ist-RS.02 » İstanbul'da İhale Aşamasındaki Raylı Sistemler

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 12 May Pzt, 2008 08:42

Site kurallarında da yer aldığı üzere herhangi bir şekilde toplu ulaşıma faydası yoksa futboldan bahsetmek yasaktır :evil: :evil:

Ve bu yasak sadece Galatasaray, Beşiktaş ve Trabzonsporlular için geçerlidir :D

--Fenerbahçe Yönetimi--- pardon ya Site Yönetimi :P :)

Mehmet Kasım
Seyyah

Mesaj gönderen Mehmet Kasım » 12 May Pzt, 2008 09:00

Esat yazdı:Site kurallarında da yer aldığı üzere herhangi bir şekilde toplu ulaşıma faydası yoksa futboldan bahsetmek yasaktır :evil: :evil:
Toplu ulaşıma faydası olmaz olur mu?

Futbol için Olimpiyatköy'e metro yapılıyor :):):)

Hah hah hah haaaa

Mehmet Kasım
Seyyah

Mesaj gönderen Mehmet Kasım » 13 May Sal, 2008 15:09

İncirli konusuna devam edelim. İBB Meclisi METRO BAKIRKÖY İDO'dan başlayacağı kararı almışdı. Bu karardan sonra yayınlanan haritada da görüldüğü gibi İNCİRLİ önemli bir aktarma merkezi olacağa benzer.

Metronun Ana Omurgası: BAKIRKÖY İDO-HACIOSMAN

Resim
Resim

Mehmet Kasım
Seyyah

hep vaad hep vaad....

Mesaj gönderen Mehmet Kasım » 06 Haz Cum, 2008 15:09

http://www.ito.org.tr/ITOPortal/SDMMain ... &tabid=451

İTO DERGİSİNDEN;

Kabataş-Mahmutbey hattının da 2008 Ekim ayında inşaasına başlanacağını bildirdi.

Çınar, “23 kilometrelik Beşiktaş-Mahmutbey Hafif Metro Hattı üzerinde yer alacak olan ve İkitelli-Otogar ile Vezneciler-Habibler hatlarının kesiştiği 6 kilometrelik güzergahın inşaatın ilk yılında öncelikle tamamlanması, İSTOÇ’tan da Tekstilkent ve Giyimkent’e ulaşılmasını mümkün kılacaktır. Bu sayede Tekstilkent ve Giyimkent iki ana ulaşım sisteme erken bağlanacak” dedi.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 06 Haz Cum, 2008 15:25

İkitelli-Otogar ile Vezneciler-Habibler hatlarının kesiştiği 6 kilometrelik güzergahın inşaatın ilk yılında öncelikle tamamlanması,
Şimdi ben cehalet diz boyu dersem acaba bana kızarlarmı? İTO açılımı İstanbul Ticaret Odası, yani İstanbul' un ticareti bir yerde bu arkadaşlardan soruluyor, onlarda tabii sektörleri değil bir takım yerlerden bilgi edinmek istiyorlar ve edindikleri bilgi bu kadar, İkitelli-Otogar? ha aktarma ile mümkün tabii ki, ya da Halkalı toplu konutların orasını da İkitelliden sayıyorsak belki, peki ya Vezneciler-Habibler? bu hangi hat ya? ben bunu bir türlü bulamadım? :P :) Diyorum ki, yol verin kardeşim, izin verin, yap deyin, ha ben bunların belkide çoğu çalışmasını zaten yaptım ama öyle işte, bizde bilgi verilmez, devlet sırrıdır metro inşaatları, bu yabancılarda aptal ha metrolarının inşaatından kim ne yapmışa kadar herşeyi apaçık söylüyorlar broşürlerde internette, o zamanda konu ile ilgili kişiler ve konu hakkında beyanat verecek kişiler böyle 5 yıllık dökümanlarda okudukları şeyler ile konuşmuyorlar. Benim en kısa zamanda bu iconlardan cık cık cık diye kafa sallayan bir tane bulmam lazım. cık cık cık.

Mehmet Kasım
Seyyah

Mesaj gönderen Mehmet Kasım » 06 Haz Cum, 2008 15:42

Yerden göğe kadar haklısın. Projelere verilen isimler inşaatlardan farklı söyleniyor.

METRİS-MAHMUTBEY arası öncelikli yapılacak diyorlar. Mekik sefer mi?

Mehmet Kasım
Seyyah

Mesaj gönderen Mehmet Kasım » 26 Haz Prş, 2008 13:35

http://www.ibb.gov.tr/tr-TR/Pages/Haber ... wsID=16159

Taşdelenden sonra bu defa da SULTANBEYLİ'nin ağzına bir parmak bal çalmış Kadir bey. Oradan da Havaalanına uzatacaz diyor.

PLAN YOK ARZULAR VAR.....

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 26 Haz Prş, 2008 14:06

İzmit' e kadar yolu var :) Edirne den Kars a metro, yakında her deliği metro tüneli her demiri tren zannedeceğiz

Mehmet Kasım
Seyyah

Mesaj gönderen Mehmet Kasım » 26 Haz Prş, 2008 14:43

Kadıköy'den gelen metroda Havaalanı'na uzatılacak. Marmaray'dan da kol açılacak. BU KADAR TALEP VAR MI Kİ???

3 HAT HAVAALANINA ???

para gani galiba..

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 26 Haz Prş, 2008 14:53

O talep şu an olmasa bile, garanti belirir. Berlin'in üç havalimanı var, bir tanesi garanti kapatılacak (Tempelhof), bir tanesi belki kapatılacak (Tegel), üçüncüsü ne olacak, belli değil (Schönefeld) - bayağı uzağa, Berlin'in dışında ve Brandenburg eyaletinde büyük bir başkent havalimanı düşünülüyor. Ama belki de Schönefeld o şekilde büyütülür. Böyle şeyleri çok evvelden düşünmek gerekir.

B. Alabay

Mehmet Kasım
Seyyah

Mesaj gönderen Mehmet Kasım » 26 Haz Prş, 2008 15:14

ÜSKÜDAR-HAVAALANI HATTI:

Resim

2 AYRI HAT HAVAALANINDA TÜMLEŞECEK O ZAMAN:

Resim

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 26 Haz Prş, 2008 15:22

Fena değil, di mi?
Esat, sen şunları İBB ağ tarzı bir numaralandırabilir miydin acaba?

B. Alabay

“Metro Projeleri, İhaleler, İnşaatlar” sayfasına dön