ist-M.03:02 » M2 Şişhane-Yenikapı Güney 2.Etap İnş

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 14 Oca Sal, 2014 12:10

İyisin iyisin, seni çalıştırmak lazım biraz :D

Bu arada geçenlerde biraz yanlış bir bilgi aktarmışım, dün inşaat alanını daha yakından görme fırsatım oldu. M2 konkorsu bitmiş durumda, kendine ait giriş çıkışları da yapılmış durumda, ayrıca Marmaray ile ara geçiş katında da çalışmalar devam ediyor, şu güne bu güne yetişir diyemiyorum ama canla başla bir çalışma var.

Benim daha önce yüklediğim fotoğraflarda arkeoloji sandıklarının yığılı olduğu alanın metro ile bir alakası yokmuş.

Engin Y
Seyyah

Mesaj gönderen Engin Y » 14 Oca Sal, 2014 13:16

seni çalıştırmak lazım biraz
Abi,

Şu M2 ile Marmaray birbirine kavuşsun, bir Cumartesi günümü Marmaray'ı denemeye ve dakika ölçümüne ayıracağım. Bakalım 4. Levent ile Kozyatağı arası M2+Marmaray+M4 ve M2+Metrobüs+M4 ile ne kadar sürüyor? (gidiş geliş, her iki yoldan da ayrı ayrı ölçülecek..)

M1'in Yenikapı'ya inmesi de Haziran'da gerçekleşir umarım. Orada da güzel ölçümler yapacağız inşallah ve bu sayfalarda yardım için çırpınan (!) turistlerin kullanımına sunacağız :)

emrenmert

Mesaj gönderen emrenmert » 14 Oca Sal, 2014 20:28

2015'te İncirli uzatmasına başlanır mı acaba?

Engin Y
Seyyah

Mesaj gönderen Engin Y » 15 Oca Çrş, 2014 11:55

Yenikapı-İncirli yönünde iyi kötü çalışan bir M1 olacak ya, bence o kadar acele etmezler.

Bence, 2014 ve 2015'in önceliği;
1. M1 ve M2'nin Yenikapı'ya ulaşması,
2. M3'ün Bakırköy-Kirazlı uzatmasının temelinin atılması,
3. M4'ün Kaynarca uzatması ile M5 ve M6'nın kaba inşaatlarının tamamlanıp elektrifikasyon işlerine başlanması,
4. M7'nin temelinin atılıp çalışmaların belli bir noktaya getirilmesi,
5. Beşiktaş'a ya Kabataş'tan tramvayın ya da Mecidiyeköy'den metronun ulaştırılması için nihai kararın verilmesi ve bu ikisinden birisinin projelerinin tamamlanarak ihale aşamasına gelinmesi,
6. Bakırköy-Beylikdüzü ve Bostancı-Ataşehir-Dudullu arasında çalışacak metroların ihalelerinin tamamlanıp temellerinin atılması,
7. Ve tabii ki Marmaray'ın tamamlanması ve hatta Halkalı'dan Bahçeşehir'e doğru yenileme çalışmalarının başlatılması
olacaktır..

Bence, M2'nin Yenikapı'dan İncirli'ye uzatılması işinin temeli 2018'den önce atılmaz. 2018 tarihini bir sonraki yerel seçimlerin hemen arifesi olduğu için verdim. Açılışı, 2024-2025 civarında bekleyebiliriz..

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 15 Oca Çrş, 2014 17:58

Engin Y yazdı:
Yenikapı-İncirli yönünde iyi kötü çalışan bir M1 olacak ya, bence o kadar acele etmezler.
+ 2015 te Marmaray avrupa yakası geri kalanı da açılırsa bir şekilde otobüs beslemesi ile insanlar Marmaray aracılığı ile Yenikapı' ya ulaştırılacaklar, Ben o etabın öncelik alabileceğine pek ihtimal vermiyorum.

