ist-M.01:05 » Marmaray - Atatürk Havalimanı Bağlantısı

Kilitli
Mehmet Kasım
Seyyah

ist-M.01:05 » Marmaray - Atatürk Havalimanı Bağlantısı

Mesaj gönderen Mehmet Kasım » 18 Haz Çrş, 2008 09:12

http://www.kucukcekmece.bel.tr/images/e ... arSart.pdf

Dosyada Havaalanı'na Kazlıçeşme'den bir kol açılacağı anlaşılıyor. UBAK zaten marmarayın havaalanı bağlantıları ile ilgili bir ihale açmıştı. Yeşilköy-Havaalanı mı çalışacak diye merak ediyorduk.

KAZLIÇEŞME-HAVAALANI olacak imiş.

Sanırım Bakırköy'den sonra Ataköy'de bir marmaray istasyonu vardı projede. Ataköy Konaklarının orada. O dere yoluna paralel gidecek ve Havaalanı Kavşağı ile buluşacak.

SON BİR ŞEY DAHA; Marmaray ile KAZLIÇEŞME-SİRKECİ BANLİYÖSÜ ATIL KALACAKTI. İBB buraya LRT düşünüyordu.

SİRKECİ-HAVAALANI LRT NEDEN OLMASIN???

Tabi yaaa..

Resim

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 18 Haz Çrş, 2008 10:02

Havalimanına erişimlerin arttırılması için yeni hatların en azından düşünülüyor olması bile güzel, ayrıca bence de Kazlıçeşme Sirkeci arasındaki sistem kullanılmalıdır, eğer bu sistem sökülme ve kullanımda kalır ise ki ben kalacağını düşünüyorum, çünkü Marmaray ile birlikte bölgesel ve yurtdışı trenlerde çalışmaya devam edecek, o zaman aynı sistemde bir ikinci metro da çalıştırılabilir, eğer bu gerçekleşirse senin M2 uzaması düşüncende mantıklı ve fizible bir hal alır, ;)

Mehmet Kasım
Seyyah

Mesaj gönderen Mehmet Kasım » 18 Haz Çrş, 2008 10:13

Çok sevindim anasını satayım. Havaalanına yurtdışından gelmiş adamı M1 ile rezil bir tur attırıyorlar. Bu hat çok iyi olur. İyi ki varsın M5.

sirkeci-yenikapı-samatya-kazlı-burun-bakır-ata-havaalanı

Samatyamız var abi:)

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 18 Haz Çrş, 2008 12:51

O ama M5 olmaz herhalde, M51 olur. Meselâ. Bence İBB oraya herhangi bir şey düşünmüyordu, düşünenler bizdik, biri ben, biri, aramızda olmayan bir eleman. Havhavcık taraflarında görüşmüştük bu konuyu.

B. Alabay

Mehmet Kasım
Seyyah

Mesaj gönderen Mehmet Kasım » 18 Haz Çrş, 2008 13:04

alabay yazdı:O ama M5 olmaz herhalde, M51 olur. Meselâ. Bence İBB oraya herhangi bir şey düşünmüyordu, düşünenler bizdik, biri ben, biri, aramızda olmayan bir eleman. Havhavcık taraflarında görüşmüştük bu konuyu.B. Alabay
Aynı şekilde Asya Yakasındaki Havaalanı'na da uzatma yapacaklarını söylemişlerdi. O zaman bu da M52 olur. Hadi bakalım M51 hangisi? M52 Hangisine diyecez :=) ŞAKA...

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 18 Haz Çrş, 2008 16:17

Kim bilir, belki bir gün o direk HL-HL bağlantısı M5 olur da, ötekileri ek hat numarası alır. Belki ana akstan M5, M51, M52, M53, M54 diye bir kaç hat geçer ... deh ... o Boğaz tüneli yeter mi ki?! :evil:

B. Alabay

Mehmet Kasım
Seyyah

Mesaj gönderen Mehmet Kasım » 18 Haz Çrş, 2008 16:19

alabay yazdı:Kim bilir, belki bir gün o direk HL-HL bağlantısı M5 olur da, ötekileri ek hat numarası alır. Belki ana akstan M5, M51, M52, M53, M54 diye bir kaç hat geçer ... deh ... o Boğaz tüneli yeter mi ki?! :evil:
B. Alabay
2 havaalanı arasında raylı sistem tabi ki müthiş olur. yapmasını bilen yapar da zaten. tüpten geçer aralarda. Anlaşılan bu tüpten bir kaç ayrı işletme olacak.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 12 Ara Cum, 2014 15:56

Bu hat için hala ümitliyim. Bakan ın sözleri AHL nin kullanıma devam edeceği yönünde ama bir raylı sistem bağlantısı gerektirecek gibi bir kullanım görünmüyor. Dolayısı ile raylı sistem bağlantısı yapılmasının teknik olarak bir gereği ya da önemi de yok oluyor ama ben yine de ümitliyim :)

http://ekonomi.haber7.com/ekonomi/haber ... n-acikladi

Kullanıcı avatarı
Kamil16
Müdavim

Atatürk Airport

Mesaj gönderen Kamil16 » 12 Ara Cum, 2014 23:05

Bakanın açıklaması hiç mantıklı değil ve uzun vadeli bir planı içermiyor.

AHL'deki koskoca Terminal ve Otopark yapıları ve sadece tairfedışı seferler ve Kargo uçuşları hiç tatmin edici değil.

Moskova'da üç ayrı havalimani "Domodedovo & Vnukovo & Sheremetyevo" tam mantığını çözemediğm bir sistemde havayollarını paylaşmış ve büyüme planları ile çalışıyor.

Aynı şekilde Avrupa Uçuşları AHL'de kalabilir. Uzakdoğu - Asya - Amerika - Afrika uçuşları yeni Havalimanından yapılabilir bir plan ve mantık dahilinde.

Önemli olan mill servetin korunması. :? 8) 8)

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Re: ist-M.01:05 » Marmaray - Atatürk Havalimanı Bağlantısı

Mesaj gönderen Esat » 08 Eki Cum, 2021 22:07

Atatürk Havalimanı'nın kaderi 5 yıl sonra ne olur bilemiyorum :) ama şu an için böyle bir uzatma düşünülmüyor, düşünülmediği gibi proje olarak bile bahsedilmiyor. Bu sebeple şimdilik kilitliyorum.

Kilitli

“Metro Projeleri, İhaleler, İnşaatlar” sayfasına dön