ist-M.01 » Kadıköy-Ataşehir-Sancaktepe-Sultanbeyli Metro Projesi

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Re: ist-M.01 » Kadıköy-Ataşehir-Sancaktepe-Sultanbeyli Metro Projesi

Mesaj gönderen Esat » 19 Eyl Prş, 2019 07:27

altunizade-sgh.jpg
şu şekilde, Kadıköy'e inmiyor Altunizade'ye gidiyor, burada da boğaz geçişli hattın bir parçası olacağı söyleniyor, yani yine çatallı işletme fantazisi devrede, doğu tarafında aktarma ile kesilmiyor ya da başka hatla ortak işlemiyor, kendi başına SGH ya ulaşıyor. Tabi köprü çok altından akacak su da çok diyorum, yarın bir gün başka taraflara döner çevrilir bilemeyiz diyorum.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.

Kullanıcı avatarı
Kamil16
Müdavim

Mesaj gönderen Kamil16 » 21 Eyl Cmt, 2019 17:42

"Kadıköy-Ataşehir-Sancaktepe-Sultanbeyli"

Planlanan Metro hattı İBB'nin ilgili web sitesinde de, "Kadıköy-Sultanbeyli Metro Hattı" şeklinde geçiyor ama Ataşehir İlçesine bağlı Esatpaşa Mahallesinden başlıyor.. 8)

Esatpaşa'da ilk durağın Buhara Parkında, Emaar Square'ye yürüme mesafesinde olacağı bilgilerine ulaştım.. :?

https://www.metro.istanbul/Hatlarimiz/P ... aat=1&q=21
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.

Kullanıcı avatarı
Edil Arda
Serbest Geçiş

Mesaj gönderen Edil Arda » 21 Eyl Cmt, 2019 19:20

O zaman ilk etapta buradan doğuya doğru, sonrasında Altunizade'ye (Boğaz geçişi) ve belki Kadıköy'e doğru olacağını söyleyebilir miyiz yoksa bahsettiğiniz noktanın batısı tamamen iptal mi?

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 21 Eyl Cmt, 2019 19:46

Edil Arda yazdı:
21 Eyl Cmt, 2019 19:20
O zaman ilk etapta buradan doğuya doğru, sonrasında Altunizade'ye (Boğaz geçişi) ve belki Kadıköy'e doğru olacağını söyleyebilir miyiz yoksa bahsettiğiniz noktanın batısı tamamen iptal mi?
Benim elimdeki tüm bilgiler hattın Boğaz geçiş hattına entegre edileceği, Kadıköy(Söğütlüçeşme) bağlantısının ise iptal olduğu şeklinde, hattın Söğütlüçeşmeye Altunizadeden önce dönen bir bağlantısı yok, Altunizade sonrasında bir armut bölgesinden dönüş çizilmiş ama bunun amacı ne? Bu konuda bilgim yok.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 21 Eyl Cmt, 2019 19:48

Kamil16 yazdı:
21 Eyl Cmt, 2019 17:42
"Kadıköy-Ataşehir-Sancaktepe-Sultanbeyli"

Planlanan Metro hattı İBB'nin ilgili web sitesinde de, "Kadıköy-Sultanbeyli Metro Hattı" şeklinde geçiyor ama Ataşehir İlçesine bağlı Esatpaşa Mahallesinden başlıyor.. 8)

Esatpaşa'da ilk durağın Buhara Parkında, Emaar Square'ye yürüme mesafesinde olacağı bilgilerine ulaştım.. :?

https://www.metro.istanbul/Hatlarimiz/P ... aat=1&q=21
Öncelikle hatların isimlerine bakarak güzergah tahmini yapmayınız, çünkü isimler gittiği ilçeye göre ya da en başta verilmiş isme göre verilmiş olabiliyor, o konuda bir sistematik yok, keyfim ve kahyası nasıl isterse, :D diğer taraftan oradaki haritada göreceğiniz üzere Esatpaşa ilk durak yazılmış ama hattın ucu Esatpaşadan batıya doğru yukarı kıvrılacak şekilde gösterilmiş, yani bir etap olarak düşünmek gerekir.

