ist-M.03:02 » M2 Sanayi Mahallesi - Seyrantepe İnşaa Süreci

Mehmet Kasım
Seyyah

Mesaj gönderen Mehmet Kasım » 06 Kas Cum, 2009 10:50

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir TOPBAŞ, 6 Kasım 2009 Cuma günü;

- Saat 13:30’da 4.Levent – Hacıosman Metro Hattı Sanayi - Seyrantepe İstasyonları arasında ilk test sürüşünü gerçekleştirecek ve basın mensuplarına bilgi verecek.

Yeri: Sanayi İstasyonu (Büyükdere Cad. Sanayi Mahallesi girişinde)

Not: Saat 12.30’da Saraçhane’den araç kalkacak.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 05 May Çrş, 2010 14:58

M2 hattından Seyrantepe' ye çıkış olan bu kısa bağlantı hattında son aşamaya gelindi, bu ay olurmu bilmiyorum ama sanırım Haziran gibi Seyrantepe istasyonu ve bağlantı hattı ile ilgili bir gelişme yaşanacaktır, bakalım göreceğiz.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 07 May Cum, 2010 17:33

Seyrantepe ile ilgili olarak öngörülen açılış tarihi 29 Ekim olarak düşünülüyormuş yani Stadın açılışı ile birlikte, tabi Belediye daha önce Stadtan önce bitirdik diyebilmek için belki "İşletme Seferi" adı altında sefer yapabilir. Şu an ki yapı içerisinde planlanan sürekli olarak Sanayii Mah - Seyrantepe Mekik seferleri şeklinde çalışması ama maç günlerinde Seyrantepe-Taksim seferleri yapmak teknik olarak mümkün. Yani altyapı buna göre hazırlanmış, ilk etapta normal işletme Sanayi Mah-Seyrantepe Mekik, maç ya da stadta yapılan organizasyon günlerinde Taksim-Seyrantepe, hayırlı uğurlu olsun :)

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 07 May Cum, 2010 17:41

Bunu maç olmadan evvel tam bir deneseler iyi olur. Tam o durumda sıkışıklıklar farkedilirse, iş metrobüse döner. Hakikaten maç varmış gibi bir simülasyon yapmalı. Ama o kadar insanı nereden bulacaksın? ;-)

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 07 May Cum, 2010 17:44

alabay yazdı:Bunu maç olmadan evvel tam bir deneseler iyi olur. Tam o durumda sıkışıklıklar farkedilirse, iş metrobüse döner. Hakikaten maç varmış gibi bir simülasyon yapmalı. Ama o kadar insanı nereden bulacaksın? ;-)
Bilgisayar diye bir şey var biliyorsun dimi, yoksa Başar Siz, sizin orada bunu da insanla mı yapıyorsunuz? Eee o kadar Arbeitslos u ne yapacaksınız saati 6 eurodan gelir çalışırlar :) iyi para teklif ettim ha. Merak etme hesabı kitabı yapılır, yani işletme bu hesabı yapar. Benim orada asıl merak ettiğim inşaatı yapanlar hesabı doğru yaptı mı :) yani Seyrantepe istasyonunu çok merak ediyorum. Acaba istasyon girişlerinde huni sistemi ya da teknik ne ismi varsa, kalabalığı huni gibi turnikelere ileten bariyer sistemi yapıldı mı? Yoksa gerek yokmu? Çokmu şey istiyorum, kardeşim Kasımpaşa stadı değil ki koskoca GS stadı ya.

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 07 May Cum, 2010 17:53

Yok, bizde Ayn Oyro Cop var, biliyon? :-)

Bak, bilgisayarı boşver şimdi, İstanbul'un neresinde bilgisayarla böyle bir iş becerilmiş be? Bak, metrobüs dedim ama! Sana istersen Berlin'den bir otobüsün durakta duruşunun resmini göndereyim de, milimetre hesabı nedir, gör ... zaten göndermiştim galiba. Bilgisayar ... pfff ...

