ist-M.03:03 » M1B Otogar-Kirazlı (Halkalı) Metrosu 1.Etap

Mehmet Kasım
Seyyah

Mesaj gönderen Mehmet Kasım » 10 Haz Sal, 2008 11:14

abhazyalı ugur yazdı:Çalışmalar O yüvarlak içine aldıgın kısımda çok hızlı ve şiddetli bir biçimde yapılıyor :lol: 29 Ekimde Esenler metro istasyonu burdan sefer yapabilir.

resim çeksene kardeş bu tarihi bir an....

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 10 Haz Sal, 2008 18:44

Esenler metro istasyonu yeni istasyon penbe, eskisi mavi olan yer, mavinin olduğu yerden depo hattı üzerinden yürüme yolu ile metroya geçilecek umarım oradan bir de carrefour a doğru kapı açarlar güzel olur, o viyadüğün yaklaşım açısı yapılacak istasyona uygun olmadığı için yıkıldı diye biliyorum oraya bugün gördüm yolu kapamak için betonlar getirmişler belki yeni bir ayak ile doğru açıda yeni bir köprü koyacak olabilirler
Resim

Sondurak mevkiinde ki Menderes istasyonunun yeri istasyon inşaatı biraz aşağıda kalıyor ama dediğim gibi ana caddeden herhalde en az bir giriş verirler :) inşallah umuyorum
Resim

Çinçin istasyonu denilen ki bence çok saçma bir isim Üçyüzlü istasyonu olarak adlandırılmalıdır, bu istasyonun konumu dere yatağını geçen metro burada istasyona kavuşuyor, bu istasyonun üst tarafında adliye ve hastane falan var yeni yapılan buraya kadar girişlerin uzatılacağı söyleniyor, ki herhalde uzatılır bunu da umuyor ve istiyorum
Resim

Mehmet Kasım
Seyyah

Mesaj gönderen Mehmet Kasım » 11 Haz Çrş, 2008 08:12

M3 hattında ray döşenen kısımlar var mı Esat? Mesela Menderes-Üçyüzlü arasının tünelleri kazılalı 1 sene oldu. Orada ray döşeme var mı?

5.5 km'lik hattın ray döşeme işi en az 4 ay sürer.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 11 Haz Çrş, 2008 08:25

Bildiğim kadarı ile yok Mehmet, neden yok diyorum çünkü Esenler şantiyeden geçtiğimiz aya kadar hala tünel içi beton tabliyeler giriyordu yani hala buradan TBM ye tünel yapma malzemesi taşınıyor, ayrıca içeriden hafriyat çıkıyor, benim de bildiğim kadarı ile TBM nin çoktan üçyüzlü hatta Çinçin istasyonunu geçmiş olması lazım en son dün o ayna dedikleri bölüm herhalde tünel ağzındaki bazı şeyleri söküyorlardı, fakat halen o hafriyat vagonunun dar rayları yolda, ama istasyon inşaatı da başladığına göre çok uzun sürmez ray montajına başlanması (çok uzun sürmez Türkçede 6 aya varmadan demek oluyor :D )

Mehmet Kasım
Seyyah

Mesaj gönderen Mehmet Kasım » 11 Haz Çrş, 2008 10:32

O zaman nasıl 29 ekim, 2009 başı gibi açıyoruz diye büyük laflar ediyorlar. Çalışmaların seyrini onlar da görüyorlar. Belediye seçimleri erkene alınacak gibi. Bütün stres bundan.

M3 hattının Kirazlı uzatmasının HİZMETE açılış tarihi bence;

EYLÜL 2009

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 11 Haz Çrş, 2008 21:08

Bir şeyler söküyorlar demiştim ya sökmüyor takıyorlarmış :) dikine depolar var silo tipi onlar sanki çoğalmış gibi geldi bana ya da karıştırıyorum her ne ise Mehmet Dayınların evin önüne istasyon dikiyorlar Ferhatpaşa Çiftliği manzaralarını kapatıcaz ama idare etsinler artık :P :)

Al sana foto uzaktan ve gece anca bu kadar, o bu derken görüntülerde belli olmuyor ama temel zeminin betonu dökülüyor :)

Resim

Resim

Resim

Mehmet Kasım
Seyyah

Mesaj gönderen Mehmet Kasım » 12 Haz Prş, 2008 08:21

Esat yazdı:her ne ise Mehmet Dayınların evin önüne istasyon dikiyorlar Ferhatpaşa Çiftliği manzaralarını kapatıcaz ama idare etsinler artık :P :)
Metroya sıfır olan binanın 4. katında dayım :) Manzarası bozulmaz yani :) Aslında bir fırsat bulp dayıma gitsem şantiyeyi net olarak görürüm. Ama İstanbul'da değildir ki gitmiştir memlekete. Kerata yazları memlekette...Eski toprak:)

Fotolar tatmin edici değil abi :) Şöyle profilden geniş açı alalım. Anlamadım valla hiç bir şey.

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 12 Haz Prş, 2008 10:00

Ama İstanbul'da değildir ki gitmiştir memlekete. Kerata yazları memlekette...Eski toprak:)
Bah, sindi kizicaz ama yine he! Istanbullular nire yav?! Memleket memlekeeet ... :wink:

B.

PS: Su hatlandirma olayini biraz netlestirelim, Esat, Mehmet, sonra kücük bir yazi yazariz, Baskan'a verilsin.

Pardon, burada yine Vindoz ve gereken harfler elimin altinda degil. Alman klavyesiyle Vindozzo Hastalavista ile Türkce yazmak icin bir sey var mi, bildiginiz?

Mehmet Kasım
Seyyah

Mesaj gönderen Mehmet Kasım » 12 Haz Prş, 2008 10:56

alabay yazdı:
Ama İstanbul'da değildir ki gitmiştir memlekete. Kerata yazları memlekette...Eski toprak:)
Bah, sindi kizicaz ama yine he! Istanbullular nire yav?! Memleket memlekeeet ... :wink:

B.

PS: Su hatlandirma olayini biraz netlestirelim, Esat, Mehmet, sonra kücük bir yazi yazariz, Baskan'a verilsin.

Pardon, burada yine Vindoz ve gereken harfler elimin altinda degil. Alman klavyesiyle Vindozzo Hastalavista ile Türkce yazmak icin bir sey var mi, bildiginiz?
Alman klavye bilmem abi. İngilizce vardır :)

Memleket ama gerçekten dayım kendini İstanbullu değil Sinoplu hiediyor. 60'ını aşmı adam. Şimdi ona İstanbullu olma kültüründen bahsetsem yahu yeğenim bırak biz bu yaştan sonra aslımızı mı değiştirecez. Bizden geçti der.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 16 Haz Pzt, 2008 11:38

Esenler şantiye tünel girişi

Resim

Kullanıcı avatarı
abhazyalı ugur
Sezonluk Yolcu

Mesaj gönderen abhazyalı ugur » 16 Haz Pzt, 2008 11:45

Dün akşam saat 19:30 da esenler istasyon şantiye alanında peşpeşe içinde toprak dolu 6 kamyon vardı.

Mehmet Kasım
Seyyah

Mesaj gönderen Mehmet Kasım » 16 Haz Pzt, 2008 12:25

abhazyalı ugur yazdı:Dün akşam saat 19:30 da esenler istasyon şantiye alanında peşpeşe içinde toprak dolu 6 kamyon vardı.
M3 hattından resim bekliyoruz uğur senden.

Kilitli

“Metro Projeleri, İhaleler, İnşaatlar” sayfasına dön