ist-M.03:06 » M6 Levent-Hisarüstü Metrosu [İnşaat Süreci]

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 16 Şub Cmt, 2013 14:36

Bunu çok saçma buluyorum ya, proje doğru düzgün bir metro gibi bir şey olsa belki eyvallah ederdim de bu hali ile, garip geliyor bana, bir de şu tabeladaki ifade başlı başına rahatsız edici, "İSTANBUL METROSU III. AŞAMA LEVENT-HİSARÜSTÜ BAĞLANTISI" koskoca devlet kurumları bile sadece zamanın Taksim-4.Levent hattı için kullanılan İSTANBUL METROSU lafını hala sadece bu hatta layık görüyorlar, öbürleri taşra çünkü siyah türklerin metrosu bu beyaz türklerin metrosu o zaman istanbul metrosu da budur, :) artı neyin bağlantısı? Bir hatta bağlantı demek ile ne ifade ediliyor, ne kast ediliyor, her şey kafa bulandırma, yazık.

kenanmar
Serbest Geçiş

Mesaj gönderen kenanmar » 16 Şub Cmt, 2013 15:38

Boğaziçi Üniversitesi ve Akmerkez ve civarına varmak isteyenleri kolaylıkla Taksim ve Maslak yönüne taşımaktan başka ne işe yarayacağını tam çözemediğim bir yatırım. Bu hattı yaptıktan sonra kaç otobüs hattını kaldırıp veya öteleyip bu metro kolunu dolduracaklar ondan da emin değilim. Boğaziçi Üni. öğrencileri, Armutlu ve ötesindeki otobüse mahkum dar gelirliler ve Etiler civarında çalışanlar dışında kim bu küçük metro uzatmasını dolduracak onu da anlamadım.
Levent istasyonuna varan yolcu ekstradan para ödemeyecek gibi duruyor madem ki bu Yenikapı-Hacıosman metrosunun tıpkı Seyrantepe'deki gibi bir kolu olacaksa. Açıkçası bu durum da ayrı bir tuhaf çünkü varolan ve olacak en azından raylı sistemler arasında aktarmasız-ücretsiz geçiş yapılmazken İBB bir metroya kol ekleyip şehrin sadece küçük bir kesiminde bunu gerçekleştirmekte.
Sormak lazım; Seyrantepe uzatması depo sahası olmanın dışında GS Stadı'na ara sıra hizmet etmenin dışında neye yaradı? Misal, Seyrantepe'nin ucuna metro kolu ekleyip Sanayi Mah. Gültepe, Kağıthane, Şişli'ye uzatmak falan da mümkündü.
Konuyu tersinden düşünelim madem ki Seyrantepe ve bu Etiler uzatması Yenikapı-Hacıosman'ın bir kolu olarak görülüp o şekilde ücretsizlendiriliyorsa neden Kabataş-Taksim finiküleri veya İstiklal Cad. tramvayı ve Tünel aynı kategori de değil. Fiilen bunlar da bu metronun küçük küçük kolları.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 16 Şub Cmt, 2013 15:48

Ben bunun Seyrantepe gibi bir kol olduğuna inanmıyorum, ayrı bir hat bence. Ücret durumu ne olur hiçbir fikrim yok, belki ayrı bir hat olsa bile ücretlendirme ekstra yapılmaz görücez.

kemal
Hareket Amiri

Mesaj gönderen kemal » 16 Şub Cmt, 2013 21:02

Akmerkez'i de kurtaracak , ayrıca füniküleri ile boğaza Bebek "Beyazland" a da bağlanacak yav.

delaq

Levent - Hisarustu metrosu insaati

Mesaj gönderen delaq » 17 Nis Çrş, 2013 07:25

Nispetiye caddesi uzerindeki guvercin parki santiyesinde yasli agaclari kestiler ve hafta sonu agaclardan birtanesi binamizin ustune devrilmis... Kendilerine danisildiginda kacamak cevaplar veren santiye calisanlari agaci budadiklarini iddiaa ettiler. Fakat koca agacin kendisi yerinde yok! Binaya girdigimizde agacin dustugu duvarda ciddi hasar meydana geldigini gorduk ve duvari delen agac icerideki ekipmanlara da zarar vermis her yer moloz... Simdi kimdir bunun sorumlusu? Dalga gecer gibi gece kondu isi yapiliyor.

Buraya boyle biraz soyleneyim istedim...

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 17 Nis Çrş, 2013 14:00

Teşekkürler bilgi için, bu tip şeyleri görüntü ile de belgelemek lazım tabii ki, ayrıca binanıza bir zarar geldi ise bununla ilgili yapacağınız girişimde de elinizde deliliniz olurdu. Normalde bu tip yerlerdeki ağaçların sökülerek başka yere taşınması yapılıyor, kesme yapmamaları gerekirdi. Ya da bir şekilde kesmek gerçekten gerekiyorsa da bunun düzgün yapılmasını tercih ederdim yani vatandaşın malına zarar vermeden.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 25 May Cmt, 2013 20:52

Bu hat ile ilgili kulağına bir şeyler çalınan yokmu yahu? Varmı bir gelişme, tünel ne durumdaymış, ne zaman bitermiş?

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 14 Haz Cum, 2013 18:23

Ee? N’oldu şu minnacık mettirou? Merak ettim. Hat numarası kaaaç? İnşaallah şöyle rezil bir pik saat metrosu yapmaya kalkmazlar, saat 7’den 16’ya kadar falan. Ciddî bir ağ … aman, boşver …

Aslında bunu yeraltı tramvayı olarak tramvay şebekesine bağlı da düşünebilirlerdi. Yani, düşünen birisi varsa. Olmayan tramvay şebekesine. Taksim, Beşiktaş, Yenikapı … bütün bunları *biz* palavralamıştık bir zamanlar. Öyle noztalcik minuşçik şeyler yapılacağına, böyle bir şey yapılsa?

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 14 Haz Cum, 2013 22:11

Numara olayını öğrenme niyetim vardı geçenlerde ama bazı sıkıntılar durumlar nedeni ile iş güç arasında kimseyi sıkıştırmak istemedim, bir numara düşünülmüştür muhakkak ve renk??

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 14 Haz Cum, 2013 22:45

MM derler. Veya MM1 :?

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 01 Ağu Prş, 2013 16:50

Bu hat ile ilgili bir bilgi henüz edinemedim ama hat numarası olarak M6 nın işlendiğini gördüm, mantıklı gibi görülse de Olimpiyat Stadı hattının akıbeti ile ilgili net bir açıklama olmadığı için ben halen bu numaralara bir soğuğum, yine de resmi ifadeden çok farklı bir şey yapmış olmamak için başlıkları revize ediyorum.

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 01 Ağu Prş, 2013 17:51

Hm, M6 …

Neden baştan bütün yapılacak hatlara numara verip, ona göre bırakmıyorlar?

M1 metrosu gibi mi olur acaba? Daha küçük olacaksa, Stuttgart metrosu gibi HRS mi olacak?

Kilitli

“Metro Projeleri, İhaleler, İnşaatlar” sayfasına dön