Kullanıcı avatarı
Kamil16
Müdavim

Mesaj gönderen Kamil16 » 21 Eyl Cmt, 2019 20:01

Esat yazdı:
21 Eyl Cmt, 2019 19:48
Öncelikle hatların isimlerine bakarak güzergah tahmini yapmayınız, çünkü isimler gittiği ilçeye göre ya da en başta verilmiş isme göre verilmiş olabiliyor, o konuda bir sistematik yok, keyfim ve kahyası nasıl isterse, :D diğer taraftan oradaki haritada göreceğiniz üzere Esatpaşa ilk durak yazılmış ama hattın ucu Esatpaşadan batıya doğru yukarı kıvrılacak şekilde gösterilmiş, yani bir etap olarak düşünmek gerekir.
Tahmin yapmıyorum. E-Medya'daki bilgileri paylaştım. İBB sitesinde, Hat Esatpaşa'dan başlayacak şekilde gösteriyor ama muhtemelen dediğiniz gibi Altunizade'ye doğru gidecek.. 8)

Zaten Esatpaşa'daki durak'ta, benim eve uzak olacak, en iyisi evi satayım.. :? 8)

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 21 Eyl Cmt, 2019 20:36

Kamil16 yazdı:
21 Eyl Cmt, 2019 20:01
Tahmin yapmıyorum. E-Medya'daki bilgileri paylaştım.
ortaya yazdım, hiç kimse yapmasın diye, tahmin derken de çıkarım yapmak anlamında Kamil Bey, neyse İBB diyorsa doğru diyordur bana ne ki zaten :)

Uğur
Serbest Geçiş

Mesaj gönderen Uğur » 21 Eyl Cmt, 2019 22:39

Bu boğaz geçişi işi baya karmaşık olmaya başladı. Benim hatırladığım kadarıyla Bakan Bey'in de "Yeni Havalimanı metrosu hakkında bir ucu üç katlı tünele bağlanacak böylece havalimanına inen yolcu aktarma yapmadan Anadolu'ya geçebilecek" tarzı bir açıklaması vardı.

Zaten sızan istasyon planlarında fiziksel açıdan bu da mümkündü hatırladğıma göre.

Kullanıcı avatarı
Edil Arda
Serbest Geçiş

Mesaj gönderen Edil Arda » 22 Eyl Pzr, 2019 09:54

zaten en baştan beri çok karmaşıktı :D

her yıl ayrı bir şey oluyor burayla ilgili.

Engin Y
Seyyah

Mesaj gönderen Engin Y » 25 Eyl Çrş, 2019 11:53

Az önce, Altyapı Genel Müdürlüğü'nce üstlenilen hatların listesine bakarken, şunu gördüm: http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2 ... 922-11.pdf

Burada bahsi geçen Altunizade - Sabiha Gökçen Havalimanı Metrosu ile bizim bu başlıkta konuştuğumuz Kadıköy - Sultanbeyli Metrosu, kısmen (Altunizade - Sultanbeyli arası) çakışan hatlar değil mi? Aynı koridorda iki ayrı hat inşa edilmeyecektir diye düşünüyorum..

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 25 Eyl Çrş, 2019 12:26

Engin Y yazdı:
25 Eyl Çrş, 2019 11:53
Az önce, Altyapı Genel Müdürlüğü'nce üstlenilen hatların listesine bakarken, şunu gördüm: http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2 ... 922-11.pdf

Burada bahsi geçen Altunizade - Sabiha Gökçen Havalimanı Metrosu ile bizim bu başlıkta konuştuğumuz Kadıköy - Sultanbeyli Metrosu, kısmen (Altunizade - Sultanbeyli arası) çakışan hatlar değil mi? Aynı koridorda iki ayrı hat inşa edilmeyecektir diye düşünüyorum..
aynı hat :) güzergahı da yükledim zaten, o aksta başka bir metro yok.

Engin Y
Seyyah

Mesaj gönderen Engin Y » 25 Eyl Çrş, 2019 13:40

Esat yazdı:
25 Eyl Çrş, 2019 12:26
Engin Y yazdı:
25 Eyl Çrş, 2019 11:53

aynı hat :) güzergahı da yükledim zaten, o aksta başka bir metro yok.
Abi,

Peki aynı hattı hem AYGM, hem de İBB mi inşa edecek? :)

Önceki sayfalarda sanki bu bir İBB projesi gibi anlamıştım, ama AYGM kapsamına da alınmış.

AYGM kapsamından geri çıkışı nasıl oluyor acaba bir projenin? İBB'nin yerinde olsam, acil metro bekleyen Bağcılar-Bahçelievler ahalisi için M3 Bakırköy etabını AYGM'den geri devralmak isterdim..

“Metro Projeleri, İhaleler, İnşaatlar” sayfasına dön