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 07 May Cum, 2010 17:58

Az önce başka bir başlıkta sana armağan ettiğim şarkıyı buradanda gönderiyorum :D Ya sen fazla takılıyorsun bunlara, ben sana yapılıyor diyorum bana inanmıyormusun? Ama kim yapıyor? İşletmeci bir şekilde ama manuel ama simuluel :p bir şeyler yapıyor, oradaki kaos başka bir boyut başka bir şey. Bunun hesabını kitabını yapması gereken işletme değildir, inşaat aşamasında işletme danışman olarak bu konuyu yaptırtabilir ve kontrol edebilir, çünkü realiteyi bilmektedir. Ama dediğim gibi inşaat aşamasında hesaplanması gereken işler bunlar. Ben başka bir başlıkta bir Stadyum İstasyonu fotoğrafları yayınlamıştım ve varya orada maç falan da olmuyor ha doğru düzgün, en son neydi işte Avrupa Şampiyonası mı ne oynandı, onun dışında en son ancak Evangelistler doldurabildi o Stadı :D

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 07 May Cum, 2010 18:04

Biliyorum, o resmi çok iyi hatırlıyorum, camlı mamlı. Eh işte, ne diyeyim ... Berlin'de Olympia Stadion'a üç ayrı hatta istasyonlar servis veriyor, tek değil, deli değiller ya. Freiburgcuk'ta ise (cici) Stadion'a (köy boyutu) pırtık bir tramvay işliyor (ama 1 numaralı hattına yanından futbol simgeli ek hat geliyor o zaman, aralıklar da saniyelik). Kent toplu taşımı da ta başgara kadar caaart diye çöküyor :-)

Hakan
Kadrolu Personel

Mesaj gönderen Hakan » 29 May Cmt, 2010 18:18

Mayıs'da açılış yalan oldu, acaba mekik hattımız Darüşşafaka ile beraber mi açılacak.

Açılışların yetersiz vagon sayısından gecikme ihtimali aklımı kurcalıyor, yeni vagonların bir miktarı işletmede ama bir miktarı hazır değildi, acaba onlar mı bekleniyor...

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 29 May Cmt, 2010 18:31

Hakan yazdı:Mayıs'da açılış yalan oldu, acaba mekik hattımız Darüşşafaka ile beraber mi açılacak.

Açılışların yetersiz vagon sayısından gecikme ihtimali aklımı kurcalıyor, yeni vagonların bir miktarı işletmede ama bir miktarı hazır değildi, acaba onlar mı bekleniyor...
7 Mayıs ta şu mesajı yazmışım, o zaman aldığım bir bilgi idi.
Esat yazdı:Seyrantepe ile ilgili olarak öngörülen açılış tarihi 29 Ekim olarak düşünülüyormuş yani Stadın açılışı ile birlikte, tabi Belediye daha önce Stadtan önce bitirdik diyebilmek için belki "İşletme Seferi" adı altında sefer yapabilir. Şu an ki yapı içerisinde planlanan sürekli olarak Sanayii Mah - Seyrantepe Mekik seferleri şeklinde çalışması ama maç günlerinde Seyrantepe-Taksim seferleri yapmak teknik olarak mümkün. Yani altyapı buna göre hazırlanmış, ilk etapta normal işletme Sanayi Mah-Seyrantepe Mekik, maç ya da stadta yapılan organizasyon günlerinde Taksim-Seyrantepe, hayırlı uğurlu olsun
Mayıs' ı Mehmet ilan etmişti sanırım bir yerlerde, ben de üzerine soruşturup bu bilgiyi almıştım, İBB nin Stadtan önce metroyu götüreceğiz diye bir söylemi de var. Belki de dediğim gibi deneme seferi adı altında açabilirler, daha sonra da Stad ile birlikte işletmeye açılabilir. Stadın açılış tarihi için 29 Ekim doğru tarih mi? Gerçi kaynağım olayın merkezinden bilgiyi verdiği için ben itimat ediyorum.

Hakan
Kadrolu Personel

Mesaj gönderen Hakan » 29 May Cmt, 2010 18:40

Stat açılışı kesin 29 Ekim'de dün, tüm basında haberler çıktı kaba inşaat tamamlandı diye. Çatısı yetişmeyecek ama stat açılışına engel değil.

O zaman ben şöyle bir yorumda bulunayım, bu istasyonun amacı kesinlikle Kağıthane'nin Seyrantepe mahallesine hizmet etmek değil, tek amaç araçları dpo sahasına taşımak taşımışken de stadın yolcusunu da almak...

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 29 May Cmt, 2010 18:44

Aynen öyle, zaten orada bir istasyon bile düşünülmemişti. İlk çalışma tamamen bir depo ve atölye sahası ile sanırım kumanda merkezinin bulunması için bir yer yapılması idi. Ama sonradan dediğin gibi buraya kadar gelmişken bir de istasyon yapalım gibi bir durum ortaya çıktı, tabi gerekçeler başka şekillerde izah edilmiş olabilir. Stadta bu gerekçelerden birisi ama bence sadece Stad a hizmet edecek olsa bile yapılmalı idi. Diğer taraftan üst tarafında ki yerleşim alanlarına yeterince hizmet edeceğine de inanıyorum.

Kilitli

“Metro Projeleri, İhaleler, İnşaatlar” sayfasına dön