ist-M.01 » Yenikapı-Sefaköy-Beylikdüzü Metro Projesi

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Re: ist-M.01 » Yenikapı-Sefaköy-Beylikdüzü Metro Projesi

Mesaj gönderen Esat » 16 Oca Pzt, 2023 08:27

Bahsedilen Bakanlığın inşa etmesi için yatırım mı, yoksa eski adıyla DPT nin yatırım onayı vermesi konusu mu? Çünkü Yenikapı-Beylikdüzü projesi ikiye bölündü. Bakanlık Yenikapı-Sefaköy arasını üstleniyor, İBB Sefaköy-Beylikdüzü arasını. İBB yönetimi bakanlıktan düzenleme istedi ve kendilerine İncirli-Beylikdüzü olarak verilmesini, fakat bakanlık buna yanaşmıyor.

Uğur
Serbest Geçiş

Mesaj gönderen Uğur » 16 Oca Pzt, 2023 09:05

Yatırım onayı abi, Strateji Bütçe Başkanlığı sanırım eski sistemin DPTsi ve şimdi dolaylı olarak Cumhurbaşkanı diyor ki evet sen bu projeye şu kadar milyar tl kredi kullanıp yatırım yapabilirsin. İBB İncirli’yi alamadığı için bari Sefaköy olarak başlayayım diye düşündü diye hatırlıyorum.

İşin komiği bakanlık kendi sorumluluğundaki hattı yapmaya da yanaşmıyor hatta yeni vizyon haritaları açıklıyorlar hattı Yenikapı’dan Kazlıçeşme’ye aldıkları görülüyor. Yani Beylikdüzü Taksim kesintisiz ulaşım hayal oluyor gibi. Pelin hocanın da bir açıklaması vardı. “Ben Yenikapı İncirli hattının yapılacağını düşünmüyorum çok tarihi bir bölge girilse çıkılamaz zaten hali hazırda tramvay hattı o bölgeye hizmet ediyor” içerikli bir açıklamaydı. Bir Kocamustafapalı olarak gidişat hiç iç açıcı değil. :(

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 16 Oca Pzt, 2023 12:21

Uğur yazdı:
16 Oca Pzt, 2023 09:05
Pelin hocanın da bir açıklaması vardı. “Ben Yenikapı İncirli hattının yapılacağını düşünmüyorum çok tarihi bir bölge girilse çıkılamaz zaten hali hazırda tramvay hattı o bölgeye hizmet ediyor” içerikli bir açıklamaydı. Bir Kocamustafapalı olarak gidişat hiç iç açıcı değil. :(
Pelin Hanım böyle söyledi ise ibb ninde o bölgeye girme niyeti yoktur. keşke eski banliyö hattı da düzgün bir tramvay işletmesi olarak revize edilseydi

Uğur
Serbest Geçiş

Mesaj gönderen Uğur » 16 Oca Pzt, 2023 14:46

Bu arada ufak bir düzeltme yapayım. Resmi bir açıklama değil de şantiyeye ziyarete gelen öğrencilerle ayak üstü muhabbet ederken sarf etmişti diye hatırlıyorum bu sözleri.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 16 Oca Pzt, 2023 14:58

Bakanlık vizyon haritası nerede yayınlandı? Elinde varsa yükleyebilir misin?

Uğur
Serbest Geçiş

Mesaj gönderen Uğur » 16 Oca Pzt, 2023 17:17

Resim

Resim

PDF'nin 76. sayfası https://www.uab.gov.tr/uploads/pages/bu ... sunumu.pdf

Gerçi bir sonraki sayfada kendi inşa ettikleri Yayalar istasyonunu Yaylalar olarak yazmışlar onu görünce insan düşünmeden edemiyor acaba Kazlıçeşme ile Yenikapı'yı birbirine karıştırmış olabilirler mi?

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 16 Oca Pzt, 2023 18:17

Uğur yazdı:
16 Oca Pzt, 2023 17:17
Gerçi bir sonraki sayfada kendi inşa ettikleri Yayalar istasyonunu Yaylalar olarak yazmışlar onu görünce insan düşünmeden edemiyor acaba Kazlıçeşme ile Yenikapı'yı birbirine karıştırmış olabilirler mi?
:D :D her şey olabilir, ilginç. Boğaz geçişli projeyi hem incirliye hem kazlıçeşmeye bağlamışlar. M2 yi uzatmak yerine beylikdüzü hattını kazlıçeşmeye çekmişler. soruşturmak lazım.

“Metro Projeleri, İhaleler, İnşaatlar” sayfasına dön