemiş doğru söyleyenlere kırmızı kırmızı çaktırmışlar :) bende koyucam yakında yıldız sistemini, madem övülmenin ve onore olmanın yolu yıldızcıklardan geçiyor ;)

Neyse bu konu sizlerin dışındadır, aktardığınız bilgiler için tekrar teşekkür ederim.

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 26 May Cmt, 2012 09:44

İmzamı atarım √

8)

kenanmar
Serbest Geçiş

Mesaj gönderen kenanmar » 27 May Pzr, 2012 02:36

İBB neden ısrarla bu işin reklamını bas bas yapmıyor anlamıyorum, niye şöyle şatafatlı bir temel atma töreni yok ortada. Esat 24 May Prş, 2012 18:21
1- İBB Beylikdüzü metrobüs uzatmasında olduğu üzere taahhütlerini zamanında hakkıyla gerçekleştirme konusunda sıkıntıda; birçok sözlerini tutamamış olmaya şimdiden bu metroyu eklemek istemiyor olunabilir.
2- Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy metrosu ağırlıkla hükümete yakın bi oy potansiyeline sahip yerel seçimlerin yapılacağı dönemde işler biraz ilerlemişken bu konuyu parlatmak isteniyor olunabilir.
3- Yüklenici firma Doğuş Holding NTV'si vd. yayın organlarıyla bu işin reklamını yapmak istemiyor, ola ki metro geç veya kusurlu açılırsa bütün günahlar sadece onlara ait olmuş olabilir.

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 27 May Pzr, 2012 11:50

Bu şimdi M6 mı olacak acaba? Yoksa başka plânlar mı var?

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 27 May Pzr, 2012 12:09

alabay yazdı:Bu şimdi M6 mı olacak acaba? Yoksa başka plânlar mı var?
UAP a bakmak lazım ama benim hatırladığım kadarı ile M6, ki biraz bu işin mantığı varsa M6 olması gerekir.

fearenes
Sezonluk Yolcu

temel atma tödreni

Mesaj gönderen fearenes » 27 May Pzr, 2012 12:42

bugun sabah saatlerinde cekmeköydeydim..temel atma törenin afisi asılmıs..2 haziran saat 11:00 da olacak diye..ibb kadir topbas katılıcak..cekmeköy madenler bölgeisinde olacaktı sanırım tören..

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 27 May Pzr, 2012 18:22

Güzel, 1 hafta sonra yine bol vaatli, tahhhütlü, pazarlıklı bir törene sahne olacak demektir :) biz de o tarihi de tarihçemize kayıt ederiz, bulunsun.

fearenes
Sezonluk Yolcu

Mesaj gönderen fearenes » 27 May Pzr, 2012 23:13

öle yapcak bisey yok..iş yapsınlarda...az önce carsı duragının ordan gectim...saft icin beton döküyorlardı..calısma devam :)

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 27 May Pzr, 2012 23:36

fearenes yazdı:öle yapcak bisey yok..iş yapsınlarda...az önce carsı duragının ordan gectim...saft icin beton döküyorlardı..calısma devam :)
Aynen, bazı yerlerde eleştiriliyor olsa da bence İstanbul Belediyesi ekonomik gerçekler çerçevesinde yapabileceği en iyi işi çıkarıyor, tabii ki bugüne kadar tüm hatlarda oldukça uzun inşaat süreleri ile karşı karşıya kaldık ama altındaki gerekçeler nedir bunu bilemiyoruz, işin içinden duyduğumuz her şeyi paylaşmak, bunları boncuk bulmuş gibi ortalığa saçmayıda çok doğru bulmuyorum, hele ki resmi kaynaklardan (içeriden birilerinden) duyulmamış ifade ve iddialar ile "ahanda bu yüzden gecikti" diye yazılar yazmayı doğru bulmuyorum. İstanbul Büyükşehir Belediyesi benim gözümde bu konuda iyi iş çıkartıyor, Türkiye'nin başka hangi büyük kentinde bu kadar metro inşaatı bir anda yürütülüyor? Eğri oturup doğru konuşalım, ben ara sıra bazı kurumları ve yapılanları acımasızca eleştiriyorum ya da eksik ve hatalı gördüğüm şeyleri dile getiriyorum ama birininde bunları söylemesi gerekiyor, yani kuru kuruya siyasi karşıtlıklar ya da iş olsun torba dolsun diye değil, desteklediğim bir başkanın ekibinin daha doğru işler yapması için söylüyorum, ha öyle anlaşılır anlaşılmaz bunu da çok sorun etmiyorum :)

fearenes
Sezonluk Yolcu

Mesaj gönderen fearenes » 27 May Pzr, 2012 23:42

aslında düsünürsek calısıyor..biseyler yapmaya calısıyorlar..sunu gördüm ve duyduklarıma göre dogus insaat bu yatırım icin cok ugrasmıs..cünkü türk firmalarına daha öncelik tanınmakta...kaldiki dogus grubu bu işte artık daha iyi..kadiköy metrosunda ince iscilikler kaldı..inanıyorumki en gec temmuzda bile kadiköy metrosu acılacak...ve inanıyorumki en gec üsküdar-sancaktepe metrosu 2015 sonunda bitmis ve kullanılmaya baslamıs olcak..ve bu hat icin cok iyi bi süre..cünkü artık bi yerlere geldik bizde..insaat sektöründe biseyleri iyi yapıyoruz..

keyifadami
Aylık Paso

Mesaj gönderen keyifadami » 29 May Sal, 2012 07:55

keşke yerel seçimler 2015 yılında olsaydı, o durumda ne yapar eder bitirirlerdi. bildiğim kadarıyla 2014 yılında olacak seçimler. oluşan rehavet ortamında işin uzamasına şaşırmam. türkiye'de böyle bu işler maalesef...

“Metro Projeleri, İhaleler, İnşaatlar” sayfasına dön