Anatolian
Serbest Geçiş

Mesaj gönderen Anatolian » 16 Oca Prş, 2014 19:21

Şubat'ta açılıyormuş, ücretsiz seyir terası olacakmış, günde 1 milyon kişinin köprüyü kullanması bekleniyormuş http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/25580131.asp

Engin Y
Seyyah

Mesaj gönderen Engin Y » 16 Oca Prş, 2014 19:33

Köprüdeki çalışmalar bittiyse, Şehzadebaşı'nı pas geçip Yenikapı'da da Marmaray çıkışlarına geçişi hızlı bir şekilde tamamlayarak, Şubat'ta gerçekten açabilirler belki..

Deneme seferi az mı yapılmış? Yolculu deneme seferinden güzeli var mı? Seni gidi istemezükçü, balyozcu, ergenekoncu! Kaza olursa da Takdir-i İlahi deriz, olur biter..

Allah şu seçimleri bulandan razı olsun.. Sayesinde üç beş ray açılışı görüp seviniyoruz.. Darısı 2015 seçimlerinin başına..

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 31 Oca Cum, 2014 08:03

Deneme seferinin az yapıldığı fikri nereden ortaya çıktı bilmiyorum ama Ekim ayından beri test yapılmış olması yeterli değil mi bilemiyorum. Bir de köprünün açılır parçasının testi ile ilgili facebokta bir video izledim ama paylaşıma izin verilmemiş bir video indirip ya da youtube da varsa orada bulup paylaşmak lazım.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 03 Şub Pzt, 2014 17:25

Sinyalizasyon testlerine başlanacağı için seferler ile ilgili düzenleme yapılmış
Haliç Metro Geçiş Köprüsü'nde Dinamik Test Sürüşleri Başlıyor... Anadolu ve Avrupa Yakasındaki İstanbul Metrosu’nun ve Marmaray’ın iki yakasını bir araya getirecek olan ve 15 Şubat 2014 tarihinde hizmete açılması planlanan Haliç Metro Geçiş Köprüsü’nde Dinamik Test Sürüşleri başlıyor. Sinyal testlerinin yapılacağı, 3 Şubat-13 Şubat 2014 tarihleri arasında, Şişhane-Hacıosman Metro Hattı’nda tren seferleri saat 23:30’da sona erecektir. Bu kapsamda 3 Şubat-13 Şubat 2014 tarihleri arasında metro seferleri, hafta içi ve Cumartesi 06.00-23.30 ve Pazar günleri 09.00-22.30 saatleri arasında olacak şekilde düzenlenmiştir. Ayrıca çalışma süresince yolcuların herhangi bir sıkıntı ile karşılaşmaması için İETT, Şişhane-Hacıosman güzergâhında düzenli olarak otobüs seferleri başlatıyor. Yolcularımıza Saygıyla Duyurulur...

Engin Y
Seyyah

Mesaj gönderen Engin Y » 03 Şub Pzt, 2014 17:39

Deneme seferinin az yapıldığı fikri nereden ortaya çıktı bilmiyorum ama Ekim ayından beri test yapılmış olması yeterli değil mi bilemiyorum.
Test sürüşlerinin yapıldığını bilmiyordum, kusura bakma. Oradan birkaç kez geçtiğimde, köprüden geçen bir aracı gözümle göremedim. Üç aydır yapılıyorsa, elbette ki yeterlidir sanırım..

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 03 Şub Pzt, 2014 17:47

Engin Y yazdı:
Deneme seferinin az yapıldığı fikri nereden ortaya çıktı bilmiyorum ama Ekim ayından beri test yapılmış olması yeterli değil mi bilemiyorum.
Test sürüşlerinin yapıldığını bilmiyordum, kusura bakma. Oradan birkaç kez geçtiğimde, köprüden geçen bir aracı gözümle göremedim. Üç aydır yapılıyorsa, elbette ki yeterlidir sanırım..
hattın üzerinde araç ve raylar ile ilgili testler yapılmıştı, sinyalizasyon ile ilgili geri kalan testleri de yapacaklarmış, bir sorun sıkıntı çıkmadan tamamlanır umarım.

kemal
Hareket Amiri

Açılmadan önce son köprü resimleri:

Mesaj gönderen kemal » 04 Şub Sal, 2014 15:30

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Kilitli

“Metro Projeleri, İhaleler, İnşaatlar” sayfasına dön