ist-M.03:02 » M2 Hacıosman-Çayırbaşı (Sarıyer) Kuzey Uzatmaları

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 07 Kas Cmt, 2009 10:54

İyi güzel de, böyle şeylerin babası Tokyo ve metrosu değil mi? Bence orası. Ve ondan sonra da, New York'u henüz düşünmeden, Hong Kong aklıma gelir. New York metrosunu katiyyen küçümsemiyorum. Ama ültrasık seferler düzenleyenler bence Japonlar, metrolarında da fuzzy logic diye bir kalk-dur tekniği kullanırlar, yanlış hatırlamıyorsam.

B. Alabay

Mehmet Kasım
Seyyah

Mesaj gönderen Mehmet Kasım » 08 Kas Pzr, 2009 19:26

alabay yazdı:İyi güzel de, böyle şeylerin babası Tokyo ve metrosu değil mi? Bence orası. Ve ondan sonra da, New York'u henüz düşünmeden, Hong Kong aklıma gelir. New York metrosunu katiyyen küçümsemiyorum. Ama ültrasık seferler düzenleyenler bence Japonlar, metrolarında da fuzzy logic diye bir kalk-dur tekniği kullanırlar, yanlış hatırlamıyorsam.

B. Alabay
başkanın anti emperyalist duyguları depreşmiştir.

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 08 Kas Pzr, 2009 20:15

Depreşmek ne demek? Sözlükte bulamadım.

B. Alabay

Mehmet Kasım
Seyyah

Mesaj gönderen Mehmet Kasım » 09 Kas Pzt, 2009 09:43

alabay yazdı:Depreşmek ne demek? Sözlükte bulamadım.

B. Alabay
depreşme, yeniden yeşermek gibi bir anlamı var. duyguları kabarmak anlamında. içinde kıpır kıpır bir şeyler uyanması.

edebiyat ders ücretimiz 5 usd :)

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 09 Kas Pzt, 2009 09:52

Ama o zaman yazdığın mantıklı değil, veya ben yanlış anlıyorum. Anti emperyalist ile New York'u nasıl birbirine bağladın, pek anlamadım, ama neyse :lol:

Önemli olan ... teknikler var mı, varsa, nerede, bize ders verebilir mi ...
Açıkçası, araçların üstüne (ve geçtiği yerlere de) doğru dürüst hat numaralandırması yazamazsak, çokhatlı bir şebekeye bakmamıza gerek kalmıyor, ne New York, ne de Tokyo'da.

B. Alabay

Mehmet Kasım
Seyyah

Mesaj gönderen Mehmet Kasım » 09 Kas Pzt, 2009 13:00

alabay yazdı:Ama o zaman yazdığın mantıklı değil, veya ben yanlış anlıyorum. Anti emperyalist ile New York'u nasıl birbirine bağladın, pek anlamadım, ama neyse :lol:

Önemli olan ... teknikler var mı, varsa, nerede, bize ders verebilir mi ...
Açıkçası, araçların üstüne (ve geçtiği yerlere de) doğru dürüst hat numaralandırması yazamazsak, çokhatlı bir şebekeye bakmamıza gerek kalmıyor, ne New York, ne de Tokyo'da.

B. Alabay
niyorka laf soktuğunu düşünerek depreşmeyi kullandım ama laf sokmamış gidip örnek almış vay kapitalist :)

neyse artık eskisi kadar tad vermiyor abd düşmanlığı, obama var, bize benziyor biraz. sempatik çocuk. adıda hüseyin. buş olsa çok prim yapardı abd düşmanlığı.

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 09 Kas Pzt, 2009 13:45

Aynen öyle. Bir başkanın ne kadar durumu değiştirebileceği ... hiç bu kadar belli olmadı evvelden. Antiamerikanizmi artık gömebiliriz cidden. Onu seçen de "onlar"dı, maşaallah.

Neyse ... yine de, bence metro tekniği açısından Tokyo daha önemli. New York'un da özellikleri var, meselâ hatların çokraylı olması, böylece ekspres trenler işleyebilir, bu başka hiçbir şebekede yok galiba. Ama aralık ve frekans ... onun babası Tokyo.

B. Alabay

Mehmet Kasım
Seyyah

Mesaj gönderen Mehmet Kasım » 09 Kas Pzt, 2009 14:34

alabay yazdı: Neyse ... yine de, bence metro tekniği açısından Tokyo daha önemli. New York'un da özellikleri var, meselâ hatların çokraylı olması, böylece ekspres trenler işleyebilir, bu başka hiçbir şebekede yok galiba. Ama aralık ve frekans ... onun babası Tokyo.

B. Alabay
raylı sistemi gelişmiş olan ülkelerin sistemlerini karşılaştırcağımız bir başlık gerekir mi?

"Tokyo ve New York Raylı Sistemlerinin Karşılaştırılması" gibi. artılar eksiler,

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 09 Kas Pzt, 2009 16:05

Onu tam yapabilmek için birimizin oraya bizzat gitmiş olması gerek bence. Bildiklerimiz bir başlıga yetmez henüz, kanımca.

B. Alabay

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 09 Kas Pzt, 2009 18:55

Viyana ile İstanbul' u karşılaştırınca çıngar çıkartıyorsunuz ama bana :(

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 09 Kas Pzt, 2009 20:09

:?:

:P

B. Alabay

Mehmet Kasım
Seyyah

Mesaj gönderen Mehmet Kasım » 10 Kas Sal, 2009 08:52

Esat yazdı:Viyana ile İstanbul' u karşılaştırınca çıngar çıkartıyorsunuz ama bana :(
milliyetçi damarımız kabarıyor sanırım :)
iyisimi sen türkiye haricinde diğer 2 sistemi kıyasla abi :)

“Metro Projeleri, İhaleler, İnşaatlar” sayfasına dön